Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Киім топтамасын жасау эксперименті,жеке даралық имидж үшін аксессуарлар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар |
Мектеп: І.Қабылов атындағы №12 ІТ-мектеп лицейі |
||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Амзеева Сауле |
||
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы: Киім топтамасын жасау эксперименті/жеке даралық имидж үшін аксессуарлар |
|||
Сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.1.5.1 күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерін жалпылау; |
||
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар :күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайындарын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерін қорытындылап зерделейді, бағалайды. Оқушылардың басым бөлігі:бұйымды дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтап таңдайды және қолданады. Кейбір оқушылар:Имиджге керекті акссесуарларды таңдай біледі. |
||
Бағалау критерийлері |
*Киім топтамасын жасау экспериментіне күрделі нысандар,пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін білімдерін қорытындылайды,зерделейді,анықтайды. *Бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтайды және қолданады. *Эксперимент жасау арқылы имидж үшін акссесуарлар таңдайды. *Қауіпсіздік ережесін сақтайды. |
||
Тілдік мақсаттар |
Имидж-имидж-image Акссесуар-акссесуар-accessory Эксперимент-эксперимент-experiment Дизайн-дизайн-design Дизайн- көркем сурет және сәулет өнерінің ,өнеркәсіп бұйымдарының ең үздік үлгілерін жасау және заттық ортаның үйлестіру шараларын қамтитын бағытының түрі |
||
Құндылықтарды дарыту |
Жұмыс кеңістігін ұйымдастыру қабілеті,мұқият және ұқыпты жұмыс жасау Еңбекке баули отырып,оқушыларды еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. Қарым қатынас жасауда ынтымақтастықты берік ұстау. Сыныптастарының пікірі мен көзқарасын сыйлау. |
||
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу өнері- сызбалар,фото суреттер Геометрия-әртүрлі пішіндер |
АКТ қолдану дағдылары |
Оқушылар танымдық сайттар арқылы ақпараттарды іздеу барысында АКТ дағдыларын пайдалана алады |
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар алдыңғы сабақтарда өткен сәндеу, безендіру, жөндеу жұмыстарын орындау барысында қол еңбегіне арналған құрылғылар, текстура, материалдарды пайдалану туралы білімдерін қолдана алады |
|
Сабақ барысы |
||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Сыныпта психологиялық ахуал орнату 2. Топтарға біріктіру Киім үлгілері бейнеленген суреттер арқылы оқушыларды топтарға бөлу
|
карточка |
Сабақтың ортасы
|
«Ой қозғау» әдісі бойынша сұрақтарына жауап алып,ү тапсырмасын қатала. Оқушылардың білімін тексеруге арналған сұрақтар. А) Дизайн» дегеніміз не? Мысалдар келтіріндер. Б) «Дизайн» өнеріне не жатады? Мысалдар келтіріндер. С) Киімді үлілерін даындада қолданатын беендір құралдары не деп аталады?
Оқыларды ортаға ақырып, үстел үстінде жасырынған среттерді ал арқылы «ДЖИСО» әдісімен топқа бөлемін.Осы бөлінен топ боына орындарына отырып топтасады.
Топтық жұмыс: 1 топ «Қв\аақы иім үлілері» тобы 2 топ «амана иім үлілері» тобы 3 топ «Спорттық иім үлілері»
Жаңа сабақты беіт Ассесар деенімі -
Имидж ағылшын сөзінен шыққан.Белгілі бір тұлғаның бар бейнесін көрсететін бейнесі,яғни жұрттың сіз туралы жинақтаған ойы. Имидж бір күнде қалыптаспайды.Имидждің бірнеше түрі бар. Сыртқы имидж, мимикалық имидж, кинетикалық имидж, рухани имидж, фондық имидж, материалдық имидж. Оқушылар әртүрлі киім үлгілерін топтастырып эксперимент жасай алады және жеке имидждері үшін акссесуарлар таңдап үйлестіре алады.
1 Топтық жұмыс Әр топ ө топ аттарына баланысты иім үлілерін постере бенелеп қорғады.Топ басалары бір бірін бағалады. Бағала риериі -Постер қорға барысында срет түсінің анық болы; -омпоииялық құрылымын дұрыс орналастыры -Қорға барысында тіл мәдениетінің болы. Дисриптор: -Постер даындағанда срет түсі анық болад; -омпоиияляқ құрылымын дұрыс орналастырады: -Тіл мәдениетін сақтады;
2Жұптық жұмыс Оқылар ееара өдеріне ұнаған иім үлілерінің нобаын даындап, бір бірін бағалады. Бағала ритериі -Ноба даында барысында симметрияны сақтаы; -Ноба сыықтарын анық және дәл салыны Дисриптор: -Ноба жасағанда симметрия сақтады. -Сыықтарын анық және дәл өрсетеді. -3 Жее жұмыс Әр оқы өдеріне ұнатын иім үлілеріне үлесетін ассесарлар даында. Бағала ритериі -Қаіпсіді ережесін сақта -Қалдық аттардан ассесарлар даындаы -Ассесарды ө қажеттілііне қолданы. -
|
Интербелсенді тақта
А2 форматты қағаз, көркем материалдар, құралдар
Бас бармақ әдісімен дескриптор бойынша оқушылар бір-бірінің жауабын бағалайды.
А4 формат қаға,қалам,
|
|
Дисриптор: -Қалдық аттардан қолдан арқала асессарлар дндады -Түрлі ассесарларды ө қажеттілітеріне падаланады. |
|
||
Сабақтың соңы |
Жеке жұмыста берілен тапсырманы үден аяқтап жетілдір Сабақты қорытындыла 1)Асессар ,имидж сөдері қа елден алынғын? 2)Бүіні сабақта қанда иім үлілерімен таныстыңдар? 3)Сабақ қыықты болды ма?Нелітен? «Рефлексия пирамидасы» Оқушылар жеке сұрақтарға жауап жазады немесе ауызша айтады: Сабақта мен нені өте жақсы түсіндім? Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |