жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кіріктірілген функцияларды практикалық тұрғыдан қолдану.8с
Кіріктірілген функцияларды практикалық тұрғыдан қолдану.8с
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Кіріктірілген функцияларды практикалық тұрғыдан қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ түрі |
Аралас сабақ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
8.2.3.3-электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
MS Excel кестелік процессорында функциялардың категорияларын ажырата алады. Формулалар ұяшығына функцияларды енгізуді үйренеді Кіріктілірілген функцияны есептерді шешуде қолдана алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Физика, математика, ағылшын тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған қызмет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1Ұйымдастыру бөлімі. - Қайырлы таң, балалар - Қалдарыңыз қалай Жақсы,рахмет! Отырыңыздар. Кім жоқ? Бүгінгі сабағымызды бастайық және сабақта алдымызға қойған мақсаттарға зор жетістіктермен қол жеткіземіз деген сенімдемін! |
Телевизор Тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы. |
Сабақ жоспары:
Қалам түстері бойынша 2 топқа бөлініп жұмыс жасайды Топта 5 оқушыдан болады Топ ережесімен таныстыру:
Өткенді қайталау сұрақтары:
Ms Excel программасының функциясы ретінде белгілі бір алгоритм бойынша немесе формулалар бойынша жүргізілетін есептеу операциялары қарастырылады. Әр бір функцияның өзіне тән атауы болады. Функцияларды төмендегі командалар көмегімен енгізіледі: Формулы—Библиотека функций. Функция шебері арқылы керекті функция түрін таңдаймыз және аргументін енгіземіз. |
Телевизор Әр түстегі қаламдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Топтық жұмыс. «Әлемді шарлау» әдісі . Кластер құру. Microsoft Excel кестелік процессорының интерфейсі
Электронды кесте – есептеулер жүргізуге, яғни есеп шығаруға арналған бағдарлама. Электрондық кестелер көмегімен әр түрлі экономикалық, бухгалтерлік және инженерлік есептеулерді орындауға болады. Ол кестедегі мәліметтердің негізінде түрлі-түсті диаграмммалар тұрғызып, жүргізуді қамтамасыз ете алады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Формула, функция. MS Excel – де есеп шығарган кезде формулалар пайдаланылады. Кез келген формула «=» белгісінен басталады. Функция – формуланын автоматтандырылған түрі.
|
Телевизор Тақта Парақтар Әр түстегі қаламдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
«Сәйкес жұптар» әдісі. Карточкамен жұмыс.
Дәптерде орындау.
|
Телевизор Тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сергіту тапсырмасыг
|
Телевизор Тақта
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Компьютермен жұмыс.
|
Практикалық жұмыс. №1. Сыныптағы оқушылардың әр пән бойынша орташа бағасын есептеу қажет.
Кері байланыс жасайды.
№2.
Кері байланыс жасайды.
№3. Y=2x+2 және y=-2x+6 функциялары берілген. Функциялардың графигін тұрғызып, қиылысу нүктесін табу.
№4. Кестедегі тауарлар бағасын есептеу. Жарықты есептеу.
Кері байланыс жасайды.
№5.
Кері байланыс жасайды.
№6
Кері байланыс жасайды.
|
Microsoft Excel кестелік процессорында |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Электрон тест.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы
|
-Бүгінгі тақырыпты бағалайды, маңызын түсінеді Функцияны пайдалану бойынша берілген тапсырма арқылы Excel программасының мүмкіндіктерін талдап, ой жинақтау арқылы тапсырманы орындайды әр топ берілген тапсырманы орындайды. |
Телевизор Тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Т |
Телевизор Тақта
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушыларды бағалау |
3.2. (51-60 бет аралығы) Білу және түсіну айдарындағы сұрақтарға жауап жазу. |
Microsoft Excel кестелік процессоры |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













ақырыпты жақсы
түсініп, меңгерген оқушылар стикерлерді логотипінің көк түсіне
жапсырады, орташа деңгейде меңгерген оқушылар жасыл түске
жапсырады, тақырыпты «бүгінгі тақырыпты меңгере алмадым» деген
оқушылар болса, стикерді логотиптің қызыл түсіне
жапсырады.












