|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қылмыстық жауапкершілік Мұғалімнің аты жөні: Тұрақбай Айнаш Күні: 12.04.2024 Сынып: 9 Пәні Құқық негіздері Мектеп: Сарыөзек орта м ектебі МДШО |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кімдер сыбайлас жемқорлықтың субъектілері болып табылады? |
||
|
Сабақтың мақсаты |
9.7.3.2 сыбайлас жемқорлықпен күреске бағытталған құқықтық актілерді талдау |
||
|
Оқу мақсаты |
9.7.3.2 сыбайлас жемқорлықпен күреске бағытталған құқықтық актілерді талдау |
||
|
Бағалау критерийлері
|
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар сыбайлас жемқорлыққа қатысты жалпы мемлекеттік саясатпен танысады (оқылым дағдысы) Сыбайлас жемқорлыққа қатысты заңнамамен танысып, талқылайды (оқылым, айтылым дағдысы) |
||
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология |
Жаза Кәмелетке толғандар Кәмелетке толмағандар Жауаптылық Қылмыстық жаза түрлері Айыппұл |
||
|
Диалогқа/ жазылымға қажетті тіркестер |
Оны түзеу жұмыстарына тарту керек, себебі (…) Оған өлім жазасы тағайындалмайды, себебі (...) Кәмелет жасқа толмағандарды қылмыстық жауапкершілікке тарту жолдары ерекше, себебі (...) Қылмыс субъектінің жасы... |
||
|
Құндылықтарды дамыту |
Адалдық, серіктестік, толеранттылық, үштілділік, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз оқу. Құндылықтарды дарыту серіктестік, жауапкершілік шарттарды талдау барысында жүзеге асады Жаһандық азаматтық- әлем елдерін салыстыру барысында көрініс табады. |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Сабақ барысында бейнематериал арқылы таныстырылым жасалынады және ғаламтор қолданылады. |
||
|
Сабақтың барысы
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
ҚЫЗЫҒУШЫЛЫҚТЫ ОЯТУ КЕЗЕҢІ. Т Оқушыларға бейне баян көрсетіледі. Сынып талқылауы. (2 мин+3 мин) Сұрақтарға ауызша жауап береді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, жетістік критерийлері түсіндіріледі. Мектеп құндылықтарымен байланысы анықталады. |
http://www.youtube.com/watch?v=yHV9cQZfGwk
|
|
|
20 минут |
МАҒЫНАНЫ ТАНУ КЕЗЕҢІ. Б Оқушыларды сыбайлас жемқорлыққа қатысты жалпы мемлекеттік саясатпен (құқықтық концепциялар, бағдарламалар, заңдар) таныстырады. Тапсырма: Сыбайлас жемқорлықпен күреске бағытталған заңдарды анықтап, тізімін жасап, түсіндіріңіз: Қазақстан Республикасында сыбайлас жемқорлықпен күреске бағытталған қандай заңдар бар деп ойлайсыз? Оқушылар жауаптары айтылады. Мәтінмен жұмыс.
Оқушыларды пара , пара алу, пара беруге қатысты мәліметпен таныстырады. «Сыбайлас жемқорлық салдары» оушыларға бейне баян көрсетіледі.
Тапсырма: Төмендегі сұрақтарға назар аудара отырып, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүргізудің маңыздылығына үш дәлел келтіріңіз: «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүргізу неліктен маңызды? 1-аргумент: 2-аргумент: 3-аргумент Қорытынды ой Тапсырма: «Жемқорлыққа жол жоқ» атты үгіт насихат суретін салыңыз. Сурет критерийлері: 1. Жемқорлық субъектілер анықтау; 2. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы құқықтық актілер пайдалану; 3. Жаза түрлерін көрсету; 4. Безендірілуі. Ой жинақтау сұрақтары -Жемқорлық қоғамда қаншалықты орын алып отыр? -Елімізде жемқорлықты болдырмау үшін сендер қандай шара қолданар едіңдер?
|
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ҚР Заңы, 2015 ж.18.11. №410-V ҚРЗ http://adilet.zan.kz/kaz/docs/Z15000 00410
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес - баршамызға ортақ іс, тақырыптық мақала https://www.zakon.kz/4847794- sybajjlaszhem1179orly11791179a.html
Қалыптастырушы бағалау мүмкіндігі
|
|
|
Рефлексия 5 минут
|
Өзін – өзі бағалау Аталған тақырыпты қаншалықты меңгергеніңді 1 мен 10 –ның аралығында белгілеңдер. Қандай сұрақтарыңның жауабы табылмады?
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кімдер сыбайлас жемқорлықтың субъектілері болып табылады?
