|
Апта:1 Күні: |
Пәні Computer for Beginners |
Мұғалім аты-жөні Рамазанова А.Е. |
Орал қаласы А.Байтұрсынов атындағы №10 ЖОББМ 6 « ғ, е» - сыныптары |
Оқу-ісінің меңгерушісі _______Айтқалиева С.А.. |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Кіріспе. Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру. |
||||||||||
|
Сілтеме: |
|
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
||||||||||
|
Білімділік мәні: |
Информатика кабинетіндегі қойылатын талаптар, міндеттер, шаршаған жағдайда қолданылатын жаттығулар және техника қауіпсіздігін сақтау ережелерін үйрету. |
|||||||||
|
Дамытушылық мәні: |
Практикалық дағдыларын дамыту, өз бетінше жұмыс жасауда білімдерін пайдалана білуге, пәнге деген қызығушылығын қалыптастыру. |
|||||||||
|
Тәрбиелік мәні: |
Ұқыптылыққа, ізденімпаздыққа, шығармашылыққа тәрбиелеу |
|||||||||
|
Нәтиже: |
|
|||||||||
|
Түйінді идеялар: |
|
|||||||||
|
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
|||||||||
|
Әдіс-тәсілдері: |
АКТ, ЖИГСО-1, диалогтық оқыту |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
|
|||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.) |
||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||
|
Good afternoon, children. Let me introduce my self. My name is . I’m your new Informatics teacher
|
Good afternoon. Teacher! |
|||||||||
|
|
|||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру (7 мин.) (сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі) |
||||||||||
|
||||||||||
|
Қызығушылықты ояту (2 мин.) |
||||||||||
|
Электронды оқулықтан «Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру» тақырыбына арналған бейне материал қосылады. Ол материалда: мәтін, сурет, анимация, тарихи деректер және дыбыстық түсіндіру қамтылған. |
Оқушылар зейін қойып тыңдайды |
|||||||||
|
Мағынаны тану (Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.) |
||||||||||
|
ББҮ (2 мин.) |
||||||||||
|
ББҮ-ны толтыру |
ББ бойынша флипчартта жазу |
|||||||||
|
Білемін? |
Білгім келеді? |
Үйрендім? |
||||||||
|
Сабақтың негізгі бөлімі (20 мин.) |
||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||
|
Сыныпты Пирамида, Бәйтерек және «Мәңгілік ел» суреттер қиындысы арқылы 3 топқа бөлу, топ басшыларын сайлау. Топтағы әрбір оқушының қолына «бағалау парағын» беру. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру. «Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру» тақырыбындағы мәтінді оқыту. Ағылшын тілінде 4-5 сөйлемдік мәтін |
Оқушылар белсене қатысады. Суреттерді құрастыру арқылы үш топқа бөлініп отырады. Оқушылар үш топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Топтағы әрбір оқушының қолдарына «бағалау парағы» беріледі. Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс жасайды. Топтағы әрбір оқушы «Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру»тақырыбын бөліп алып оқиды. Оқушылар өздері оқыған ақпарат туралы топқа түсіндіреді. |
|||||||||
|
Ой толғаныс (2 мин.) |
||||||||||
|
Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру |
Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру |
|||||||||
|
Сөздікпен жұмыс (2 мин) |
||||||||||
|
Интербелсенді тақтада сөздік беру Safety rules- қауіпсіздік ережесі user-қолдану electrical socket- электрлі қосылғыш розетка wires-желілер to dismiss- Аяқтау assigned - Белгіленген device - Құрылғы information drives - Ақпараттық тасымалдаушылар files and folders-Файлдар және папкалар Have you finished? Yes. Ok. |
Оқушылар белсенді тақтада берілген сөздерді дәптерге түсіреді. Топпен оқу жұмысы жүргізіледі |
|||||||||
|
Қорыту. Күтілетін нәтиже (3 мин.) |
||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||
|
Кері байланыс сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу, басқаға бағыттау). |
Сұрақтарға жауап береді. |
|||||||||
|
Бағалау (2 мин.) |
||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||
|
Бақылайды, бағалайды. Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды. Your marks ……. |
Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды. |
|||||||||
|
Үйге тапсырма (1 мин.) |
||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||
|
Үйге «Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру» тақырыбын оқып келу. Сөздік жаттау Open your dairy write down your hometask. |
Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады. |
|||||||||
|
Рефлексия (2 мин.) |
||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||
|
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. Екі жұлдыз - бір тілек әдісін ұсыну. The lesson is over. Good bye! |
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз - бір тілек әдісімен толтырады. |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кіріспе. Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру.
