Материалдар / Кітап оқудың пайдасы
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Кітап оқудың пайдасы

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазіргі таңда кітап оқу азайып барады. Білім алушыларға кітап оқудың аса маңызы зор екенін түсіндіру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Наурыз 2024
89
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Shape1

«№185 жалпы білім беретін мектеп»КММ

Бастауыш сынып мұғалімі

Колхаева Гаухар

Бөлім:

Мәтін және сөйлем

Педагогтің аты-жөні:

Колхаева Гаухар

Күні:

27.02.2024 ж

Сынып: 1 «А»

Қатысушылар саны: 28

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Кітап оқудың пайдасы. Мәтін

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.5.1 мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру;

1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету

Сабақтың мақсаты

Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақ қояды, сұраққа жауап береді. Өлең мәтініндегі қатені түзетіп жазады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Басы

Психологиялық дайындық


Күлімдеп күн бүгін

Қарады мағанда

Күлімдеп күн бүгін

Қарады саған да

Сәлем деймін достарға

Сәлем деймін ұстазға Балалар екі-екіден тұрып, бір-бірінің алақандарын ұстап, бүгінгі күндеріне сәттілік тілеп, жылы сөздерін айтады.

Үстел үстінен қиылған түрлі түсті көбелектен өздеріне ұнағанын таңдап алады. Көбелектің астына топ атаулары жазылған. Сол атаулар бойынша топтарға бөлініп отырады.


«Гүлге көбелек қондыру» ойыны

1- топ. «Ана тілі».

2- топ. «Математика».

Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды.

Татулыққа, бір-бірін сыйлауға, жақсы сөздерін арнауға үйренеді.












Біздің сүйіп оқитын пәндеріміз – «Ана тілі»,

«Математика», «Дүниетану,»

«Жаратылыстану».

Бұл пәндер кімге несімен ұнайтыны жайлы қысқаша айтып өтеді.

Мысалы: Мен

«Ана тілі» пәнін жақсы көремін. Өйткені бұл кітаптан қызықты әңгімелер оқимын, жұмбақтар шешемін,

мақал жаттаймын.




Таныстырылым


















Қима көбелектер


Ортасы

Оқулықпен жұмыс. Әңгіменің авторы жайлы қысқаша мағлұмат беріледі.


Әділ Балта – балалар жазушысы. 1949 жылы Қарақалпақ АССР-ы Мойнақ ауданы Әлиауыл ауылында дүниеге келген. Көп жыл мұғалім болып қызмет еткен. «Ұлан» газетінде қызмет істеген. «Атамның жұлдызы», «Алданыш»,

«Інімнің өкпесі», «Тырналар келе жатыр» т.б. кітаптары жарық көрген.


1-жаттығу ауызша орындалады. Алдымен мұғалім мәтінді дауыстап оқып береді.

Сосын оқушыларға оқытады.

Асылбек алғашқыда кітап оқуды ұнатты ма?

Оның кітап оқуына кім себепші болды?

Өзің кітап оқығанды ұнатасың ба?

Дескриптор:

- оқушылар өз ойларын еркін жеткізеді;

қойылған сұрақтарға нақты жауап береді.









Дәптермен жұмыс


2-жаттығу. Бос орынға тиісті сөзді қойып жазады.

Дескриптор:

  • өлеңді оқиды;

  • бос орынға тиісті сөзді қойып жазады;

  • Тынбай сөзінің мағынасын түсінеді.








Сергіту сәті








3-жаттығу. Сурет бойынша мәтін құрайды.

Дескриптор:

  • сурет бойынша мәтін құрайды;

  • құраған мәтіндеріне ат қояды.

Дәптердегі шығармашылық тапсырма. Өлеңді оқып, сұрақтарына жазбаша жауап жазады.













Жеке жұмыс














Шығармашылық тапсырма. Өлеңді оқып, сұрақтарға жауап береді












Автор жайлы қысқаша мағлұмат алады.














1-жаттығу. Мәтінді түсініп оқиды.

Сөздік жұмысы жүргізіледі.

Қайғылы – аянышты. Жүзі алаулап – қуанып, шаттанып деген мағынада.

«Барлық қызық кітапта екен ғой» деген пікірге өз ойларын айтады.

Оқушылар көбелекті қолдарына ұстап, өзінің мектебі және кітап жайлы әңгімелеп, себеттегі гүлдерге қондырады


Көркем жазу

Ы Ы Ы Ы

ы ы ы ы ы ы

Көркем жазуды орындайды.

2-жаттығуда өлеңді мәнерлеп оқиды. Мағынасын түсінеді. Пікірлерін білдіреді.

Тынбай сөзін жазады.


Сілтемеде көрсетілген қимыл- қозғалыстарды бірге жасай отырып, сергіту сәтін орын- дайды.


3-жаттығу. Суретпен жұмыс. Әр топ өз атауларына сәйкестендіріп, сурет бойынша мәтін құрайды.

Мысалы, «Математика» тобы:

Біз математика сабағында көптеген тапсырмалар орындаймыз. Қосымша парақтар пайдаланып, оларға сызу сызып, есептер шығарамыз. Фигуралар сызамыз, бояймыз. Осылайша көп парақ, дәптерлерді пайдаланамыз. Сосын оларды босқа тастамай, қайта өңдеуге жіберу үшін кітапханашы апай айтқан арнайы бұрышқа жинастырып, өткіземіз.


Шығармашылық тапсырма. Өлең есепті оқып, шешуін табады. Мысалы: Өзімде екі

кітап қалды.




















ҚБ. «Жапондық бағалау» арқылы бағалайды.


























ҚБ. «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалау

Таныстырылым



https:// kk.wikipedia. org/wiki/

Балтабай Әділ































338тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!