|
Бөлім: |
Атмосфера. Квадрат теңдеулер. Электрондық кестедердегі ақпаратты өңдеу |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: |
8 |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Географиялық карталар Географиялық деректер базасы Квадрат үшмүше Кіріктірілген функциялар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.1.1- тақырыптық карталарды сипаттайтын қосымша элементтерді құрастырады: профиль, диаграмма, график, кесте 8.2.1.2- географиялық шартты белгілер мен карталарды сипаттайтын қосымша элементтерді қолдана отырып, тақырыптық карталарды оқиды 8.2.1.2 үшмүшеден екімүшенің толық квадратын бөлу; 8.2.1.3 квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу; 8.2.2.3 электрондық кестелерді қолдану арқылы есептерді шешу үшін кірістірілген функцияларды пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: Ескерту: ЕББҚ үшін: |
Тақырыптық карталарды сипаттайтын қосымша элементтерді құрастырады Географиялық шартты белгілер мен карталарды сипаттайтын қосымша элементтерді қолдана отырып, тақырыптық карталарды оқиды* Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктейді; үшмүшеден екімүшенің толық квадратын бөледі* |
|
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
БИС технологиясы 1.Климат 2. Жиынтық радиациясы 3.Экватор 4. квадрат үшмүше 5. көбейткіштерге жіктеу 6. Кесте 7. Ұяшық Миға шабуыл:
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын анықтату |
БИС технологиясы бойынша берілген терминдерге сипаттама береді Оқушылар Сабақтың ерекшеліктерін анықтайды Сыныпта жағымды ахуал туындайды |
Мадақтау Өзара бағалау 6-7 – 2балл 4-5- 1 балл 0-3- 0 балл |
БИС технологиясы Суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №1: Жеке жұмыс: «Борт» әдісі. 8 сыныпқа арналған атластың 6-7-8-9 бетіндегі климат карталарын пайдаланып «Борт» журналын толтыру
Дескриптер:
- Ауа температурасы мен жауын-шашын мөлшерін анықтайды (1)
-Климаттық белдеулер мен климат типін анықтайды (1) Тапсырма №2 (Жұптық жұмыс) «Карта сөйлейді»* әдісі. PowerPoint редакцияланған электронды картаны пайдаланып «Борт» журналында берілген мемлекеттердің астаналарын кескін картада белгілеу (түстерді климат түріне байланысты таңдау)
Дескриптер: Мемлекеттерді дұрыс орналастырады (1)
3-тапсырма. (математика) Жеке жұмыс: Географиялық мәліметтерді пайдаланып ауа температуралары арқылы Виет теоремасын қолданып квадрат теңдеу құрастырып кестені толтыр( Триполи , Дели, Токио,Джакарта)
Дескриптер:Түбірлерді анықтап, q,р мәндерін табады (1) Квадрат үшмүше қүрастырып, үшмүшені көбейткіштерге жіктейді (1)
Тапсырма №4
(Жұптық жұмыс) Кестеде
табылган үшмүшеден екімүшенің толық
квадратын бөлу орындайды y=a
Дескриптер: Формула бойынша белгісіз айнымалыларды анықтап, үшмүшеден екімүшенің толық квадратын бөлуді орындайды (1)
Тапсырма №5 Өздік жұмыс Интернет желісінен Талдықорған қаласының метеокартасын ашып, қараша айының соңғы онкүндігінің ауа температурасын анықтап, Excel-де деректерді енгізіп, орташа ауа температурасын есептеп, график тұрғызу.
1. Деректерді енгізу, математикалық есептеулер жүргізу: - Excel-де ауа райы туралы мәліметтерді енгізіңіз. Әрбір бағанды анықтап, оның атын жазып шығыңыз. Орташа температура: ай бойындағы температураның орташа мәнін есептеңіз. - Формула: =СРЗНАЧ(B2:B9) (температура бағанының орташа мәнін табу).
2. Графиктер тұрғызу: - Температураның өзгерісін көрсету үшін: кестедегі «Күні» мен «Температура» бағандарын таңдап, сызықтық график құрыңыз.
Дискриптор:
|
Оқушылар атласты пайдаланып берілген тапсырманы кестеге толтырады
Оқушылар электронды кескін картаны толтырады.
