|
Блок Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті (қағаз және қатырма қағазбен жұмыс) |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Ж.Жанисова |
|
|
Күні: |
20.02.2024 |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Киіз үй» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.3.1 шығармашылық идеяларды жоспарлау және әзірлеу кезінде әртүрлі материалдармен және құралдармен жұмыс істеу дағдыларын меңгеру; 1.2.1.1 түрлі материалдардың ерекшелігін түсіну (көркемдік, табиғи және жасанды) және құралдарды қолдану техникасын меңгеру; 1.3.2.1 мүмкіндігіне қарай орындалған жұмысты талқылау және бағалау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сәндік әдістер мен тәсілдердің көмегімен сезімдерін білдіре алады. Берілген материалдар мен үлгіні пайдаланудың идеяларын шығармалылық түрде ұсынады. Киіз үйдің коллажын жасайды. Коллаж жасау барысында сәндік техникасын пайдаланады, киіз үй туралы өлең құрастырады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Ширату жаттығулары арқылы жүреді. Төбедегі көзінен, Күн сәулесі түседі. Бұрышы жоқ төрінен, Самал еркін түседі.
Берілген суреттердің ішінен қазақ халқына қатысты үйді табыңдар.
Жаңа сабақ. «Қоржын жинау» ойыны Бір минуттың ішінде берілген заттардың ішінен киіз үйге қатысты құралдарды қоржынға салыңдар. Қай қатар көп зат жинап үлгереді? |
Ширату жаттығуын орындайды.
Бейнежазбаны көргеннен соң, сабақтың мақсатын болжайды. Қоржынға киіз үй жабдықтарын жинайды. |
Тамаша
Мұғалімнің қолдауы |
суреттер
Бейнежазб а
Суреттер |
|
Жаңа білім |
Киіз үй кереге, уық, шаңырақ, сықырлауық, табалдырық, маңдайша, таяныш секілді негізгі бөліктерден тұрады. Ал керегенің өзінің көптеген атаулары бар: керегенің қанаты (төрт, бес, алты, сегіз, тоғыз, он, он екі қанат), керегенің басы, қасы, көзі, сағанағы, аяғы, иегі, көгі. Сол сияқты шағырақтың, уықтың, әр бөліктерінің көптеген атаулары болады. Бұларды киіз үйдің сүйегі дейді. Сергіту сәті https://youtu.be/zES-9H7I8iA Коллаж жасау Берілген үлгіні, материалдарды пайдалана отырып, киіз үй коллажын жасаңдар.
Сергіту сәті
Коллажды пайдаланып, «Киіз үй» тақырыбына өлең құрастырыңдар. |
Мәтін тыңдайды.
Көзге арналған жаттығу жасау
Коллаж жасайды
Билейді
Өлең құрастырады |
Қолпаштау
Бас бармақ |
Интербелсе нді тақта
Киіз, орамал, үлгі
бейнежазба |
|
Бекіту |
Рефлексия:
|
Алған әсерлерін шартты белгілермен көрсетеді. |
|
Шартты белгілер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Киіз үй" еңбекке баулу
"Киіз үй" еңбекке баулу
|
Блок Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті (қағаз және қатырма қағазбен жұмыс) |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Ж.Жанисова |
|
|
Күні: |
20.02.2024 |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Киіз үй» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.3.1 шығармашылық идеяларды жоспарлау және әзірлеу кезінде әртүрлі материалдармен және құралдармен жұмыс істеу дағдыларын меңгеру; 1.2.1.1 түрлі материалдардың ерекшелігін түсіну (көркемдік, табиғи және жасанды) және құралдарды қолдану техникасын меңгеру; 1.3.2.1 мүмкіндігіне қарай орындалған жұмысты талқылау және бағалау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сәндік әдістер мен тәсілдердің көмегімен сезімдерін білдіре алады. Берілген материалдар мен үлгіні пайдаланудың идеяларын шығармалылық түрде ұсынады. Киіз үйдің коллажын жасайды. Коллаж жасау барысында сәндік техникасын пайдаланады, киіз үй туралы өлең құрастырады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Ширату жаттығулары арқылы жүреді. Төбедегі көзінен, Күн сәулесі түседі. Бұрышы жоқ төрінен, Самал еркін түседі.
Берілген суреттердің ішінен қазақ халқына қатысты үйді табыңдар.
Жаңа сабақ. «Қоржын жинау» ойыны Бір минуттың ішінде берілген заттардың ішінен киіз үйге қатысты құралдарды қоржынға салыңдар. Қай қатар көп зат жинап үлгереді? |
Ширату жаттығуын орындайды.
Бейнежазбаны көргеннен соң, сабақтың мақсатын болжайды. Қоржынға киіз үй жабдықтарын жинайды. |
Тамаша
Мұғалімнің қолдауы |
суреттер
Бейнежазб а
Суреттер |
|
Жаңа білім |
Киіз үй кереге, уық, шаңырақ, сықырлауық, табалдырық, маңдайша, таяныш секілді негізгі бөліктерден тұрады. Ал керегенің өзінің көптеген атаулары бар: керегенің қанаты (төрт, бес, алты, сегіз, тоғыз, он, он екі қанат), керегенің басы, қасы, көзі, сағанағы, аяғы, иегі, көгі. Сол сияқты шағырақтың, уықтың, әр бөліктерінің көптеген атаулары болады. Бұларды киіз үйдің сүйегі дейді. Сергіту сәті https://youtu.be/zES-9H7I8iA Коллаж жасау Берілген үлгіні, материалдарды пайдалана отырып, киіз үй коллажын жасаңдар.
Сергіту сәті
Коллажды пайдаланып, «Киіз үй» тақырыбына өлең құрастырыңдар. |
Мәтін тыңдайды.
Көзге арналған жаттығу жасау
Коллаж жасайды
Билейді
Өлең құрастырады |
Қолпаштау
Бас бармақ |
Интербелсе нді тақта
Киіз, орамал, үлгі
бейнежазба |
|
Бекіту |
Рефлексия:
|
Алған әсерлерін шартты белгілермен көрсетеді. |
|
Шартты белгілер |
шағым қалдыра аласыз














