|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 21 Яссауи атындағы жалпы білім беретін мектебі. |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: Гүлзира Исабай |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 сабақ 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||
|
Бөлім:22.09.2025ж |
Дизайн және технология |
|||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
Киім және аксессуарлардың заманауи өндірісі. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.1.3.1 шығармашылық ойларды жүзеге асыруда алғашқы және
қазіргі ақпарат көздерін мақсатты, өнімді пайдалану. (оның ішінде
ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолдану); |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Басталуы
|
1.Сабақты ұйымдастыру. (5 мин) Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу, сабаққа назарларын аудару. Сабағымызға дайындықтарын қолды бір рет шапалақтаумен білдіреміз. Өткен сабақты пысықтау:
2.Сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысу. (10 мин): Презентация: Киім мен аксессуарлардың негізгі бағыттары мен сән трендтері.
Тарихи және заманауи өндірістің салыстырмасы.
Сұрақтар мен талқылау:
|
Оқушылар амандасып, сабаққа дайындықтарын бір рет қол шапалақтау арқылы білдіреді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер 2 қосымша. Әртүрлі тігін жабдықтарының түрлері бейнеленген суреттер, сонымен қатар тоқыма материалдар, былғары мен тері.
Слайд . |
||||||||||||||||||||
|
Ортасы
|
Оқушыларға заманауи киім немесе аксессуардың дизайнын жасау ұсынылады. Жұмысты бастамас бұрын видероликпен танысып алады. Экрандағы берілген ұяшықтардың біреуін таңдап, көрсетілген аксессуарларға ұқсас жаңа дизайн ойластырады. Қағазға сызып алып, қырқып алдын ала дайындалған манекендерге желімдеп жабыстырады. Жұмысты жұптасып жасау керек. Қауіпсіздік ережені еске түсіріп аламыз:
|
Оқушылар жұптасып ақылдасып өз идеяларын жүзеге асырады.
|
Дискриптор Стильдердің ерекшеліктерін ашады; Графикалық сызбасын дайындайды; сәнді киімдерді салыстырады; қауіпсіздік ережені ұстайды. |
Құрал-жабдықтар: қағаз, қарындаштар, қайшы, желім. https://rutube.ru/video/770e305d0700a7f1ad1d24f8c2285ff2/?r=plemwd |
||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы
|
Рефлексия және бағалау (10 мин):Оқушылар өз дизайндарын сынып алдында таныстырады.Ватсап желісіндегі сауалнама арқылы бір-бірінің жұмыстарына өз дауыстырын береді.Пікірлерін ауызша айтып бағалайды. |
Бір-бірерінің жұмыстарын бағалап, сауалнамаға өз дауыстарын беріп бағалайды. Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін смайлик арқылы біле аламыз. |
Оқушылардың жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Киім және аксессуарлардың заманауи өндірісі. 9 сынып.
Киім және аксессуарлардың заманауи өндірісі. 9 сынып.
|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 21 Яссауи атындағы жалпы білім беретін мектебі. |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: Гүлзира Исабай |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 сабақ 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||
|
Бөлім:22.09.2025ж |
Дизайн және технология |
|||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
Киім және аксессуарлардың заманауи өндірісі. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.1.3.1 шығармашылық ойларды жүзеге асыруда алғашқы және
қазіргі ақпарат көздерін мақсатты, өнімді пайдалану. (оның ішінде
ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолдану); |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Басталуы
|
1.Сабақты ұйымдастыру. (5 мин) Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу, сабаққа назарларын аудару. Сабағымызға дайындықтарын қолды бір рет шапалақтаумен білдіреміз. Өткен сабақты пысықтау:
2.Сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысу. (10 мин): Презентация: Киім мен аксессуарлардың негізгі бағыттары мен сән трендтері.
Тарихи және заманауи өндірістің салыстырмасы.
Сұрақтар мен талқылау:
|
Оқушылар амандасып, сабаққа дайындықтарын бір рет қол шапалақтау арқылы білдіреді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер 2 қосымша. Әртүрлі тігін жабдықтарының түрлері бейнеленген суреттер, сонымен қатар тоқыма материалдар, былғары мен тері.
Слайд . |
||||||||||||||||||||
|
Ортасы
|
Оқушыларға заманауи киім немесе аксессуардың дизайнын жасау ұсынылады. Жұмысты бастамас бұрын видероликпен танысып алады. Экрандағы берілген ұяшықтардың біреуін таңдап, көрсетілген аксессуарларға ұқсас жаңа дизайн ойластырады. Қағазға сызып алып, қырқып алдын ала дайындалған манекендерге желімдеп жабыстырады. Жұмысты жұптасып жасау керек. Қауіпсіздік ережені еске түсіріп аламыз:
|
Оқушылар жұптасып ақылдасып өз идеяларын жүзеге асырады.
|
Дискриптор Стильдердің ерекшеліктерін ашады; Графикалық сызбасын дайындайды; сәнді киімдерді салыстырады; қауіпсіздік ережені ұстайды. |
Құрал-жабдықтар: қағаз, қарындаштар, қайшы, желім. https://rutube.ru/video/770e305d0700a7f1ad1d24f8c2285ff2/?r=plemwd |
||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы
|
Рефлексия және бағалау (10 мин):Оқушылар өз дизайндарын сынып алдында таныстырады.Ватсап желісіндегі сауалнама арқылы бір-бірінің жұмыстарына өз дауыстырын береді.Пікірлерін ауызша айтып бағалайды. |
Бір-бірерінің жұмыстарын бағалап, сауалнамаға өз дауыстарын беріп бағалайды. Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін смайлик арқылы біле аламыз. |
Оқушылардың жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













