|
Мұғалімнің аты- жөні: |
|
Ресурстар
|
||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
https://www.youtube.com/watch?v=8LErsnQYMyY
https://www.youtube.com/watch?v=5xbkxXE-9-M
https://www.youtube.com/watch?v=Ofrz4JI8_-8
|
|
|
Тәрбие тақырыбы: |
«Кітап – менің қазынам» Кітапханашылар күні |
|||
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық |
|||
|
Құзыреттілігі |
Ұлттық мүддені дамыту |
|||
|
Мақсаттары: |
- Тарихи және мәдени мұраны зерттеуге қызығушылық таныту; - Оқушылардың кітапқа, кітапханаға деген қызығушылығын арттыру,оны күтіп ұстауға тәрбиелеу; |
|||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
||
|
Жүру барысын алдын ала үйлестіру Алғашқы сөз (кезең) Ортаңғы кезең Тапсырм лар легі
Соңы(бекіту) |
Сәлемдесу. «Бейнелер» әдісі Оқушылар бейнелер көрсетілген қима қағаздар арқылы сәлемдеседі Мұғалім сөзі: - Сәлеметсіздер ме құрметті оқушылар! Бүгінгі тәрбие сабағымызды бастайық. Психологиялық ахуал орнату. «Wordwall» әдісі Берілген тақтадағы спиннерді айналдыра отырып балалардың іс әрекетті қайталауын түсіндіру және сынып бөлмесінде жағымды атмосфера орнату ӨҚН «Супермаркетте өнімдерді таңдау ережелері»
-Дайындалған күніне қарау -Сыртқы қаптамасына мән беру (ашылған- ашылмағандығына) Зиянсыз та5амдарды таңдау
ФАСТФУД. ЗИЯНДЫ ТАҒАМДАР (youtube.com) Тақырып ашу. Балалар, біз бүгін не жайында сабақ өтеміз? Оны білу үшін тақтаға назар аударып,жұмбақты бірге шешейік. «Жұмбақ» Көп әңгіме, өлеңім, Күнде ақыл беремін. Жақсы көрсе мені кім Мен де жақсы көремін ( Кітап ) Жаңа тақырып. Кітап адам өмірінде аса маңызды рөл атқарады. Кітап елді сүюге, талапты, кішіпейіл болуға, мейірімділікке, төзімділікке баулиды. Кітап жаман әдеттерден аулақ болуға шақырады. Кітапты біздің қоғамымыздың әрбір адамы күнделікті тұрмысында қолданады- сатып алады,кітапханадан алады. Біздің мектептің кітапханасында да алуан түрлі кітаптар бар, иа балалар? Ал, балалар қандай кітап түрлерін білесіңдер? (энциклопедия, ертегі, мақалдар жинағы, т.б.) Кітаптың тарихы. Бейнеролик
І кезең. «Кітап - ғажап дос»
Айдын шалқар кейде
бір,
Адамның досы кітап, өмір
кілті, Сөйлесіп өзіңменен тіл
қатады, Білім алар көп
адам
Кітап!
Көрдің талай
аралап
Ал балалар, сендер кітаппен дос болғыларың келе ме? Оны қазір байқап көреміз. Бүгін біз сендермен әр түрлі ойын түрлерін ойнай отырып, кітап кейіпкерлерін табатын боламыз.Тақтаға назар аударайық, қане олар кім екен?
Кебіс кімдікі? Ханшайымдікі Себеттегі алма? Қызыл телпек Жыртық шапан? Алдар көсе Кілт? Буратино Хат? Хат тасушы Печкин
Жарайсыңдар балалар. Ал енді ертегілерді шешуге қалайсыңдар? Байқап көрелік.