*жұптық жұмыста өмірде қажет ететін дағдыларды сыныптастармен бірге үйренеді. Есте сақтау қабілеттері дамиды
*жұптық жұмыста өмірде қажет ететін дағдыларды сыныптастармен бірге үйренеді. Есте сақтау қабілеттері дамиды
Оқушылар термометр арқылы өзін-өзі бағалайды |
Кері байланыс беру Жұптық бағалау (оқушылар дескриптерді пайдаланып өзара жұмыстарды бағалайды)
Жұптық бағалау Дескриптерді ескере отырып бағалайды
Жұптық бағалау Дескриптерді ескере отырып бағалайды
Дескриптерді ескере отырып бағалайды
|
Компьютер, интернет желісі, метеокарта, таратпа қағаз
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлекция Ментиметр әдісі арқылы
Өте жақсы жақсы түсіндім әлі де түсіну түсіндім керек
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
![]()
![]()
3
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кіріктірілген сабақ (Географиялық карталар, Географиялық деректер базасы, Квадрат үшмүше, Кіріктірілген функциялар)
|
Бөлім: |
Атмосфера. Квадрат теңдеулер. Электрондық кестедердегі ақпаратты өңдеу |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: |
8 |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Географиялық карталар Географиялық деректер базасы Квадрат үшмүше Кіріктірілген функциялар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.1.1- тақырыптық карталарды сипаттайтын қосымша элементтерді құрастырады: профиль, диаграмма, график, кесте 8.2.1.2- географиялық шартты белгілер мен карталарды сипаттайтын қосымша элементтерді қолдана отырып, тақырыптық карталарды оқиды 8.2.1.2 үшмүшеден екімүшенің толық квадратын бөлу; 8.2.1.3 квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу; 8.2.2.3 электрондық кестелерді қолдану арқылы есептерді шешу үшін кірістірілген функцияларды пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: Ескерту: ЕББҚ үшін: |
Тақырыптық карталарды сипаттайтын қосымша элементтерді құрастырады Географиялық шартты белгілер мен карталарды сипаттайтын қосымша элементтерді қолдана отырып, тақырыптық карталарды оқиды* Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктейді; үшмүшеден екімүшенің толық квадратын бөледі* |
|
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
БИС технологиясы 1.Климат 2. Жиынтық радиациясы 3.Экватор 4. квадрат үшмүше 5. көбейткіштерге жіктеу 6. Кесте 7. Ұяшық Миға шабуыл:
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын анықтату |
БИС технологиясы бойынша берілген терминдерге сипаттама береді Оқушылар Сабақтың ерекшеліктерін анықтайды Сыныпта жағымды ахуал туындайды |
Мадақтау Өзара бағалау 6-7 – 2балл 4-5- 1 балл 0-3- 0 балл |
БИС технологиясы Суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №1: Жеке жұмыс: «Борт» әдісі. 8 сыныпқа арналған атластың 6-7-8-9 бетіндегі климат карталарын пайдаланып «Борт» журналын толтыру
Дескриптер:
- Ауа температурасы мен жауын-шашын мөлшерін анықтайды (1)
-Климаттық белдеулер мен климат типін анықтайды (1) Тапсырма №2 (Жұптық жұмыс) «Карта сөйлейді»* әдісі. PowerPoint редакцияланған электронды картаны пайдаланып «Борт» журналында берілген мемлекеттердің астаналарын кескін картада белгілеу (түстерді климат түріне байланысты таңдау)
Дескриптер: Мемлекеттерді дұрыс орналастырады (1)
3-тапсырма. (математика) Жеке жұмыс: Географиялық мәліметтерді пайдаланып ауа температуралары арқылы Виет теоремасын қолданып квадрат теңдеу құрастырып кестені толтыр( Триполи , Дели, Токио,Джакарта)
Дескриптер:Түбірлерді анықтап, q,р мәндерін табады (1) Квадрат үшмүше қүрастырып, үшмүшені көбейткіштерге жіктейді (1)
Тапсырма №4
(Жұптық жұмыс) Кестеде
табылган үшмүшеден екімүшенің толық
квадратын бөлу орындайды y=a
Дескриптер: Формула бойынша белгісіз айнымалыларды анықтап, үшмүшеден екімүшенің толық квадратын бөлуді орындайды (1)
Тапсырма №5 Өздік жұмыс Интернет желісінен Талдықорған қаласының метеокартасын ашып, қараша айының соңғы онкүндігінің ауа температурасын анықтап, Excel-де деректерді енгізіп, орташа ауа температурасын есептеп, график тұрғызу.
1. Деректерді енгізу, математикалық есептеулер жүргізу: - Excel-де ауа райы туралы мәліметтерді енгізіңіз. Әрбір бағанды анықтап, оның атын жазып шығыңыз. Орташа температура: ай бойындағы температураның орташа мәнін есептеңіз. - Формула: =СРЗНАЧ(B2:B9) (температура бағанының орташа мәнін табу).
2. Графиктер тұрғызу: - Температураның өзгерісін көрсету үшін: кестедегі «Күні» мен «Температура» бағандарын таңдап, сызықтық график құрыңыз.
Дискриптор:
|
Оқушылар атласты пайдаланып берілген тапсырманы кестеге толтырады
Оқушылар электронды кескін картаны толтырады.
*жұптық жұмыста өмірде қажет ететін дағдыларды сыныптастармен бірге үйренеді. Есте сақтау қабілеттері дамиды
*жұптық жұмыста өмірде қажет ететін дағдыларды сыныптастармен бірге үйренеді. Есте сақтау қабілеттері дамиды
Оқушылар термометр арқылы өзін-өзі бағалайды |
Кері байланыс беру Жұптық бағалау (оқушылар дескриптерді пайдаланып өзара жұмыстарды бағалайды)
Жұптық бағалау Дескриптерді ескере отырып бағалайды
Жұптық бағалау Дескриптерді ескере отырып бағалайды
Дескриптерді ескере отырып бағалайды
|
Компьютер, интернет желісі, метеокарта, таратпа қағаз
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлекция Ментиметр әдісі арқылы
Өте жақсы жақсы түсіндім әлі де түсіну түсіндім керек
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
![]()
![]()
3
шағым қалдыра аласыз



