Кімдер сыбайлас жемқорлықтың субъектілері болып табылады?
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қылмыстық жауапкершілік Мұғалімнің аты жөні: Тұрақбай Айнаш Күні: 12.04.2024 Сынып: 9 Пәні Құқық негіздері Мектеп: Сарыөзек орта м ектебі МДШО |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кімдер сыбайлас жемқорлықтың субъектілері болып табылады? |
||
|
Сабақтың мақсаты |
9.7.3.2 сыбайлас жемқорлықпен күреске бағытталған құқықтық актілерді талдау |
||
|
Оқу мақсаты |
9.7.3.2 сыбайлас жемқорлықпен күреске бағытталған құқықтық актілерді талдау |
||
|
Бағалау критерийлері
|
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар сыбайлас жемқорлыққа қатысты жалпы мемлекеттік саясатпен танысады (оқылым дағдысы) Сыбайлас жемқорлыққа қатысты заңнамамен танысып, талқылайды (оқылым, айтылым дағдысы) |
||
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология |
Жаза Кәмелетке толғандар Кәмелетке толмағандар Жауаптылық Қылмыстық жаза түрлері Айыппұл |
||
|
Диалогқа/ жазылымға қажетті тіркестер |
Оны түзеу жұмыстарына тарту керек, себебі (…) Оған өлім жазасы тағайындалмайды, себебі (...) Кәмелет жасқа толмағандарды қылмыстық жауапкершілікке тарту жолдары ерекше, себебі (...) Қылмыс субъектінің жасы... |
||
|
Құндылықтарды дамыту |
Адалдық, серіктестік, толеранттылық, үштілділік, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз оқу. Құндылықтарды дарыту серіктестік, жауапкершілік шарттарды талдау барысында жүзеге асады Жаһандық азаматтық- әлем елдерін салыстыру барысында көрініс табады. |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Сабақ барысында бейнематериал арқылы таныстырылым жасалынады және ғаламтор қолданылады. |
||
|
Сабақтың барысы
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
ҚЫЗЫҒУШЫЛЫҚТЫ ОЯТУ КЕЗЕҢІ. Т Оқушыларға бейне баян көрсетіледі. Сынып талқылауы. (2 мин+3 мин) Сұрақтарға ауызша жауап береді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, жетістік критерийлері түсіндіріледі. Мектеп құндылықтарымен байланысы анықталады. |
http://www.youtube.com/watch?v=yHV9cQZfGwk
|
|
|
20 минут |
МАҒЫНАНЫ ТАНУ КЕЗЕҢІ. Б Оқушыларды сыбайлас жемқорлыққа қатысты жалпы мемлекеттік саясатпен (құқықтық концепциялар, бағдарламалар, заңдар) таныстырады. Тапсырма: Сыбайлас жемқорлықпен күреске бағытталған заңдарды анықтап, тізімін жасап, түсіндіріңіз: Қазақстан Республикасында сыбайлас жемқорлықпен күреске бағытталған қандай заңдар бар деп ойлайсыз? Оқушылар жауаптары айтылады. Мәтінмен жұмыс.
Оқушыларды пара , пара алу, пара беруге қатысты мәліметпен таныстырады. «Сыбайлас жемқорлық салдары» оушыларға бейне баян көрсетіледі.
Тапсырма: Төмендегі сұрақтарға назар аудара отырып, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүргізудің маңыздылығына үш дәлел келтіріңіз: «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүргізу неліктен маңызды? 1-аргумент: 2-аргумент: 3-аргумент Қорытынды ой Тапсырма: «Жемқорлыққа жол жоқ» атты үгіт насихат суретін салыңыз. Сурет критерийлері: 1. Жемқорлық субъектілер анықтау; 2. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы құқықтық актілер пайдалану; 3. Жаза түрлерін көрсету; 4. Безендірілуі. Ой жинақтау сұрақтары -Жемқорлық қоғамда қаншалықты орын алып отыр? -Елімізде жемқорлықты болдырмау үшін сендер қандай шара қолданар едіңдер?
|
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ҚР Заңы, 2015 ж.18.11. №410-V ҚРЗ http://adilet.zan.kz/kaz/docs/Z15000 00410
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес - баршамызға ортақ іс, тақырыптық мақала https://www.zakon.kz/4847794- sybajjlaszhem1179orly11791179a.html
Қалыптастырушы бағалау мүмкіндігі
|
|
|
Рефлексия 5 минут
|
Өзін – өзі бағалау Аталған тақырыпты қаншалықты меңгергеніңді 1 мен 10 –ның аралығында белгілеңдер. Қандай сұрақтарыңның жауабы табылмады?
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















