Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Элементті жою және кірістіру
(сабақтың тақырыбы)
|
Білім беру ұйымының атауы |
Б.Нысанбаев атындағы орта мектебі |
|
|
Бөлім: |
Python (пайтон) программалау тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Н.Жалғасбаева |
|
|
Күні: |
24.02.25 |
|
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Элементті жою және кірістіру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.1 бір өлшемді массивтер пайдаланып Python (пайтон) программалау тілінде программаларды жасау; 9.3.3.2 екі өлшемді массивтер пайдаланып Python (пайтон) программалау тілінде бағдарламаларды жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Есеп шығару кезінде сұрыптау алгоритмдерін қолдана алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 4 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. Сабаққа деген қызығушылықты ояту: "Сыныптастырына тілек тіле" ойыны. Әр оқушыға 10-15 секунд ішінде өзіне бір немесе бірнеше тілек жасау тапсырмасы беріледі. Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау Сұрақтар: 1) Көпіршікті сұрыптау әдісі қалай жұмыс істейді? 2) Көпіршікті сұрыптаудың қандай кемшіліктері бар? 3) Кірістіру сұрыптау қалай жұмыс істейді? 4) Везикуламен салыстырғанда кірістірулерді сұрыптаудың артықшылықтары қандай? 5) Таңдау бойынша сұрыптау қалай жұмыс істейді? |
Мұғаліммен сәлемдесу. Балалар сабаққа дайындалады. Оқушылар бір-бірімен жақсы тілектер алмасады Сұрақтарға жауап береді |
«Бес саусақ» әдісі бойынша бағалау |
Презентация, оқулық жұмыс дәптерлері компьютер |
|
Сабақтың ортасы 7 мин 10 мин 7 мин 7 мин 5 мин |
Ж Білімді бекіту.
|
Жаңа ақпаратпен танысады, бейне сабақты қарайды Жұмыс парағы бойынша тапсырмалар орындайды: жазады - - интерактивті тапсырманы орындайды
|
Дескриптор: - сәйкестікті белгілейді 1б - бағдарлама нәтижесін жазады 1б - бағдарлама нәтижесін жазады 1б - пайда болған массивті жазады 1б -команданы жазады 1б - пайда болған массивті жазады 1б - дұрыс жауапты таңдайды 1б -элементті жою кодын жазады 1б -элементті енгізу командасын жазады 1б - бағдарлама нәтижесін жазады 1б |
Оқулық, жұмыс парағы, жұмыс дәптерлері, компьютер:
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Екі өлшемді массив элементтерін сұрыптау және жою бағдарламаларын талдау. Бағдарламаның әр жолы не істейтінін анықтау. Рефлексия.
|
Ү/т жазады. Өз ұсыныстарын жазады |
|
|
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
КМЖ
КМЖ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Элементті жою және кірістіру
(сабақтың тақырыбы)
|
Білім беру ұйымының атауы |
Б.Нысанбаев атындағы орта мектебі |
|
|
Бөлім: |
Python (пайтон) программалау тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Н.Жалғасбаева |
|
|
Күні: |
24.02.25 |
|
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Элементті жою және кірістіру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.1 бір өлшемді массивтер пайдаланып Python (пайтон) программалау тілінде программаларды жасау; 9.3.3.2 екі өлшемді массивтер пайдаланып Python (пайтон) программалау тілінде бағдарламаларды жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Есеп шығару кезінде сұрыптау алгоритмдерін қолдана алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 4 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. Сабаққа деген қызығушылықты ояту: "Сыныптастырына тілек тіле" ойыны. Әр оқушыға 10-15 секунд ішінде өзіне бір немесе бірнеше тілек жасау тапсырмасы беріледі. Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау Сұрақтар: 1) Көпіршікті сұрыптау әдісі қалай жұмыс істейді? 2) Көпіршікті сұрыптаудың қандай кемшіліктері бар? 3) Кірістіру сұрыптау қалай жұмыс істейді? 4) Везикуламен салыстырғанда кірістірулерді сұрыптаудың артықшылықтары қандай? 5) Таңдау бойынша сұрыптау қалай жұмыс істейді? |
Мұғаліммен сәлемдесу. Балалар сабаққа дайындалады. Оқушылар бір-бірімен жақсы тілектер алмасады Сұрақтарға жауап береді |
«Бес саусақ» әдісі бойынша бағалау |
Презентация, оқулық жұмыс дәптерлері компьютер |
|
Сабақтың ортасы 7 мин 10 мин 7 мин 7 мин 5 мин |
Ж Білімді бекіту.
|
Жаңа ақпаратпен танысады, бейне сабақты қарайды Жұмыс парағы бойынша тапсырмалар орындайды: жазады - - интерактивті тапсырманы орындайды
|
Дескриптор: - сәйкестікті белгілейді 1б - бағдарлама нәтижесін жазады 1б - бағдарлама нәтижесін жазады 1б - пайда болған массивті жазады 1б -команданы жазады 1б - пайда болған массивті жазады 1б - дұрыс жауапты таңдайды 1б -элементті жою кодын жазады 1б -элементті енгізу командасын жазады 1б - бағдарлама нәтижесін жазады 1б |
Оқулық, жұмыс парағы, жұмыс дәптерлері, компьютер:
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Екі өлшемді массив элементтерін сұрыптау және жою бағдарламаларын талдау. Бағдарламаның әр жолы не істейтінін анықтау. Рефлексия.
|
Ү/т жазады. Өз ұсыныстарын жазады |
|
|
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз
аңа сабақты
түсіндіру















