Кітап оқу Ж.Аймауытов

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Кітап оқу Ж.Аймауытов

Материал туралы қысқаша түсінік
Бүгінгі сабақтың мақсаты– Ж. Аймауытовтың «Кітап оқу» әңгімесімен танысу
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақтың тақырыбы: Кітап оқу Ж.Аймауытов

Сабақтың мақсаты: 1.Мәтінді түсініп оқуға дағдыландыру.

2. Білімін,ой-өрісін дамыту.

3. Адамгершілікке, мейірімділікке тәрбиелеу

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер.

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) Психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

а) Өлеңді жатқа сұрау ә)Үй тапсырмасын қорытындылау.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Сұрақтарға жауап алу.

- Кітап не үшін керек?

IV. Мақсат қою

Бүгінгі сабақтың мақсаты– Ж. Аймауытовтың «Кітап оқу» әңгімесімен танысу.

V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:

1. Мұғалімнің түсіндірмесі.

Жүсіпбек Аймауытов қазіргі Павлодар облысының Баянауыл ауданында туған. Ол 1889 – 1931 жылдар арасында өмір сүрген. Қазақтың ұлттық прозасын биікке көтерген майталман сөз шебері,белгілі қоғам қайраткері.Ол жалған жаламен ұсталып,Мәскеудің аты шулы Бутырка түрмесінде атылып кетті.Оның «Қартқожа», «Ақбілек» атты романдары бар.

2. Сергіту сәті. Көк аспанды шарлаймыз,

Ұшқан құсты санаймыз

Үшбұрыш боп тырналар,

Көк жүзінде жорғалар.

3. Оқып, талдау.

Мәтінді оқып талдау, мазмұнын ашу.

Сұрақтарға жауап алу.

  • Мәтін қалай басталады?

  • Қартқожа «өзінің айдалада жатқанын да, ауылын да, басқа дүниені де» неліктен ұмытты?

VI Жаңа материалды меңгергенін бекіту кезеңі:

1. Оқушыларға оқыту: іштей, дауыстап – тізбектей.

2. Дәптермен жұмыс.

Дәптерлеріне жазады.

Сөздік жұмыс: Роман – көлемді, күрделі шығарма.

Мәтінге сүйеніп, көп нүктенін орнына қажетті сөздерді қойып жазады.

Қандай? қандай?

..... дала. Аспандағы бұлттар ..... (сабынның көбігіндей, ақ мақтадай)

3. Қорыту.

- Сабақта не жайлы әңгімеледік?

- Сабақ ұнады ма?

VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: Әңгімені оқып мазмұндап келу.



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
23.11.2020
918
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі