|
Білім беру ұйымының атауы |
28 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Нурабилова Д.С. |
|||||
|
Күні: 22.11.2024ж. |
|
|||||
|
Сынып:4 «Ә» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№33.Кітап-асыл қазына.Ертегі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.3.1 шығарманың тақырыбы
және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның
себебін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың оқиғасын болжауды, оқиғаның маңызды тұстарын талдауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың,жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 25 минут Сабақтың соңы 5 минут Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Алтын сақа» ертегісінің мазмұнын айтып беру Тақырыпты ашу Жұмбақ шешу ,жауаптарынан мақал құрау
Бір сандық бар өзгеше, Қасыңа алып жүресің. Ішін ашып ақтарсаң, Өмір сынын білесің. Ол не? /Кітап/ 2-топқа
Зәулім көктей шынары. Биігіне бойлаған Қанбайды адам құмары. Ол не? /Білім/ 3-топқа
Биіктен сырғиды. Ән салып былдырлап, Іздейді ылдиды. Ол не? /Бұлақ/ Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс « Ертегі» Оқулықта берілген Олас Сүлейменовтың «Ертегі » өлеңімен танысады. Тізбектеп оқиды. Сөздікпен жұмыс Күзге қалу- үлгірімінің нашарлауына байланысты келесі сыныпқа көшіру үшін қайта емтихан тапсыру. Меймаза – мазасыз, тынышсыз Жас кейіпкер қандай бала? «ПОПС» формуласы арқылы жеке жұмыс Бірінші сөйлем:«Менің ойымша ... » Екінші сөйлем: «Себебі , мен оны былай түсіндіремін ... » Үшіншісөйлем :«Оны мен мынафактілермен, мысалдармендәлелдейаламын ... » Соңғысөйлем: «Осығанбайланысты мен мынадайқорытындығакелдім... » Топтық жұмыс «Түртіп ал!» әдісі. «Кітапханада қандай кітаптардың болғанын қалайсыңдар» неге? Постермен жұмыс І топқа Ертегі кітаптар-неге? ІІ топқа Әдеби кітаптар-неге? ІІІ топ Ғылыми кітаптар-неге? ФС тапсырмасы «Екі шындық, бір өтірік» әдісі. (Тақырыпқа байланысты оқушылар екі шын мәлімет айтады, және бір жалған мәлімет береді. Топ мүшелері жалған мәліметті анықтайды.) ЕБҚ және ЕҚБ Кестемен жұмыс
ҚЖ: «Төрт бұрыш »әдісі 1 .Кітап оқығанды ұнатасың ? 2. Мен үшін кітап маңызды. Интернет тек көмекші құрал. 3. Мен жылына 5 көркем шығарма оқимын. 4. Бүгіннен бастап көркем шығарма оқумен айналысамын. Үй тапсырмасы Өзің оқып жүрген кітабыңды жарнамалауға дайындалып кел.
«Мен үшін маңызды
болғаны» *................. қызықты болды.
*.......................... қиын болды.
|
Өлеңді хормен оқиды Ертегі мазмұнын айтып береді Оқушыларды үш топқа бөліп, оларға үш тапсырма беріледі. Жауаптарынан мақал құрастыру «Кітап білім бұлағы.» Ертегі өлеңінің мазмұнын айтып береді Ертегі өлеңді тізбектеп оқиды Формула бойынша өз ойларын жеткізеді Постер қорғайды Топтар өзара бірін –бірі бағалайды. Постер қорғайды
Кестені толтырады
Кестенітолтырады
Төрт сұраққа жауап береді Өз ойларын айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Ертегі мазмұнын түсінеді-1б
Дескриптор: Ойларын жаңа сабаққа бейімдейді.-1б
Дескриптор: Өлеңді тізбектеп оқи алады-1б Сөздіктермен жұмыс істей алады-1б Дескриптор: Мәтіннің мазмұны мен идеясын ашты.-1б Қалыптастырушы бағалау “Шапалақ” тәсілі арқылы жүргізіледі. Дескриптор: Кітап оқуға құмарлық жайында ортаға сала отырып,постермен жұмыс жасады.-1б
1.Тақырып бойынша оз ойын жазады.-1б 2. Мәтінге байланысты қорытынды жасайды.-1б 3. Мәтіннің негізгі идеясын ашады. -1б Дескриптор: Мәтін бойынша түсінгендерін көрсете алды-1б Қалыптастырушы бағалау “Шапалақ” тәсілі арқылы жүргізіледі.
Тамаша!
