Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы :Шешімдерді программалау | Мектеп: А.Тайманов атындағы №34 мектеп-гимназиясы |
Күні: 19.02.2018жыл | Мұғалімнің аты-жөні: Кадыржанова Римма Тлемисовна |
Сынып: 7А | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Кіріктірілген шарттарды программалау (үй тапсырмасын тексеру) |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.3.3.2- сызықтық және тармақталу алгоритмдерін программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында (С/С++, Python, Delphi, Lazarus) жазу |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар:Кіріктірілген шартты С++ программалау ортасында жаза алады.Оқушылардың басым бөлігі:Бұрын алған білімдерін кез келген жағдайларда дұрыс қолдана алады.Оқушылардың кейбіреуі:Кіріктірілген шартты алгоритмдерді талдай алады, олар туралы тұжырымдар жасай алады және практикалық тұрғыдан қолдана алады, берілген тапсырманың шешімін ұсына алады. |
Ойлау дағдылары | Білу, түсіну, қолдану,талдау, жинақтау. |
Бағалау критерийі | Тaқырыпбойыншa постер жaзып, қорғай аладыШартты тексеру және тармақталу алгоритмдерін бағдарламалау тәсілдерін біледіС++ бағдарламасында шартты тексеру және тармақталу алгоритмдерін бағдарламалауды орындай алады |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:Кіріктірілген шартты алгоритмдерді С++ программалау ортасында жаза алады. Диалогтік сұқбат:If, else, switch, case, break, default. |
Құндылықтарға баулу | Топта бірлескен жұмыс орнату, бір-бірлерінің пікірін тыңдау, құрметтеу арқылы білім алу |
Пәнаралық байланыс | ағылшын тілі(операторлармен жұмыс), математика(сандармен жұмыс) |
Алдыңғы білім | Программалау тілінде алгоритмді жазу |
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы5 мин
Сабақтың мақсаты
Үй тапсырмасын тексеру
10мин
2 мин | Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу«Сәлемдесу» ойыны:Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір-бірлеріңмен тез-тез амандасасыңдар. Әр адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен.Жұпқа бөлу:«Үйде мені ата-анам қалай еркелетеді?» кімге кімді қалай еркелеткен ұнады сол адаммен жұп бола қойайық.Қай жұп берілген тапсырманы бірінші бітіреді сол жұпқа 1 кәмпит беремін.
7.3.3.2- сызықтық және тармақталу алгоритмдерін программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында (С/С++, Python, Delphi, Lazarus) жазу.
Өткен сабаққа шолу:1 тапсырма: Тест https://plickers.comДескриптор:Өткен тaқырыптыбіледі«Жарайсың»деп қол шапалақтап бағалаймыз
2 тапсырма: Программа құрылымы С++ https://learningapps.orgДескриптор:Программа құрылымын дұрыс ретімен орналастыруды біледі. «Бас бармақ»өте жақсы деп бағалаймыз |
|