|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлімі: |
2А Үлес |
||||
|
Күні: |
02.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Километр. Миллиметр |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.3 шамалар мәндерін: ұзындық (мм,см, дм, м)/ масса (г, кг, ц, т)/ көлем (сыйымдылық) (л)/ аудан ( см2, дм2, м2, га)/ уақыт (сек, мин, сағ, тәул, жыл, ғасыр) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау 3.1.3.4 ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (г, кг, ц, т)/ аудан (см2, дм2, м2, )/ уақыт (сек,мин, сағ, тәул. ғасыр) бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ұзындық өлшем бірліктері километр және миллиметрмен танысу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру №4, 47 –бет 9ц – 185 кг = 715 кг 8 ц + 200 кг = 1000кг 1 т – 16 саг = 8 саг 290кг + 7 ц = 990кг 7ц -650 кг = 50кг 2 саг +120 мин =240 мин 10м – 26дм = 74дм 15дм – 50 см = 100см 2 саг-90 мин= 30 мин
«Жылдам жауап» әдісі 1.Ұзындық өлшем бірліктерін ата 2.сендерге метрден үлкен өлшем бірлігі таныс па? 3.Сен енді 1 см-ден кем кесінділерді өлшей аласың ба? 4.1 см-ден артық, бірақ 2 см-ден кем кесінділерді ше? 5.1 дм қанша сантиметр, миллиметр бар? 6.1 м-де қанша дециметр, сантиметр, миллиметр бар? 7.1км де қанша метр, дециметр, сантиметр, милиметр бар 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Кесінділердің ұзындықтарын өлше Сантиметрден кіші ұзындық өлшем бірлігі қалай аталатынын білесің бе? ЕББҚ Кесінділерді сызғышпен өлше Талқылау сұрақтары: Сантиметрден кіші ұзындық өлшем бірлігі қалай аталады? |
Өлшем бірліктерінің мәнін есептейді
Допты қағып алып, сұрақтарға жауап береді
1. кесінділердің ұзындықтарын өлшейді 2.сантиметрден кіші ұзындық өлшем бірлігін атайды Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -мәнін есептейді (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -кесінділердің ұзындықтарын өлшейді(1б) -сантиметрден кіші ұзындық өлшем бірлігін атайды(1б)
Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Доп Оқулық №2, 49-бет Дәптер қаламсап |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте. 1см = 10 мм 2дм 1 см = 21см 690 см = 69 дм = 6 м 9 дм 658 см = 6 м 5 дм 8 см 40 см = 400 мм 210см = 21 дм = 2 м 1 дм 78 мм = 7 см 8 мм 546 мм = 5 дм 4 см 6 мм ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.1 мм де қанша см бар? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. сантиметрді дм, м, мм –ге өрнектейді 2.мм ді дм, см ге өрнектейді 3.дм –ді см –ге өрнектейді Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -сантиметрді дм, м, мм –ге өрнектейді(1б) -мм ді дм, см ге өрнектейді(1б) -дм –ді см –ге өрнектейді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 14-жаттығу 103 –бет |
|
|
Сабақтың соңы 9 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Әртүрлі нысандарға жол көрсет. Бағыттың ұзындығын анықта.
