|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электронды кестелер |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жумашева Шұғыла Маратқызы |
|||
|
Күні |
21.11.2023 |
|||
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кірістірілген функциялар |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.3.Электрондық кестелерді қолдану арқылы есептерді шешу үшін кірістірілген функцияларды пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Кірістірілген функцияларды қолданып есептер шығару |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Берілген тізімді қолдана отырып, электрондық кестемен жұмыс жасайды. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Кірістірілген функцияларды пайдалана отырып, есептер құрастырады. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Ұйымдастыру кезеңі: "Сәлем" жаттығуы арқылы психологиялық ахуал туғызу. (Т) “Болашаққа хат” әдісі оқушылар бір ақ параққа тілек жазып оны өткізеді.Тілекке сабаққа қатысты тілеу керек және құпия түрде жазады.
Өткен тақырып бойынша LearningApps сайтты арқылы еске түсіріп,сәйкестендіреді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
https://learningapps.org/watch?v=pmg8d3rh523 |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыппен таныстыру бойынша сұрақтар қойылады. Кірістірілген функциялар (Встроеные функция) Математикалық, статистикалық т.б. есептерді шығаруда ексель программасы таптырмас көмекші, себебі 400-ден астам стандартты функцияларды кірістірілген. Электронды кесте функциялары бағдарлама жадында сақталған арнайы формулалар, Функцияның аты және аргументі арқылы өрнектеледі. Аргументтер –дегеніміз не? Нәтиже алу үшін қолданылатын мәліметтер. Функция шебері туралы мәлімет беру.
Тапсырма 1. Практикалық жұмыс. Оқушылар компьютерде берілген тапсырманы жекелей орындайды.
Дескриптор 1. MS Excel бағдарламасында қажетті есептеулер үшін статистикалық функцияларды пайдалана алады.
2. Орта баллды есептеулерді орындайды.
Тапсырма 2 В деңгейі А1:А5 ұяшықтарында 10,7,9,28, 2 мәндері берілген. Мына функциялардың мәні неге тең? = МИН (А1:А5) = МАКС (А1:А5) = СРЗНАЧ (А1:А5)
Дескриптор
ҚБ топтар бір - бірін "Бағдаршам" әдісі арқылы бағалайды.
|
|
|
Жұмыс дәптері Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Орынсыз жауаптар» Бүгінгі өткен тақырып бойынша оқушылар сұрақ қояды,қорытындылайды. Бірақ жауап беруші тікелей ол сұраққа жауап бермейді. Мысалы: «Сағат неше болғанын айтып жібере аласыз ба?» - «Рақмет, мен түстеніп алғанмын» «Марста тіршілік бар деп ойлайсың ба?» - «Маған ертегі оқығанды ұнатамын» |
Оқушылар сұрақ қою арқылы өз араларында қорытындылайды,бағалайды. |
|
слайд |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кірістірілген функциялар
Кірістірілген функциялар
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электронды кестелер |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жумашева Шұғыла Маратқызы |
|||
|
Күні |
21.11.2023 |
|||
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кірістірілген функциялар |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.3.Электрондық кестелерді қолдану арқылы есептерді шешу үшін кірістірілген функцияларды пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Кірістірілген функцияларды қолданып есептер шығару |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Берілген тізімді қолдана отырып, электрондық кестемен жұмыс жасайды. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Кірістірілген функцияларды пайдалана отырып, есептер құрастырады. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Ұйымдастыру кезеңі: "Сәлем" жаттығуы арқылы психологиялық ахуал туғызу. (Т) “Болашаққа хат” әдісі оқушылар бір ақ параққа тілек жазып оны өткізеді.Тілекке сабаққа қатысты тілеу керек және құпия түрде жазады.
Өткен тақырып бойынша LearningApps сайтты арқылы еске түсіріп,сәйкестендіреді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
https://learningapps.org/watch?v=pmg8d3rh523 |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыппен таныстыру бойынша сұрақтар қойылады. Кірістірілген функциялар (Встроеные функция) Математикалық, статистикалық т.б. есептерді шығаруда ексель программасы таптырмас көмекші, себебі 400-ден астам стандартты функцияларды кірістірілген. Электронды кесте функциялары бағдарлама жадында сақталған арнайы формулалар, Функцияның аты және аргументі арқылы өрнектеледі. Аргументтер –дегеніміз не? Нәтиже алу үшін қолданылатын мәліметтер. Функция шебері туралы мәлімет беру.
Тапсырма 1. Практикалық жұмыс. Оқушылар компьютерде берілген тапсырманы жекелей орындайды.
Дескриптор 1. MS Excel бағдарламасында қажетті есептеулер үшін статистикалық функцияларды пайдалана алады.
2. Орта баллды есептеулерді орындайды.
Тапсырма 2 В деңгейі А1:А5 ұяшықтарында 10,7,9,28, 2 мәндері берілген. Мына функциялардың мәні неге тең? = МИН (А1:А5) = МАКС (А1:А5) = СРЗНАЧ (А1:А5)
Дескриптор
ҚБ топтар бір - бірін "Бағдаршам" әдісі арқылы бағалайды.
|
|
|
Жұмыс дәптері Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Орынсыз жауаптар» Бүгінгі өткен тақырып бойынша оқушылар сұрақ қояды,қорытындылайды. Бірақ жауап беруші тікелей ол сұраққа жауап бермейді. Мысалы: «Сағат неше болғанын айтып жібере аласыз ба?» - «Рақмет, мен түстеніп алғанмын» «Марста тіршілік бар деп ойлайсың ба?» - «Маған ертегі оқығанды ұнатамын» |
Оқушылар сұрақ қою арқылы өз араларында қорытындылайды,бағалайды. |
|
слайд |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














