Тақырып бойынша 30 материал табылды

киім түрлері және сән туралы түсінік

Материал туралы қысқаша түсінік
қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы


Бөлім атауы: Киім. Сән.Талғам.

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5-сынып

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Киім түрлері және сән туралы түсінік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.5.1 мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру.

5.4.2.1 сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес айта білу.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқу, сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарын білу;

Көптеген оқушылар: мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру, сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарын білу;

Кейбір оқушылар: мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру, сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарын білу, грамматикалық талдаулар жасай білу.

Бағалау критеийлері

  • мәтін мазмұнын түсінеді;

  • нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.

  • сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарын талдай біледі.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну.

Құндылықтарға баулу

Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық)

Пәнаралық байланыс

Өзін-өзі тану

Осыған дейін меңгерілген білім

Киім. Сән.Талғам туралы біледі.

Жоспар


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы



І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық.

Жағымды психологиялық ахуал: Шаттық шеңберін құрамыз,жылы лебіздерін білдіреді. Топқа бөлу: 1 Сән. 2 Сәнгер. 3 Талғам.

ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту Оқушыларға берілген қиылған суреттерді жинақтау және сол сурет бойынша өз ойларын айттыру, суретке тақырып қойдыру. Суреттердегі ойды жинақтап бүгінгі сабақтың тақырыбын ашу.

- Оқушылар ортадағы суреттерге мұқият қараңыздар, онда қандай ортақ ой бар?

- Әрине Сән.Киім.Талғам. Сонымен бүгінгі сабақтың тақырыбы айқындалады да, тақырыпқа байланысты үш топқа бірігеді. «Сәнгерлер» тобы «Талғампаздар» тобы «Дизайнерлер» тобы.

«Қазақстандағы сән әлемі туралы» видеоролик тамашалайды.

https://www.youtube.com/watch?v=vTFovoL0dSg


Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу.

Оқушылардың сабаққа дайындығы тексеріліп, назары сабаққа аударылады.

Оқушыларға берілген қиылған суреттерді жинақтау және сол сурет бойынша өз ойларын айттыру, суретке тақырып қойдыру. Суреттердегі ойды жинақтап бүгінгі сабақтың тақырыбын ашу. Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды.
















ҚБ



5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы








https://www.youtube.com/watch?v=vTFovoL0dSg









Сабақтың ортасы

















Рисунок 1 ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ Мағынаны тану.

Оқулықтағы 1-оқылым мәтіні. Мәтінді түсініп оқыңыз. Мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтап алыңыз. Анықталған ақпараттар негізінде 3 сұрақ құрастырыңыз. Сұрақтарыңызға жұбыңыздан жауап алыңыз.

Дескриптор:

  • мәтіндегі 3 нақты ақпараттарды анықтайды;

  • анықталған ақпараттарға қатысты 3 сұрақ құрастырады.

ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»

ІІІ.ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.

3-тапсырма. Берілген аралас буынды сөздерді бағандарға бөліп жазыңдар.

Аяқ киім, әсемпаз, сәнқұмар, мұғалім, сәндік-қолданбалы, сырткиім, шеберхана, қызмет, қадірлі, дизайнер, сәнқой, ұсақ-түйек, сән-салтанат.


Дескриптор:

  • біріккен не қос сөздерді бөліп жазады;

  • Буын талғамайтын қосымшалар жалғанған сөздерді анықтайды;

  • Басқа тілден енген сөздерді анықтайды.

ҚБ

Тапсырма.

Дескриптор:

  • Оқылым мәтініндегі бірнеше сөзге дыбыстық талдау жасайды;

  • Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздерді қатыстырып, сұхбат құрады;

  • Аралас буынды сөздерді анықтайды;

  • «Менің сәнқой досым» тақырыбында эссе жазады;

  • Буын үндестігі заңдылықтарын түсіндіреді.

ҚБ


Мәтінді түсініп оқыңыз. Мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтап алыңыз. Анықталған ақпараттар негізінде 3 сұрақ құрастырыңыз. Сұрақтарыңызға жұбыңыздан жауап алыңыз.















Грамматикалық тақырыпты меңгереді.


Грамматикалық тапсырма орындайды.


Берілген аралас буынды сөздерді бағандарға бөліп жазыңдар.








Деңгейлік тапсырма орындайды.

Оқылым мәтініндегі бірнеше сөзге дыбыстық талдау жасайды;

Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздерді қатыстырып, сұхбат құрады;

Аралас буынды сөздерді анықтайды;

«Менің сәнқой досым» тақырыбында эссе жазады;

Буын үндестігі заңдылықтарын түсіндіреді.

















ҚБ





















ҚБ «Түстер»

Стикер


Овал 1 Овал 2












ҚБ



5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы








Тапсырма қағаздары

















Сабақтың соңы


Кері байланыс.

ПЛЮС

МИНУС

ҚЫЗЫҚТЫ


















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
26.00.2024
157
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12