Кім боламын?
Білім беру саласы: дефектологтың түзету сабағы
Сабақ тақырыбы: Кім боламын?
Мақсаты: оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, болашақ мамандыққа байланысты ұғымдарын тереңдетіп,қызығушылықтарын арттыру.Мың түрлі мамандықтар туралы түсінік қалыптастыру.
Оқушылардың бойына жақсы қасиеттерді сіңіру, мамандық таңдай білуге
еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу.
Көрнекілік: мамандық туралы суреттер, мамандық міндеттері, слайд көрсету.
Барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
«Алуан-алуан кәсіп бар,
Таңдай біл де талап қыл»
Мамандық дегеніміз- адамның еңбек қызметінің түрі.
Мамандық таңдау да мектеп қабырғасынан басталады.
Сондықтан бүгін өзіміз қалаған мамандық туралы өз ойымызды айтамыз.
Әсеппаз болма әрнеге
Өнерпаз болсаң арқалан
Сен де бір кірпіш дүниеге
Кетігін тапта бар қалан,
деп өмірден өз орнын тауып, елімізге қажетті кәсіп иесі болу бәріміздің арманымыз.Біздің таңдауымыз әртүрлі.
Ойын: менен сұрақ сенен жауап әдісі
Кім қандай маман болғысы келеді?(сурет арқылы неге екенін сұрау)
Балалар мынау қандай мамандық? (дәрігер)
Балалар мынау қандай мамандық? (өрт сөндіргіш)
Балалар мынау қандай мамандық? (құрылысшы)
Балалар мынау қандай мамандық? (биші)
Балалар мынау қандай мамандық? (мұғалім)
Балалар мынау қандай мамандық? (милиционер)
Балалар мынау қандай мамандық? (әскери қызметкер)
Балалар мынау қандай мамандық? (тігінші)
Балалар мынау қандай мамандық? (ұшқыш)
Балалар мынау қандай мамандық? (сварщик)
Ойлан тап
Оқу білім-бағдары,
Заманының бағбаны? ………………. / Ұстаз /
Жаңалықтың жаршысы,
Қаламының «жолшысы»…………….Журналист
Араша тұрар өлімге,
Қай маман бұл-өмірде? ……………..Дәрігер
Еңбек оның-талабы
Сүйікті әні-дала әні,
Егін жайын мәпелеп,
Асырайды елін……………………..диханшы — агроном
-Қалағы бар қолында,
Кімді айттым ойымда? (Құрылысшы)
-Ожауы бар қолында,
Кімді айттым ойымда? (Аспаз)
-Күрегі бар қолында,
Кімді айттым ойымда? (Диқан)
Қорытынды:
Тұлғалық өсудің алғы шарттарын қалыптастыра отырып елімізге өз үлесін қоса білетін адал маман иесі болуға тәрбиелеу.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кім боламын?
Кім боламын?
Кім боламын?
Білім беру саласы: дефектологтың түзету сабағы
Сабақ тақырыбы: Кім боламын?
Мақсаты: оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, болашақ мамандыққа байланысты ұғымдарын тереңдетіп,қызығушылықтарын арттыру.Мың түрлі мамандықтар туралы түсінік қалыптастыру.
Оқушылардың бойына жақсы қасиеттерді сіңіру, мамандық таңдай білуге
еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу.
Көрнекілік: мамандық туралы суреттер, мамандық міндеттері, слайд көрсету.
Барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
«Алуан-алуан кәсіп бар,
Таңдай біл де талап қыл»
Мамандық дегеніміз- адамның еңбек қызметінің түрі.
Мамандық таңдау да мектеп қабырғасынан басталады.
Сондықтан бүгін өзіміз қалаған мамандық туралы өз ойымызды айтамыз.
Әсеппаз болма әрнеге
Өнерпаз болсаң арқалан
Сен де бір кірпіш дүниеге
Кетігін тапта бар қалан,
деп өмірден өз орнын тауып, елімізге қажетті кәсіп иесі болу бәріміздің арманымыз.Біздің таңдауымыз әртүрлі.
Ойын: менен сұрақ сенен жауап әдісі
Кім қандай маман болғысы келеді?(сурет арқылы неге екенін сұрау)
Балалар мынау қандай мамандық? (дәрігер)
Балалар мынау қандай мамандық? (өрт сөндіргіш)
Балалар мынау қандай мамандық? (құрылысшы)
Балалар мынау қандай мамандық? (биші)
Балалар мынау қандай мамандық? (мұғалім)
Балалар мынау қандай мамандық? (милиционер)
Балалар мынау қандай мамандық? (әскери қызметкер)
Балалар мынау қандай мамандық? (тігінші)
Балалар мынау қандай мамандық? (ұшқыш)
Балалар мынау қандай мамандық? (сварщик)
Ойлан тап
Оқу білім-бағдары,
Заманының бағбаны? ………………. / Ұстаз /
Жаңалықтың жаршысы,
Қаламының «жолшысы»…………….Журналист
Араша тұрар өлімге,
Қай маман бұл-өмірде? ……………..Дәрігер
Еңбек оның-талабы
Сүйікті әні-дала әні,
Егін жайын мәпелеп,
Асырайды елін……………………..диханшы — агроном
-Қалағы бар қолында,
Кімді айттым ойымда? (Құрылысшы)
-Ожауы бар қолында,
Кімді айттым ойымда? (Аспаз)
-Күрегі бар қолында,
Кімді айттым ойымда? (Диқан)
Қорытынды:
Тұлғалық өсудің алғы шарттарын қалыптастыра отырып елімізге өз үлесін қоса білетін адал маман иесі болуға тәрбиелеу.
шағым қалдыра аласыз













