|
Бөлім |
Бөлім 3. Физикалық география 3.2 Атмосфера |
||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Шүкірхан Л.Е |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
26.11.2024 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсері.Адамзат әрекетінің атмосфераға тигізетін кері әсері |
||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.3.2.5 - жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсеріне баға береді 8.3.2.6 -адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа тигізетін кері әсерін топтастырып, шешу жолдарын ұсынады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Қазақстан аумағында климаттың адам өмірі мен оның шаруашылық әрекетіне тигізетін әсері туралы мағлұмат алады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
Климаттың адам өмірі мен шаруашылық әрекеттеріне тигізетін әсері туралы қалыптастырады . Картамен жұмыс істеу шеберлігін арттырады . |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин. |
Бағалау парақшасымен таныстыру Топтарға бөлу. Онлайн генератор арқылы сыныпты топқа бөлу Композициялық талдау жасау арқылы сұрақ жауап өткізу Үй тапсырмасын кайталау Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы оқушылар өзі бір- біріне қоя отырып өткен сабақ туралы не білгендерін ортаға салады 1) Қазақстан аумағында ауа температурасының таралуына қандай факторлар әсер етеді? 2) Қазақстан аумағында орташа жылдық температураның таралуы, оның себептері. 3) Суық және ең жылы айлардағы ауа температурасының таралу заңдылығын қалай анықтауға болады? |
Оқушы өз тобын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Ұялы телефон Және интернет желілері Кітап |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 7 мин 3мин 20 мин 10 мин |
Суреттер сөйлейді. Суреттер мен атауларды пайдалана отырып кесте толтырады.
Видеоматериал Кестемен жұмыс.
|
Ұсынылған материалдардан ресурстарды талқылайды |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау |
Оқулық Ашық сұрап-жауаптар https://www.youtube.com/watch?v=0KbRZKRvxZ8 |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Рефлексия парағына сабаққа ой пікірлерін білдіріп, өз- өздерін бағалайды. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Рефлексия парағы |
|
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсері.Адамзат әрекетінің атмосфераға тигізетін кері әсері
|
Бөлім |
Бөлім 3. Физикалық география 3.2 Атмосфера |
||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Шүкірхан Л.Е |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
26.11.2024 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсері.Адамзат әрекетінің атмосфераға тигізетін кері әсері |
||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.3.2.5 - жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсеріне баға береді 8.3.2.6 -адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа тигізетін кері әсерін топтастырып, шешу жолдарын ұсынады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Қазақстан аумағында климаттың адам өмірі мен оның шаруашылық әрекетіне тигізетін әсері туралы мағлұмат алады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
Климаттың адам өмірі мен шаруашылық әрекеттеріне тигізетін әсері туралы қалыптастырады . Картамен жұмыс істеу шеберлігін арттырады . |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин. |
Бағалау парақшасымен таныстыру Топтарға бөлу. Онлайн генератор арқылы сыныпты топқа бөлу Композициялық талдау жасау арқылы сұрақ жауап өткізу Үй тапсырмасын кайталау Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы оқушылар өзі бір- біріне қоя отырып өткен сабақ туралы не білгендерін ортаға салады 1) Қазақстан аумағында ауа температурасының таралуына қандай факторлар әсер етеді? 2) Қазақстан аумағында орташа жылдық температураның таралуы, оның себептері. 3) Суық және ең жылы айлардағы ауа температурасының таралу заңдылығын қалай анықтауға болады? |
Оқушы өз тобын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Ұялы телефон Және интернет желілері Кітап |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 7 мин 3мин 20 мин 10 мин |
Суреттер сөйлейді. Суреттер мен атауларды пайдалана отырып кесте толтырады.
Видеоматериал Кестемен жұмыс.
|
Ұсынылған материалдардан ресурстарды талқылайды |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау |
Оқулық Ашық сұрап-жауаптар https://www.youtube.com/watch?v=0KbRZKRvxZ8 |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Рефлексия парағына сабаққа ой пікірлерін білдіріп, өз- өздерін бағалайды. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Рефлексия парағы |
|
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



