Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Физикалық география. 3.1.Атмосфера |
|
|
Педагогтың аты – жөні: |
Жұмабек Ү |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Климат түзуші түрткіжайттар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.3.2.1 -климат түзуші факторларды талдайды |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық білім алушылар үшін: Климат және ауа райы ұғымдарының айырмашылығын біледі, климат түзуші факторларды атайды, климаттық белдеулермен танысады, жергілікті жердің климаты неге байланысты екендігін анықтай алады |
|
|
Бағалау критерийі: |
Барлық білім алушылар үшін: Климат және ауа райы ұғымдарының айырмашылығын біледі, климат түзуші факторларды атайды, климаттық белдеулермен танысады, жергілікті жердің климаты неге байланысты екендігін анықтай алады |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері: |
Білу, түсіну |
|
|
Құндылыққа баулу |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті
|
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы: (5-7 мин) (- ұйымдастыру, - топтастыру (әдісті анықтау), - үй жұмысын сұрау (әдісті анықтау) қалай бағалайсыз? - жаңа тақырыпты ашу үшін ойды шоғырландыру (қандай мақсатта) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Білім алушылармен амандасу, түгендеу 2. «Көңілді қимылдар» сергіту сәті Білім алушыларға көңілді қимылдар орналасқан парақтарды көрсетеді . 3. Берілген суреттерге қарап өз ойларын ортаға сала отырып, жаңа тақырыпты айқындайды.
4. «Миға шабул» әдісі бойынша ой түрткі сұрақтарына жауа береді: Климат дегеніміз не? Ауа райы қалай қалыптасады? Атмосфералық құбылыстарды ата? Ауа райын қолдан жасауға болама? |
Білім алушылар сәлемдесіп, қағаз парақтарында көрсетілген көңілді қиымылдар бойынша қайталайды
Суретте көрсетілген атмосфералық құбылыс атауларын атайды, пайда болу жолын түсіндіреді.
7-сыныптаға білімдерін еске түсіріп, климат және ауа райы ұғымдарына ауызша анықтама береді, ауа райының қалыптасуы бойынша өз ойларын білдіреді |
«Жарайсың! Бәрекелді!» «Тамаша», «Керемет» сөздері арқылы педагог бағалау жүргізеді. Педагог әр оқушыны өзінің бағалау журналына бағалап отырады |
«Көңілді қимылдар» орналасқан қағаз парақтары Бағалау журналы
|
|
Сабақтың ортасы: 35 мин
|
Жаңа білімді меңгерту
1. Климат
қалыптастырушы факторларды түсіндіру Көрсетілген ақпараттық сызба арқылы климатты қалыптастырушы факторларды жіктеп, түсіндіреді. 2.Климаттық белдеулерді түсіндіру
1-тапсырма. Кесте толтыру
Дескриптор:
2-тапсырма. Терминдерді анықтамалармен сәйкестендіріңіз:
Дескриптор:
3-тапсырма ВЕНН диаграммасы
Дескриптор:
4-тапсырма Климат пен адамзат әрекеті арасында қандай байланыс бар? Дескриптор:
|
Интерактивті тақтада көрстелген климаттық карта, және ақпараттық сызбаны қолдана отырып және мұғалімнің түсіндірмесі арқылы жаңа тақырыпты меңгереді Берілген кестеге климаттық белдеулерді жіктеп жазады. Берілген термин сөздерді анықтамамен сәйкестендіреді ВЕНН диаграмасы арқылы климат және ауа райын сипаттайды Климат пен адамзат арасындағы байланысқа баға береді |
«Жарайсың! Бәрекелді!» «Тамаша», «Керемет» сөздері арқылы педагог бағалау жүргізеді 2-балл 3-балл 3-балл 2-балл |
Интер белсенді тақта Оқулық Климаттық карта Сызбалар Дәптермен жұмыс |
|
Сабақтың соңы: (3 мин)
|
Үй тапсырмасы: Географиялық терминдермен жұмыс:Пассат, муссон, бриз, циклон, антициклон, атмосфералық фронт, тура және күн радиация Кері байланыс: «Білім қоржыны» әдісі арқылы бүгінгі сабаққа кері байланыс жасайды Түсіндім-қызыл қоржын Толық түсінбедім-көк түсті қоржын Түсінбедім –сары түсті қоржын |
Бүгінгі сабаққа кері байланыс жасайды
|
Сабақ бойы жинаған баллдары арқылы қалыптастыршы баға қойылады |
стикер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Климат түзуші түрткіжайттар
Климат түзуші түрткіжайттар
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Физикалық география. 3.1.Атмосфера |
|
|
Педагогтың аты – жөні: |
Жұмабек Ү |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Климат түзуші түрткіжайттар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.3.2.1 -климат түзуші факторларды талдайды |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық білім алушылар үшін: Климат және ауа райы ұғымдарының айырмашылығын біледі, климат түзуші факторларды атайды, климаттық белдеулермен танысады, жергілікті жердің климаты неге байланысты екендігін анықтай алады |
|
|
Бағалау критерийі: |
Барлық білім алушылар үшін: Климат және ауа райы ұғымдарының айырмашылығын біледі, климат түзуші факторларды атайды, климаттық белдеулермен танысады, жергілікті жердің климаты неге байланысты екендігін анықтай алады |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері: |
Білу, түсіну |
|
|
Құндылыққа баулу |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті
|
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы: (5-7 мин) (- ұйымдастыру, - топтастыру (әдісті анықтау), - үй жұмысын сұрау (әдісті анықтау) қалай бағалайсыз? - жаңа тақырыпты ашу үшін ойды шоғырландыру (қандай мақсатта) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Білім алушылармен амандасу, түгендеу 2. «Көңілді қимылдар» сергіту сәті Білім алушыларға көңілді қимылдар орналасқан парақтарды көрсетеді . 3. Берілген суреттерге қарап өз ойларын ортаға сала отырып, жаңа тақырыпты айқындайды.
4. «Миға шабул» әдісі бойынша ой түрткі сұрақтарына жауа береді: Климат дегеніміз не? Ауа райы қалай қалыптасады? Атмосфералық құбылыстарды ата? Ауа райын қолдан жасауға болама? |
Білім алушылар сәлемдесіп, қағаз парақтарында көрсетілген көңілді қиымылдар бойынша қайталайды
Суретте көрсетілген атмосфералық құбылыс атауларын атайды, пайда болу жолын түсіндіреді.
7-сыныптаға білімдерін еске түсіріп, климат және ауа райы ұғымдарына ауызша анықтама береді, ауа райының қалыптасуы бойынша өз ойларын білдіреді |
«Жарайсың! Бәрекелді!» «Тамаша», «Керемет» сөздері арқылы педагог бағалау жүргізеді. Педагог әр оқушыны өзінің бағалау журналына бағалап отырады |
«Көңілді қимылдар» орналасқан қағаз парақтары Бағалау журналы
|
|
Сабақтың ортасы: 35 мин
|
Жаңа білімді меңгерту
1. Климат
қалыптастырушы факторларды түсіндіру Көрсетілген ақпараттық сызба арқылы климатты қалыптастырушы факторларды жіктеп, түсіндіреді. 2.Климаттық белдеулерді түсіндіру
1-тапсырма. Кесте толтыру
Дескриптор:
2-тапсырма. Терминдерді анықтамалармен сәйкестендіріңіз:
Дескриптор:
3-тапсырма ВЕНН диаграммасы
Дескриптор:
4-тапсырма Климат пен адамзат әрекеті арасында қандай байланыс бар? Дескриптор:
|
Интерактивті тақтада көрстелген климаттық карта, және ақпараттық сызбаны қолдана отырып және мұғалімнің түсіндірмесі арқылы жаңа тақырыпты меңгереді Берілген кестеге климаттық белдеулерді жіктеп жазады. Берілген термин сөздерді анықтамамен сәйкестендіреді ВЕНН диаграмасы арқылы климат және ауа райын сипаттайды Климат пен адамзат арасындағы байланысқа баға береді |
«Жарайсың! Бәрекелді!» «Тамаша», «Керемет» сөздері арқылы педагог бағалау жүргізеді 2-балл 3-балл 3-балл 2-балл |
Интер белсенді тақта Оқулық Климаттық карта Сызбалар Дәптермен жұмыс |
|
Сабақтың соңы: (3 мин)
|
Үй тапсырмасы: Географиялық терминдермен жұмыс:Пассат, муссон, бриз, циклон, антициклон, атмосфералық фронт, тура және күн радиация Кері байланыс: «Білім қоржыны» әдісі арқылы бүгінгі сабаққа кері байланыс жасайды Түсіндім-қызыл қоржын Толық түсінбедім-көк түсті қоржын Түсінбедім –сары түсті қоржын |
Бүгінгі сабаққа кері байланыс жасайды
|
Сабақ бойы жинаған баллдары арқылы қалыптастыршы баға қойылады |
стикер |
шағым қалдыра аласыз





