Орман жанында Үшеуі бір үйде тұрады, Үш төсек, үш жастық Қане, олар кімдер? Үш аю
Ұшып келіп батпаққа түсті, Батпақта оны ұстап алды. Кім жасыл қабыршақты шешіп, Бір сәтте сұлу ханшайымға айналды? Патшайым Бақа
Қаймаққа иленген, Терезеде суытылған, Сап сары домаланған Бауырсақ Жерден аспанға ұшу үшін Оған үлкен сыпыртқы қажет Мыстан кемпір Жарайсыңдар балалар! Ал енді бір сергіп алайық Сергіту сәті. «Жаңбыр» әдісі
«Кім көп біледі?» ойыны( мақал - мәтелдер айтылады.) Кітап - асыл қазына Наданмен дос
болғанша, Кітап - көзі жұмыққа
арзан, Жақсы кітап - жан азығы. Кітапты сүйіп
оқы, Кітап — алтын
сандық, Кітап ғылым — тілсіз мұғалім. Кітап — білім
бұлағы, Кітап
оқығандікі, Ереже! Балалар біз қазір сендермен иә немесе жоқ ойынын ойнайық. Сендер кітаптың нені ұнатып, нені ұнатпауын білесіңдер ме? Келіссеңдер «иә», келіспесеңдер «жоқ» деп жауап айтыңдар Ендеше бастайық. Кітап бауы «иә» Қар не жаңбыр «жоқ» Кір қолды «жоқ» Ұқыпты ұстауды «иә» Еркелеткенді «иә» Қуырылған жұмыртқаны «жоқ» Еденде жатқанды «жоқ» Таза қолды «иә» Төбелескенді «жоқ» Кітап сөресінде тұрғанды «иә» Білгіш оқушыларды «иә»
Қорытынды. «Кітаптар мұңы» Бейнеролигі
Ал, оқушылар сендер кітаптармен дос болғыларың келе ме? Жарайсыңдар, сендер кітапхананың оқырманы болуға лайықтысыңдар, кітап біздің досымыз, өмірлік ұстазымыз. Кітапханаға жиі барыңыздар, жиі кітап оқыңыздар.Өйткені, Кітап – ұстаз, Кітап – үйретуші. Кітап – нағыз дос, жолдас, Ақылы бұлақ көзіндей еш азаймас. |
Бейнелер арқылы іс әрекетті қайталап амандасады Тақтаға шыққан сөздерден іс әрекетті қайталайды Зиянды тағамдардың әсерімен таныс болады Жұмбақты шешу арқылы бүгінгі сабақ тақырыбын анықтайды Бейнероликті тамашалайды, талқылайды Тақпақтар айтады Ертегі кітаптардың кейіпкерлерін табады Қимыл қозғалыстарды қайталайды Оқушылар мақалдардың жалғасын табады Бейнероликті тамашалайды, талқылайды |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Кітап - менің қазынам"
"Кітап - менің қазынам"
|
Мұғалімнің аты- жөні: |
|
Ресурстар
|
||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
https://www.youtube.com/watch?v=8LErsnQYMyY
https://www.youtube.com/watch?v=5xbkxXE-9-M
https://www.youtube.com/watch?v=Ofrz4JI8_-8
|
|
|
Тәрбие тақырыбы: |
«Кітап – менің қазынам» Кітапханашылар күні |
|||
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық |
|||
|
Құзыреттілігі |
Ұлттық мүддені дамыту |
|||
|
Мақсаттары: |
- Тарихи және мәдени мұраны зерттеуге қызығушылық таныту; - Оқушылардың кітапқа, кітапханаға деген қызығушылығын арттыру,оны күтіп ұстауға тәрбиелеу; |
|||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
||
|
Жүру барысын алдын ала үйлестіру Алғашқы сөз (кезең) Ортаңғы кезең Тапсырм лар легі
Соңы(бекіту) |
Сәлемдесу. «Бейнелер» әдісі Оқушылар бейнелер көрсетілген қима қағаздар арқылы сәлемдеседі Мұғалім сөзі: - Сәлеметсіздер ме құрметті оқушылар! Бүгінгі тәрбие сабағымызды бастайық. Психологиялық ахуал орнату. «Wordwall» әдісі Берілген тақтадағы спиннерді айналдыра отырып балалардың іс әрекетті қайталауын түсіндіру және сынып бөлмесінде жағымды атмосфера орнату ӨҚН «Супермаркетте өнімдерді таңдау ережелері»
-Дайындалған күніне қарау -Сыртқы қаптамасына мән беру (ашылған- ашылмағандығына) Зиянсыз та5амдарды таңдау
ФАСТФУД. ЗИЯНДЫ ТАҒАМДАР (youtube.com) Тақырып ашу. Балалар, біз бүгін не жайында сабақ өтеміз? Оны білу үшін тақтаға назар аударып,жұмбақты бірге шешейік. «Жұмбақ» Көп әңгіме, өлеңім, Күнде ақыл беремін. Жақсы көрсе мені кім Мен де жақсы көремін ( Кітап ) Жаңа тақырып. Кітап адам өмірінде аса маңызды рөл атқарады. Кітап елді сүюге, талапты, кішіпейіл болуға, мейірімділікке, төзімділікке баулиды. Кітап жаман әдеттерден аулақ болуға шақырады. Кітапты біздің қоғамымыздың әрбір адамы күнделікті тұрмысында қолданады- сатып алады,кітапханадан алады. Біздің мектептің кітапханасында да алуан түрлі кітаптар бар, иа балалар? Ал, балалар қандай кітап түрлерін білесіңдер? (энциклопедия, ертегі, мақалдар жинағы, т.б.) Кітаптың тарихы. Бейнеролик
І кезең. «Кітап - ғажап дос»
Айдын шалқар кейде
бір,
Адамның досы кітап, өмір
кілті, Сөйлесіп өзіңменен тіл
қатады, Білім алар көп
адам
Кітап!