Кіріспе. Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру.
|
Апта:1 Күні: |
Пәні Computer for Beginners |
Мұғалім аты-жөні Рамазанова А.Е. |
Орал қаласы А.Байтұрсынов атындағы №10 ЖОББМ 6 « ғ, е» - сыныптары |
Оқу-ісінің меңгерушісі _______Айтқалиева С.А.. |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Кіріспе. Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру. |
||||||||||
|
Сілтеме: |
|
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
||||||||||
|
Білімділік мәні: |
Информатика кабинетіндегі қойылатын талаптар, міндеттер, шаршаған жағдайда қолданылатын жаттығулар және техника қауіпсіздігін сақтау ережелерін үйрету. |
|||||||||
|
Дамытушылық мәні: |
Практикалық дағдыларын дамыту, өз бетінше жұмыс жасауда білімдерін пайдалана білуге, пәнге деген қызығушылығын қалыптастыру. |
|||||||||
|
Тәрбиелік мәні: |
Ұқыптылыққа, ізденімпаздыққа, шығармашылыққа тәрбиелеу |
|||||||||
|
Нәтиже: |
|
|||||||||
|
Түйінді идеялар: |
|
|||||||||
|
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
|||||||||
|
Әдіс-тәсілдері: |
АКТ, ЖИГСО-1, диалогтық оқыту |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
|
|||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.) |
||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||
|
Good afternoon, children. Let me introduce my self. My name is . I’m your new Informatics teacher
|
Good afternoon. Teacher! |
|||||||||
|
|
|||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру (7 мин.) (сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі) |
||||||||||
|
||||||||||
|
Қызығушылықты ояту (2 мин.) |
||||||||||
|
Электронды оқулықтан «Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру» тақырыбына арналған бейне материал қосылады. Ол материалда: мәтін, сурет, анимация, тарихи деректер және дыбыстық түсіндіру қамтылған. |
Оқушылар зейін қойып тыңдайды |
|||||||||
|
Мағынаны тану (Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.) |
||||||||||
|
ББҮ (2 мин.) |
||||||||||
|
ББҮ-ны толтыру |
ББ бойынша флипчартта жазу |
|||||||||
|
Білемін? |
Білгім келеді? |
Үйрендім? |
||||||||
|
Сабақтың негізгі бөлімі (20 мин.) |
||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||
|
Сыныпты Пирамида, Бәйтерек және «Мәңгілік ел» суреттер қиындысы арқылы 3 топқа бөлу, топ басшыларын сайлау. Топтағы әрбір оқушының қолына «бағалау парағын» беру. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру. «Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру» тақырыбындағы мәтінді оқыту. Ағылшын тілінде 4-5 сөйлемдік мәтін |
Оқушылар белсене қатысады. Суреттерді құрастыру арқылы үш топқа бөлініп отырады. Оқушылар үш топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Топтағы әрбір оқушының қолдарына «бағалау парағы» беріледі. Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс жасайды. Топтағы әрбір оқушы «Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру»тақырыбын бөліп алып оқиды. Оқушылар өздері оқыған ақпарат туралы топқа түсіндіреді. |
|||||||||
|
Ой толғаныс (2 мин.) |
||||||||||
|
Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру |
Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру |
|||||||||
|
Сөздікпен жұмыс (2 мин) |
||||||||||
|
Интербелсенді тақтада сөздік беру Safety rules- қауіпсіздік ережесі user-қолдану electrical socket- электрлі қосылғыш розетка wires-желілер to dismiss- Аяқтау assigned - Белгіленген device - Құрылғы information drives - Ақпараттық тасымалдаушылар files and folders-Файлдар және папкалар Have you finished? Yes. Ok. |
Оқушылар белсенді тақтада берілген сөздерді дәптерге түсіреді. Топпен оқу жұмысы жүргізіледі |
|||||||||
|
Қорыту. Күтілетін нәтиже (3 мин.) |
||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||
|
Кері байланыс сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу, басқаға бағыттау). |
Сұрақтарға жауап береді. |
|||||||||
|
Бағалау (2 мин.) |
||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||
|
Бақылайды, бағалайды. Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды. Your marks ……. |
Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды. |
|||||||||
|
Үйге тапсырма (1 мин.) |
||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||
|
Үйге «Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру» тақырыбын оқып келу. Сөздік жаттау Open your dairy write down your hometask. |
Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады. |
|||||||||
|
Рефлексия (2 мин.) |
||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||
|
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. Екі жұлдыз - бір тілек әдісін ұсыну. The lesson is over. Good bye! |
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз - бір тілек әдісімен толтырады. |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз













