|
Пән:әдебиеттік оқу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Күні: 16.10.2018ж Сынып: 4Е |
Мектеп:№141 мектеп Мұғалімнің аты-жөні:Қарауыл Әсел Талғатқызы Қатысқандар саны:22. Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Киелі жеті саны |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Оқушыларға қазақ халқында жеті санының киелі қасиетті екенін ұғындыру. Өлеңді оқи отырып өз сөздерімен баяндай білу. Өлеңнің маңыздылығын түсінуге ойын нақты жеткізе білуге тапсырмаларды дұрыс орындауға дағдыландыру. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:Оқушыларға қазақ халқында жеті санының киелі қасиетті екенін ұғындыру. Көптеген оқушылар: Өлеңді оқи отырып өз сөздерімен баяндай білу Кейбір оқушылар:Өлеңнің маңыздылығын түсінуге ойын нақты жеткізе білуге тапсырмаларды дұрыс орындауға дағдыландыру.
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Қазақ халқында жеті санының киелі екенін біледі. Өлеңнің мағынасын түсінеді. Тапсырмаларды дұрыс орындай алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика мен терминологияға қатысты сөздер Ақ жаулық, жүз саулық Диалогқа жазылмаға қажетті тіркестер Жеті байлыққа қатысты сөздерді пайдалану. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Қазақстандық, патриотизм және азамататтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, өзін -өзі тану. |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
АКТ ны қолдану арқылы жаңа сабақты таныстыру. |
|||||
|
Бастапқы білім |
Ақиық сұңқар мәтінінің не туралы екенін біледі. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Ынтымақтастық атмосферасы «Көңіл күй» шеңбері Қол алысып қане біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге, Қандай жақсы бір тұру, Достарыңмен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! «Санау» әдісі Денсаулық, тіл байлық, қайрат күш 1-топ 2-топ 3-топ
Топ ережесі Уақыттытиімдіпайдалану Бір –бірімізді тыңдау Біреудің пікірін тыңдау Уақытты тиімді пайдалану керек. |
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
Үй тапсырмасын сұрау. «Сұрақ жауап» әдісі 1-топ.
2-топ. - Мәтіндегі өзіңе үлгі болар кейіпкерді ата? - Сеңкібай орданы аман есен алып шығуда қалай сйынды? 3-топ.
ҚБ. «Смайлик»әдісі
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
Сабақтың соңы |
МТ. «Ой қозғау» әдісі Сандарға байланысты видеоролик көрсету. - Әр санның өзіндік сыры бар екенін көрдіңдер ме?
-Ендеше бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы «Киелі сан жеті» саны деп аталады. - Жеті саны туралы не білеміз? -Аптада неше күн бар? - Наурыз көженің құрамына неше түрлі дәм қосылады? (Тары, бидай, қамыр, ет, тұз, су, айран). ҚБ. «Бас бармақ» әдісі Жеті байлық. Әуелгі байлық – денсаулық, Екінші байлық - еркіндік. Үшінші байлық - тіл байлық, Төртінші байлық - қайрат күш. Бесінші байлық ақ - жаулық, Алтыншы байлық – балаңыз. Жетінші байлық жүз – саулық. Сергіту сәті «Көңілді күн» Видеороликтен көру арқылы орындау. ЖЖ. «» әдісі Дескрипторлар
маңыздылығын жазады.
ҚБ Жұлдызша тарату. ҰЖ. Жеті ата Өлеңді оқушыларға оқыту. ТЖ. «Түсіну білу» әдісі. Постер қорғау Тапсырма 1-топ Жеті ұрпақ кімдер оларды топтастыр. 2-топ Жеті күнді ата және оларды ретімен жаз. 3-топ Жеті қазынаны ата. ҚБ. Үш шапалақ арқылы. Рефлексия Сенің ойыңша жеті байлық деген не? Денсаулықты неге бірінші байлық деп атайды? Сен үшін қымбат деген сөздң мағынасы қандай? Үйге тапсырма Жеті байлық өлеңін жаттау. |
АКТ – ны қолдану
Оқулықпен жұмыс
Дәптермен жұмыс
Оқулықпен жұмыс |
||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
||||
|
|
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
Алматы қаласы Білім басқармасы №141 жалпы білім беретін мектеп
Ашық сабақ
Тақырыбы: Киелі жеті саны
Пәні: Әдебиеттік оқу
Сыныбы: 4 «Е»
Мерзімі: 16.10.2018ж
Сыныпжетекшісі: ҚараулӘселТалғатқызы.