Көрдің талай
аралап
Ал балалар, сендер кітаппен дос болғыларың келе ме? Оны қазір байқап көреміз. Бүгін біз сендермен әр түрлі ойын түрлерін ойнай отырып, кітап кейіпкерлерін табатын боламыз.Тақтаға назар аударайық, қане олар кім екен?
Кебіс кімдікі? Ханшайымдікі Себеттегі алма? Қызыл телпек Жыртық шапан? Алдар көсе Кілт? Буратино Хат? Хат тасушы Печкин
Жарайсыңдар балалар. Ал енді ертегілерді шешуге қалайсыңдар? Байқап көрелік.
Орман жанында Үшеуі бір үйде тұрады, Үш төсек, үш жастық Қане, олар кімдер? Үш аю
Ұшып келіп батпаққа түсті, Батпақта оны ұстап алды. Кім жасыл қабыршақты шешіп, Бір сәтте сұлу ханшайымға айналды? Патшайым Бақа
Қаймаққа иленген, Терезеде суытылған, Сап сары домаланған Бауырсақ Жерден аспанға ұшу үшін Оған үлкен сыпыртқы қажет Мыстан кемпір Жарайсыңдар балалар! Ал енді бір сергіп алайық Сергіту сәті. «Жаңбыр» әдісі
«Кім көп біледі?» ойыны( мақал - мәтелдер айтылады.) Кітап - асыл қазына Наданмен дос
болғанша, Кітап - көзі жұмыққа
арзан, Жақсы кітап - жан азығы. Кітапты сүйіп
оқы, Кітап — алтын
сандық, Кітап ғылым — тілсіз мұғалім. Кітап — білім
бұлағы, Кітап
оқығандікі, Ереже! Балалар біз қазір сендермен иә немесе жоқ ойынын ойнайық. Сендер кітаптың нені ұнатып, нені ұнатпауын білесіңдер ме? Келіссеңдер «иә», келіспесеңдер «жоқ» деп жауап айтыңдар Ендеше бастайық. Кітап бауы «иә» Қар не жаңбыр «жоқ» Кір қолды «жоқ» Ұқыпты ұстауды «иә» Еркелеткенді «иә» Қуырылған жұмыртқаны «жоқ» Еденде жатқанды «жоқ» Таза қолды «иә» Төбелескенді «жоқ» Кітап сөресінде тұрғанды «иә» Білгіш оқушыларды «иә»
Қорытынды. «Кітаптар мұңы» Бейнеролигі
Ал, оқушылар сендер кітаптармен дос болғыларың келе ме? Жарайсыңдар, сендер кітапхананың оқырманы болуға лайықтысыңдар, кітап біздің досымыз, өмірлік ұстазымыз. Кітапханаға жиі барыңыздар, жиі кітап оқыңыздар.Өйткені, Кітап – ұстаз, Кітап – үйретуші. Кітап – нағыз дос, жолдас, Ақылы бұлақ көзіндей еш азаймас. |
Бейнелер арқылы іс әрекетті қайталап амандасады Тақтаға шыққан сөздерден іс әрекетті қайталайды Зиянды тағамдардың әсерімен таныс болады Жұмбақты шешу арқылы бүгінгі сабақ тақырыбын анықтайды Бейнероликті тамашалайды, талқылайды Тақпақтар айтады Ертегі кітаптардың кейіпкерлерін табады Қимыл қозғалыстарды қайталайды Оқушылар мақалдардың жалғасын табады Бейнероликті тамашалайды, талқылайды |
||
шағым қалдыра аласыз

