ЕББҚ Бағыттарды сызғышпен өлше Талқылау сұрақтары: 1.1 км –де қанша м, см бар? |
1. жотаға дейінгі бағыттың ұзындығын анықтайды 2.көпірге дейінгі бағыттың ұзындығын анықтайды 3.орманға дейінгі бағыттың ұзындығын анықтайды 4.2 –топ бағытының ұзындығын анықтайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -жотаға дейінгі бағыттың ұзындығын анықтайды(1б) -көпірге дейінгі бағыттың ұзындығын анықтайды(1б) -орманға дейінгі бағыттың ұзындығын анықтайды(1б) -2 –топ бағытының ұзындығын анықтайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №4(ә) 50-бет дәптер қаламсап сызғыш |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма №6, 50-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Километр. Миллиметр 3 сын. ҚМЖ 02.12.2024ж
Километр. Миллиметр 3 сын. ҚМЖ 02.12.2024ж
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлімі: |
2А Үлес |
||||
|
Күні: |
02.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Километр. Миллиметр |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.3 шамалар мәндерін: ұзындық (мм,см, дм, м)/ масса (г, кг, ц, т)/ көлем (сыйымдылық) (л)/ аудан ( см2, дм2, м2, га)/ уақыт (сек, мин, сағ, тәул, жыл, ғасыр) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау 3.1.3.4 ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (г, кг, ц, т)/ аудан (см2, дм2, м2, )/ уақыт (сек,мин, сағ, тәул. ғасыр) бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ұзындық өлшем бірліктері километр және миллиметрмен танысу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру №4, 47 –бет 9ц – 185 кг = 715 кг 8 ц + 200 кг = 1000кг 1 т – 16 саг = 8 саг 290кг + 7 ц = 990кг 7ц -650 кг = 50кг 2 саг +120 мин =240 мин 10м – 26дм = 74дм 15дм – 50 см = 100см 2 саг-90 мин= 30 мин
«Жылдам жауап» әдісі 1.Ұзындық өлшем бірліктерін ата 2.сендерге метрден үлкен өлшем бірлігі таныс па? 3.Сен енді 1 см-ден кем кесінділерді өлшей аласың ба? 4.1 см-ден артық, бірақ 2 см-ден кем кесінділерді ше? 5.1 дм қанша сантиметр, миллиметр бар? 6.1 м-де қанша дециметр, сантиметр, миллиметр бар? 7.1км де қанша метр, дециметр, сантиметр, милиметр бар 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Кесінділердің ұзындықтарын өлше Сантиметрден кіші ұзындық өлшем бірлігі қалай аталатынын білесің бе? ЕББҚ Кесінділерді сызғышпен өлше Талқылау сұрақтары: Сантиметрден кіші ұзындық өлшем бірлігі қалай аталады? |
Өлшем бірліктерінің мәнін есептейді
Допты қағып алып, сұрақтарға жауап береді
1. кесінділердің ұзындықтарын өлшейді 2.сантиметрден кіші ұзындық өлшем бірлігін атайды Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -мәнін есептейді (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -кесінділердің ұзындықтарын өлшейді(1б) -сантиметрден кіші ұзындық өлшем бірлігін атайды(1б)
Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Доп Оқулық №2, 49-бет Дәптер қаламсап |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте. 1см = 10 мм 2дм 1 см = 21см 690 см = 69 дм = 6 м 9 дм 658 см = 6 м 5 дм 8 см 40 см = 400 мм 210см = 21 дм = 2 м 1 дм 78 мм = 7 см 8 мм 546 мм = 5 дм 4 см 6 мм ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.1 мм де қанша см бар? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. сантиметрді дм, м, мм –ге өрнектейді 2.мм ді дм, см ге өрнектейді 3.дм –ді см –ге өрнектейді Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -сантиметрді дм, м, мм –ге өрнектейді(1б) -мм ді дм, см ге өрнектейді(1б) -дм –ді см –ге өрнектейді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 14-жаттығу 103 –бет |
|
|
Сабақтың соңы 9 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Әртүрлі нысандарға жол көрсет. Бағыттың ұзындығын анықта.
ЕББҚ Бағыттарды сызғышпен өлше Талқылау сұрақтары: 1.1 км –де қанша м, см бар? |
1. жотаға дейінгі бағыттың ұзындығын анықтайды 2.көпірге дейінгі бағыттың ұзындығын анықтайды 3.орманға дейінгі бағыттың ұзындығын анықтайды 4.2 –топ бағытының ұзындығын анықтайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -жотаға дейінгі бағыттың ұзындығын анықтайды(1б) -көпірге дейінгі бағыттың ұзындығын анықтайды(1б) -орманға дейінгі бағыттың ұзындығын анықтайды(1б) -2 –топ бағытының ұзындығын анықтайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №4(ә) 50-бет дәптер қаламсап сызғыш |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма №6, 50-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
шағым қалдыра аласыз













