Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
2-бөлім: Көшпенділер мәдениеті. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көрпебаева А. |
|
Күні: |
23.09.24 ж. |
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Киелі киіз үй |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.4.1-идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 7.4.1.1- жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды; - жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазады; |
Сабақтың барысы:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Киелі киіз үй. Сабақ жоспары. ҚМЖ. 7-сынып. Арман ПВ баспасы
Киелі киіз үй. Сабақ жоспары. ҚМЖ. 7-сынып. Арман ПВ баспасы
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
2-бөлім: Көшпенділер мәдениеті. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көрпебаева А. |
|
Күні: |
23.09.24 ж. |
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Киелі киіз үй |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.4.1-идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 7.4.1.1- жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды; - жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушыларды түгелдейді, оқу құралдарын тексереді. Үй тапсырмасы сұралады. |
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын дайындайды.
«Сәлемдесу»
әдісі |
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл-күйін көтереді, бауырмалдығын оятады |
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
||||
|
Жаңа сабақ |
Ойқозғау.
Тыңдалымалды тапсырмасы Сынып
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
2-тапсырма. Жеке жұмыс |
Бата Шаңырағы биік болсын! Босағасы берік болсын! Керегесі кең, терезесі тең болсынІ Түндігі түтінді болсын!
Тыңдалым. Кюар арқылы тыңдайды. Қуат Адистің «Киіз үй» өлеңін тыңдап, ерекше есте қалған тіркестер мен өзіңе таныс емес сөздерді жазып ал.
Тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Бірде-бір шегесіз тұрғызылатын киіз үйдің халқымыздың тарихындағы орны қандай? 2. Суреттен шаңырақ, адалбақан, уық пен керегені көрсет. 3. Үзік пен туырлық, басқұр-бауларды қандай мақсатта қолданады? |
Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды; -сұрақтарға жауап береді. ҚБ. «Жарайсың!», «Өте жақсы!», «Дәл таптың!» сөздері арқылы ынталандыру. |
«Жарайсың!»деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
||||
|
Сабақтың ортасы . |
3-тапсырма. Топтық жұмыс 4-тапсырма. Жұптық жұмыс ӘТН |
Мәтінді оқы. Тыңдалым мәтінімен салыстыр. Жанрлық ерекшелігін ажырат.
Сұраққа жауап беріеп, піріңді дәлелде.
Оқушылар ережені оқып, жұппен талқылайды. Сұрақтар қояды, жауап береді.
|
Дескриптор: - мәтіндердің тақырыбы, жанрлық ерекшелігі мен құрылымы жағынан салыстыра талдайды;
«Қолпаштау» әдісі
Дескриптор: - жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазады;
ҚБ. «Фигуралар» әдісі арқылы бағалау. Оқушыларды жауаптарын түрлі фигуралармен бағалау.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК
|
||||
|
Сергіту сәті |
Сергіту сәті. «Орныңды тап» |
Оқушылардың қолына қазақ әріптері беріледі, жүргізуші сөзді атаған соң оқушылар сөздегі орындарын тауып тұра қалу керек.
|
|
|
||||
|
Сабақты бекіту |
5-жаттығу. Жазылым Жұптық жұмыс
6-жаттығу Жеке жұмыс |
Үлгіні негізге алып, мәтіннен тәуелдік жалғаулы сөздердің үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормасын анықтап, дәптеріңе жаз. Қазақ халқының өолөнері - ерте заманнан келе жатқан бай қазынасы. Тарихын тереңнен тартқан өнеріміз дәстүр сабақтастығын еш уақытта үзбеген. Рухани мәні мен құндылығын жоймай келеді Мәтіндегі бес сөзге көптік жалғауын жалғап, себебін түсіндір. |
Дескриптор:
|
Оқулық |
||||
|
Үй тапсырмасы |
8-тапсырма. |
Киіз үй бөліктеріне қатысы бар бата-тілектер жазып, кімге арналғанын және қандай жағдайда айтылатынын көрсет. |
|
Оқулық |
||||
|
Сабақ соңындағы рефлексия |
Рефлексия «Бөлмедегі заттар» әдісі
|
Сабаққа рефлексия жасау үшін әр оқушы бөлмедегі бір жансыз заттың атын жазады. Қағаздар жиналып, әр оқушы бір қағаздан суырып алады да, сол заттың атынан бүгінгі сабақ, өзінің оған қатысы туралы сөйлейді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