Парақшаны толтырады
|
Суреттер Ертегі туралы суреттер Жұмбақтың шешуіне байланысты суреттер Суреттер Оқулық Ертегілер туралы суреттер Ертегі кітаптар
Кітапхана туралы суреттер Кітаптар «Екі шындық, бір өтірік» парақшасы Кестелер Суреттер Ертегілер туралы суреттер Бағалау парағы Оқулық Кері байланыс парақшала ры |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кітап-асыл қазына
Кітап-асыл қазына
|
Білім беру ұйымының атауы |
28 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Нурабилова Д.С. |
|||||
|
Күні: 22.11.2024ж. |
|
|||||
|
Сынып:4 «Ә» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№33.Кітап-асыл қазына.Ертегі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.3.1 шығарманың тақырыбы
және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның
себебін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың оқиғасын болжауды, оқиғаның маңызды тұстарын талдауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың,жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 25 минут Сабақтың соңы 5 минут Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Алтын сақа» ертегісінің мазмұнын айтып беру Тақырыпты ашу Жұмбақ шешу ,жауаптарынан мақал құрау
Бір сандық бар өзгеше, Қасыңа алып жүресің. Ішін ашып ақтарсаң, Өмір сынын білесің. Ол не? /Кітап/ 2-топқа
Зәулім көктей шынары. Биігіне бойлаған Қанбайды адам құмары. Ол не? /Білім/ 3-топқа
Биіктен сырғиды. Ән салып былдырлап, Іздейді ылдиды. Ол не? /Бұлақ/ Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс « Ертегі» Оқулықта берілген Олас Сүлейменовтың «Ертегі » өлеңімен танысады. Тізбектеп оқиды. Сөздікпен жұмыс Күзге қалу- үлгірімінің нашарлауына байланысты келесі сыныпқа көшіру үшін қайта емтихан тапсыру. Меймаза – мазасыз, тынышсыз Жас кейіпкер қандай бала? «ПОПС» формуласы арқылы жеке жұмыс Бірінші сөйлем:«Менің ойымша ... » Екінші сөйлем: «Себебі , мен оны былай түсіндіремін ... » Үшіншісөйлем :«Оны мен мынафактілермен, мысалдармендәлелдейаламын ... » Соңғысөйлем: «Осығанбайланысты мен мынадайқорытындығакелдім... » Топтық жұмыс «Түртіп ал!» әдісі. «Кітапханада қандай кітаптардың болғанын қалайсыңдар» неге? Постермен жұмыс І топқа Ертегі кітаптар-неге? ІІ топқа Әдеби кітаптар-неге? ІІІ топ Ғылыми кітаптар-неге? ФС тапсырмасы «Екі шындық, бір өтірік» әдісі. (Тақырыпқа байланысты оқушылар екі шын мәлімет айтады, және бір жалған мәлімет береді. Топ мүшелері жалған мәліметті анықтайды.) ЕБҚ және ЕҚБ Кестемен жұмыс
ҚЖ: «Төрт бұрыш »әдісі 1 .Кітап оқығанды ұнатасың ? 2. Мен үшін кітап маңызды. Интернет тек көмекші құрал. 3. Мен жылына 5 көркем шығарма оқимын. 4. Бүгіннен бастап көркем шығарма оқумен айналысамын. Үй тапсырмасы Өзің оқып жүрген кітабыңды жарнамалауға дайындалып кел.
«Мен үшін маңызды
болғаны» *................. қызықты болды.
*.......................... қиын болды.
|
Өлеңді хормен оқиды Ертегі мазмұнын айтып береді Оқушыларды үш топқа бөліп, оларға үш тапсырма беріледі. Жауаптарынан мақал құрастыру «Кітап білім бұлағы.» Ертегі өлеңінің мазмұнын айтып береді Ертегі өлеңді тізбектеп оқиды Формула бойынша өз ойларын жеткізеді Постер қорғайды Топтар өзара бірін –бірі бағалайды. Постер қорғайды
Кестені толтырады
Кестенітолтырады
Төрт сұраққа жауап береді Өз ойларын айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Ертегі мазмұнын түсінеді-1б
Дескриптор: Ойларын жаңа сабаққа бейімдейді.-1б
Дескриптор: Өлеңді тізбектеп оқи алады-1б Сөздіктермен жұмыс істей алады-1б Дескриптор: Мәтіннің мазмұны мен идеясын ашты.-1б Қалыптастырушы бағалау “Шапалақ” тәсілі арқылы жүргізіледі. Дескриптор: Кітап оқуға құмарлық жайында ортаға сала отырып,постермен жұмыс жасады.-1б
1.Тақырып бойынша оз ойын жазады.-1б 2. Мәтінге байланысты қорытынды жасайды.-1б 3. Мәтіннің негізгі идеясын ашады. -1б Дескриптор: Мәтін бойынша түсінгендерін көрсете алды-1б Қалыптастырушы бағалау “Шапалақ” тәсілі арқылы жүргізіледі.
Тамаша!
Парақшаны толтырады
|
Суреттер Ертегі туралы суреттер Жұмбақтың шешуіне байланысты суреттер Суреттер Оқулық Ертегілер туралы суреттер Ертегі кітаптар
Кітапхана туралы суреттер Кітаптар «Екі шындық, бір өтірік» парақшасы Кестелер Суреттер Ертегілер туралы суреттер Бағалау парағы Оқулық Кері байланыс парақшала ры |
||
шағым қалдыра аласыз




