Алматы 2018ж
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Киелі жеті саны 4сынып
Киелі жеті саны 4сынып
|
Пән:әдебиеттік оқу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Күні: 16.10.2018ж Сынып: 4Е |
Мектеп:№141 мектеп Мұғалімнің аты-жөні:Қарауыл Әсел Талғатқызы Қатысқандар саны:22. Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Киелі жеті саны |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Оқушыларға қазақ халқында жеті санының киелі қасиетті екенін ұғындыру. Өлеңді оқи отырып өз сөздерімен баяндай білу. Өлеңнің маңыздылығын түсінуге ойын нақты жеткізе білуге тапсырмаларды дұрыс орындауға дағдыландыру. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:Оқушыларға қазақ халқында жеті санының киелі қасиетті екенін ұғындыру. Көптеген оқушылар: Өлеңді оқи отырып өз сөздерімен баяндай білу Кейбір оқушылар:Өлеңнің маңыздылығын түсінуге ойын нақты жеткізе білуге тапсырмаларды дұрыс орындауға дағдыландыру.
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Қазақ халқында жеті санының киелі екенін біледі. Өлеңнің мағынасын түсінеді. Тапсырмаларды дұрыс орындай алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика мен терминологияға қатысты сөздер Ақ жаулық, жүз саулық Диалогқа жазылмаға қажетті тіркестер Жеті байлыққа қатысты сөздерді пайдалану. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Қазақстандық, патриотизм және азамататтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, өзін -өзі тану. |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
АКТ ны қолдану арқылы жаңа сабақты таныстыру. |
|||||
|
Бастапқы білім |
Ақиық сұңқар мәтінінің не туралы екенін біледі. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Ынтымақтастық атмосферасы «Көңіл күй» шеңбері Қол алысып қане біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге, Қандай жақсы бір тұру, Достарыңмен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! «Санау» әдісі Денсаулық, тіл байлық, қайрат күш 1-топ 2-топ 3-топ
Топ ережесі Уақыттытиімдіпайдалану Бір –бірімізді тыңдау Біреудің пікірін тыңдау Уақытты тиімді пайдалану керек. |
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
Үй тапсырмасын сұрау. «Сұрақ жауап» әдісі 1-топ.
2-топ. - Мәтіндегі өзіңе үлгі болар кейіпкерді ата? - Сеңкібай орданы аман есен алып шығуда қалай сйынды? 3-топ.
ҚБ. «Смайлик»әдісі
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
Сабақтың соңы |
МТ. «Ой қозғау» әдісі Сандарға байланысты видеоролик көрсету. - Әр санның өзіндік сыры бар екенін көрдіңдер ме?
-Ендеше бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы «Киелі сан жеті» саны деп аталады. - Жеті саны туралы не білеміз? -Аптада неше күн бар? - Наурыз көженің құрамына неше түрлі дәм қосылады? (Тары, бидай, қамыр, ет, тұз, су, айран). ҚБ. «Бас бармақ» әдісі Жеті байлық. Әуелгі байлық – денсаулық, Екінші байлық - еркіндік. Үшінші байлық - тіл байлық, Төртінші байлық - қайрат күш. Бесінші байлық ақ - жаулық, Алтыншы байлық – балаңыз. Жетінші байлық жүз – саулық. Сергіту сәті «Көңілді күн» Видеороликтен көру арқылы орындау. ЖЖ. «» әдісі Дескрипторлар
маңыздылығын жазады.
ҚБ Жұлдызша тарату. ҰЖ. Жеті ата Өлеңді оқушыларға оқыту. ТЖ. «Түсіну білу» әдісі. Постер қорғау Тапсырма 1-топ Жеті ұрпақ кімдер оларды топтастыр. 2-топ Жеті күнді ата және оларды ретімен жаз. 3-топ Жеті қазынаны ата. ҚБ. Үш шапалақ арқылы. Рефлексия Сенің ойыңша жеті байлық деген не? Денсаулықты неге бірінші байлық деп атайды? Сен үшін қымбат деген сөздң мағынасы қандай? Үйге тапсырма Жеті байлық өлеңін жаттау. |
АКТ – ны қолдану
Оқулықпен жұмыс
Дәптермен жұмыс
Оқулықпен жұмыс |
||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
||||
|
|
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
Алматы қаласы Білім басқармасы №141 жалпы білім беретін мектеп
Ашық сабақ
Тақырыбы: Киелі жеті саны
Пәні: Әдебиеттік оқу
Сыныбы: 4 «Е»
Мерзімі: 16.10.2018ж
Сыныпжетекшісі: ҚараулӘселТалғатқызы.
Алматы 2018ж
шағым қалдыра аласыз
ны.












