Киіктің айласы

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Киіктің айласы

Материал туралы қысқаша түсінік
Әдебиеттік оқу сабағынан құрылған қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы

283 орта мектеп

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Жанды табиғат

Педагогтің аты-жөні:

Омарова А.Н.

Күні:

03.10.24ж

Сынып:

3 Б


Сабақтың тақырыбы:

13 сабақ. . Киіктің айласы.

Ақсақ киік. Сәкен Сейфуллин.Киіктің айласы.

Әуелбек Қоңыратбаев

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.3.1 шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді анықтау

Сабақтың мақсаты:

Мәтіннен қажетті ақпаратты тауып оқу

Құндылықтар және оның мақсаты:

ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Табиғаттағы жанды және жансыз

табиғаттың байланысы туралы

алғашқы түсініктің болуы

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут





Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

25 минут


































Сергіту сәті

2 минут

































Сабақты қорыту

5минут















Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту

Өткенді пысықтау


«Алмастың ағашы» мәтінін оқып, мазмұнын айт.

« Сұрақ-жауап» әдісі


Алмастың іс-әрекетіне баға бер

Мәтінді жазған кім?

Ол туралы не білесің?

-Табиғат туралы түсінік беру

Жаңа тақырып

Сабақ мақсатын хабарлау

Бағалау критерийін түсіндіру

1-тапсырма


Тақтадан киіктің суретін көрсетемін.

- Балалар, суреттегі қандай аң?

- Киік

Өлеңді түсініп оқы.

Өлеңге сай ырғақты таңдап, мәнерлеп оқы.


2-тапсырма

«Болжау» әдісі Суретпен жұмыс

Оқылатын шығармада қандай оқиға туралы айтылатынын болжап,. Өз ойыңды дәлелде



3-тапсырма



-Бүгінгі сабақта жерлесіміз Әуелбек Қоңыратбаевтың «Киіктің айласы» әңгімесін оқимыз

Автор туралы түсінік

(1905 – 1986)

Әуелбек Қоңыртаев – ғалым, әдебиет зерттеушісі.

Қызылорда облысында туған. Балаларға арналған

Жеті алып”, “Сұр көжек” деген кітаптары бар.


-Мәтінді түсініп оқы.

-«Стоп кадр» әдісі бойынша ,Балаларға оқыту


« Сұрақ-жауап» әдісі

-Киіктің әрекетінен қасқырлар қандай күйге түсті??

-Киіктің лағын қалай атайды?


Сергіту сәті




Топтық жұмыс

5-тапсырма

Суретті пайдаланып, мәтінді әңгімеле.

1-топ

Мәтіндегі екі кейіпкерді салыстыру

2-топ

Сәйкестендіру» әдісі

Мәтінге сүйеніп, байланысу сызықтарын жүргіз.

тПрямая со стрелкой 1 Прямая со стрелкой 2 аяқ сілтем жер шаршаған

діңкесі құрыған жақын

зПрямая со стрелкой 3 алалы зияны



3-топ

Тірек сөздермен жұмыс. Тірек сөздер: қасқыр, киік, айла. Осы сөздерді қатыстыра отырып, топтағы балалар шағын әңгіме құрастырады.






Дәптермен жұмыс

Бес жолды өлең» әдісін қолданамын. Нұсқау

1. Тақырыпты суреттейтін сөз. Зат есім болуы тиіс.

2. Тақырыпты суреттейтін екі сын есім. 3. Іс-әректетті көрсететін үш сөз.

4. Төрт сөзден тұратын мағыналы сөйлем. 5. Соңғы сөз синоним болуы керек.


«Сұрақ-жауап» әдісі


Киік қандай аң?

Бұл айланы киік неге пайдаланды?


Ре



Үй тапсырмасы

7-тапсырма

1.Сұраққа жауап жаз

Мәтіннен ақбөкен туралы қандай ақпарат алдың?

2. Мәтінді оқып,мазмұнын айт



Кері байланыс








Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Көңіл күйлерін жеткізеді






Үй тапсырмасын айтады







Өлеңді тыңдайды





Болжам жасайды






Тапсырмалар

ды орындайды





Мәтінді мәнерлеп оқиды









Жаттығу жасайды

Мәліметтерді жазып алады
















Жеке жұмыс жасайды

Сәйкестенді

ру жасайды






Жеке жұмыс жасайды







Дәптермен жұмыс жасайды



Тапсырмалар

ды орындайды














Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс береді










Мақтап, мадақтап отыру

Тамаша!







Кереметсіңдер!















Сұрақтарға жауап береді-1 б

Дескриптор:

Оқылатын шығармада қандай оқиға туралы айтылатынын болжайды-1б


Сендер мықты екенсіңдер!


Дескриптор:

Мәтінді түсініп оқиды-1б



Керемет!

Дескриптор:

Түсініп оқып, мәтіннің авторы туралы әңгімелейді-1б






Дескриптор:

Киік туралы айтады-1б

ДескриптоР:

Мәтіндегі ақбөкеннің ақылдылығы туралы әңгімелейді-1б



Дескриптор:

1-топ

Жануарларды салыстырады-1б

2-топ

Мәтінге сүйеніп, байланысу сызықтарын жүргізеді-1б


3-топ


Тірек сөздермен әңгіме құрастырады-1б








Тамаша!



ДескриптоР:

5 жолды өлең құрастырады-1б



















Жемісті жина әдісі





Суреттер






Оқулық




Суреттер




https://www.youtube.com/watch?v=Yfi2p5g9fJc










Оқу құралдары














Бейнебаян

Қимылдар





Оқулық



Суреттер











Оқулық



Венн диаграмма

сы







Оқулық








Кері байланыс тақтасы











































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.10.2024
319
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі