ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мектебі: |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлімі: |
Қазақстандағы көрікті жерлер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 6 «А» |
Қатысушылар саны: ЕББҚ оқушы (2-топ) Мінез-құлық және эмоционалдық проблемалары бар оқушы |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы: |
Кіріспе. Қазақ тілі – әдеби тіл. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6. 1. 1. 1 мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілетін мәселені болжау; 6. 3. 3. 1 ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастыру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтін атауын талқылайды, алғашқы бөлігін таңдау арқылы көтерілген мәселені болжайды. Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтап, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастырады |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы талқылау сұрақтары:
|
Барлық оқушы: сұрақтарға жауап береді. Дарынды оқушы: сұрақтарға жауап беріп, көтерілген мәселе бойынша өз көзқарасын білдіреді. ЕББҚ оқушы: сұраққа жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы ұпай -2 -сұрақтарға жауап береді-1 -көтерілген мәселе бойынша өз көзқарасын білдіреді-1 |
Оқулық , жазба дәптерлері |
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
Жұптық жұмыс. 1-тапсырма. «Жұппен жұмыс» әдісі бойынша мәтін атауын талдап, алғашқы бөлігін таңдау арқылы көтерілген мәселені болжаңыз. Жеке жұмыс. 2-тапсырма. «ПОПС формуласы» әдісі арқылы ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтап, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастырыңыз. Бірінші сөйлем: «Менің ойымша,....» Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін...» Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын....» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім...» |
1-тапсырма. Барлық оқушы: мәтін атауын талдайды; Дарынды оқушы: мәтін атуын талдап, алғашқы бөлігін таңдау арқылы көтерілген мәселені болжайды. ЕББҚ оқушы: жұбымен жұмыс жасайды. Барлық оқушы: ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтайды; Дарынды оқушы: ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтап, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастырып, өз ойын білдіреді; ЕББҚ оқушы: өз ойын білдіреді. |
Дескриптор: Жалпы ұпай -3 -мәтін атауын талдайдыі-1 - алғашқы бөлігін таңдау арқылы көтерілген мәселені болжайды-1 -жүйелі диалог құрайды-1 Дескриптор: Жалпы ұпай – 5 -ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтайды-1 -графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастырады-2 -өз ойын білдіреді-1 -өз ойын дәлелдей алады-1 |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 минут
|
Кері байланыс. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі «Мұғалімге жеделхат» тақтасына оқушылар стикер жапсыру арқылы орындаңыз. Оқушылар өздеріне жақын сөйлемді таңдап, айтылған ойды жалғастырады:
|
Тиімді кері байланыс береді. |
ҚБ |
Стикерлер, маркерлер |
||
|
Оқыту тапсырмасы (Үй жұмысы) |
Ұсынылған тақырып негізінде 80 сөз көлемінде эссе жазу. |
Эссе құрылымын сақтап, 80 сөз көлемінде жазады. |
|
|
||
Қосымша ресурс:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кіріспе. Қазақ тілі – әдеби тіл.
Кіріспе. Қазақ тілі – әдеби тіл.
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мектебі: |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлімі: |
Қазақстандағы көрікті жерлер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 6 «А» |
Қатысушылар саны: ЕББҚ оқушы (2-топ) Мінез-құлық және эмоционалдық проблемалары бар оқушы |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы: |
Кіріспе. Қазақ тілі – әдеби тіл. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6. 1. 1. 1 мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілетін мәселені болжау; 6. 3. 3. 1 ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастыру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтін атауын талқылайды, алғашқы бөлігін таңдау арқылы көтерілген мәселені болжайды. Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтап, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастырады |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы талқылау сұрақтары:
|
Барлық оқушы: сұрақтарға жауап береді. Дарынды оқушы: сұрақтарға жауап беріп, көтерілген мәселе бойынша өз көзқарасын білдіреді. ЕББҚ оқушы: сұраққа жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы ұпай -2 -сұрақтарға жауап береді-1 -көтерілген мәселе бойынша өз көзқарасын білдіреді-1 |
Оқулық , жазба дәптерлері |
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
Жұптық жұмыс. 1-тапсырма. «Жұппен жұмыс» әдісі бойынша мәтін атауын талдап, алғашқы бөлігін таңдау арқылы көтерілген мәселені болжаңыз. Жеке жұмыс. 2-тапсырма. «ПОПС формуласы» әдісі арқылы ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтап, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастырыңыз. Бірінші сөйлем: «Менің ойымша,....» Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін...» Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын....» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім...» |
1-тапсырма. Барлық оқушы: мәтін атауын талдайды; Дарынды оқушы: мәтін атуын талдап, алғашқы бөлігін таңдау арқылы көтерілген мәселені болжайды. ЕББҚ оқушы: жұбымен жұмыс жасайды. Барлық оқушы: ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтайды; Дарынды оқушы: ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтап, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастырып, өз ойын білдіреді; ЕББҚ оқушы: өз ойын білдіреді. |
Дескриптор: Жалпы ұпай -3 -мәтін атауын талдайдыі-1 - алғашқы бөлігін таңдау арқылы көтерілген мәселені болжайды-1 -жүйелі диалог құрайды-1 Дескриптор: Жалпы ұпай – 5 -ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтайды-1 -графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастырады-2 -өз ойын білдіреді-1 -өз ойын дәлелдей алады-1 |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 минут
|
Кері байланыс. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі «Мұғалімге жеделхат» тақтасына оқушылар стикер жапсыру арқылы орындаңыз. Оқушылар өздеріне жақын сөйлемді таңдап, айтылған ойды жалғастырады:
|
Тиімді кері байланыс береді. |
ҚБ |
Стикерлер, маркерлер |
||
|
Оқыту тапсырмасы (Үй жұмысы) |
Ұсынылған тақырып негізінде 80 сөз көлемінде эссе жазу. |
Эссе құрылымын сақтап, 80 сөз көлемінде жазады. |
|
|
||
Қосымша ресурс:
шағым қалдыра аласыз













