Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: Мектеп:
Күні: Мұғалімнің аты
жөні:
Айткулова
Б.А.
Сынып: 6 Қатысқандар:
Қатыспағандар
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Киім (аяқ киім) күтімі мен
оларды сақтау
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары
|
6.2.5.5. Шектеулі қолдауда
мезгілдік киім мен аяқ киімдерді күту мен ұзаққа сақтау ережелерін
білу және ұстану
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлығы: Киім мен аяқ киімдерге күтім
жасау түрлері мен ұзаққа сақтау ережелерін
анықтайды Басым
көпшілігі: Киімдегі шартты белгілерді
ажыратады. Кейбір
оқушылар: Киімді күту ережелеріне
өзіндік идеясын қосады
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен
терминология: тазарту, жуу, химиялық,
кептіру, сақтау Тілдік мақсатқа байланысты
талқылауға арналған сұрақтар:
-Мен мезгілдік киімдерді ...
ережелерін түсіндім
-Мен аяқ киім күтудің ...
білдім
-Мен киімдегі... белгілерді
түсіндім
|
Құндылықтарға
баулу
|
Киімді күтіп кию, мәдениетті
жүру арқылы-зайырлы қоғам және жоғары руханият құндылығы
қалыптасады
|
Пәнаралық
байланыс
|
Биология – гигиеналық,
денсаулық Химия - сүйықтықтар, жуу ұнтақтары. Физика - кір жуатын
машина,үтік
|
Алдыңғы
білім
|
Киім және аяқ киім
гигиенасымен таныс
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
5мин
10мин
|
Оқушылардың назарын
шоғырландыру
Жағымды психологиялық ахуал
қалыптастыру
«Жүректен-жүрекке» бір-біріне жылы лебіз
айтады
Бейнесюжет көру арқылы
сабақтың тақырыбы мен мақсатың анықтайды
|
Интерактивті тақтаны
пайдалану.
/www.youtube.com/watch?v=ARBrtT6pQZM
|
Сабақтың
ортасы
8 мин
|
Т
Ойлау дағдысының деңгейі:
білу, түсіну
-
Тапсырма
«Сәйкестендіру» тәсілі Суретке
қарап киім мен аяқ киім ережесін
сәйкестендір
|
/www.youtube.com/watch?v=ARBrtT6pQZM
|
|
|
Құрғату
|
|
Химиялық
тазалау
|
|
Бумен
үтіктеу
|
|
Құрғақ
тазалау
|
|
Сақтау
|
|
Жуу
|
|
Арнайы крем
жағу
|
Оқушылардың назарына
ғаламтордан алынған аяқ киім күтімі
ережелері
ҚБ
Бағдаршам
Т
Ойлау дағдысының деңгейі:
білу, түсіну
2
Тапсырма
«Ойлан»
тәсілі
. Киімдегі шартты белгілерді
анықтай отырып жазыңыз
Оқушылардың назарына
ғаламтордан алынған киімдерде кездесетін шартты
белгілері
Бағалау
критерийі:
Мезгілдік киім мен аяқ
киімдерге күтім жасау түрлері мен ұзаққа сақтау ережелерін
анықтайды, киімді қолданудағы шартты белгілерді
ажыратады
Дескриптор
-киім мен аяқ киімдерді күту
ережелерін анықтайды;
-киімдегі шартты белгілерді
ажыратады;
-әр белгіге анықтама
береді
ҚБ
Бас
бармақ
|
/vk.com/topic-99689128_32952348
https://baribar.kz/52225/ayaq-kiim-kutiminde-neni-eskeru-kerek/
https://massaget.kz/layfstayl/zhadnama/30909/
http://kostanaytany.kz/archives/21763
https://qazaly.kz/kogam/380-kimdeg-belgler-nen-bldred.html
|
Сабақтың
соңы
|
Сабақты
бекіту
Киім мен аяқ киімге күтім
жасау үшін қандай құралдарды қолданасыңдар? Киім мен аяқ киімді
қалай сақтайсындар?
Рефлексия
« Сөйлемді
аяқта»
Киімге және аяқ киімге ...
жасау Қолмен немесе машинамен... Киімді қағаз немесе полиэтилен
қаптарда... Мата түріне байланысты қажетті... режимге
қою
|
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен
көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қаблетті
оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау –Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
|
Оқушылардың барлығы киім мен
аяқ киімдерге күтім жасау түрлерімен ұзаққа сақтау ережелерімен
ғаламтор арқылы алынған бейне сюжет көру арқылы түсініктері
қалыптасады. 1 тапсырма арқылы оқушылар киім мен аяқ киім күту
ережесін «сәйкестендіру» тәсілі арқылы анықтайды. 2 тапсырмада
«ойлан» тәсілі арқылы оқушылар киімдегі шартты белгілерді
ажыратады, кейбір оқушылар киімді күту ережесіне өзіндік идеясын
қосады
|
1 тапсырманы орындауда
«сәйкестендіру» тәсілі Аяқ киімді күту ережесі бойынша ҚБ
бағдаршам
2 тапсырманы орындауда «ойлан»
тәсілі Киімдегі шартты белгілерді анықтау ҚБ бас бармақ Мұғалім
кері байланыс жасау арқылы бағалау критерийімен, дескриптормен
қосымша сұрақтар қойып қателерін түзетуге ықпал
жасайды
|
АКТ-пайдалану кезінде ТҚ
ережелерді сақтау санитарлық-гигиеналық талаптарды орындау,
тапсырмаларды орындау барысында үстелде отыру ережесін
сақтау
|
Сабақ бойынша
рефлексия
|
|