|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 сабақ№ 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тігін бұйымдарының классификациясы. Идеядан өнімге (тігін бұйымдары) |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.1.6.3-Тоқыма материалдары мен бұйымдарының классификациясын, құрамы мен қарапайым тоқылу әдісін сипаттау және білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Киімдерді мақсатына қарай жіктей білу, әр маусымға әртүрлі материалдарды қолдану. - Бел және иық киімдерін білу, жеке бөлшектері мен бөлшектерін білу (арқа, сөре, жең, шалбар жартысы, юбка панелі, жаға және т.б.). - Киім жасау процесін құрастыра білу: нобай жасау, материалдарды таңдау, үлгілерді жобалау, пішу және тігу |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 3-5 мин
|
Дайын болуды тексеру ұйымдастырушылық іс- шарасы Оқушылармен бірге сабақтың мақсатын/ міндеттерін және жетістік критерийлерін аңықтау. |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Таныстырылым,оқу жоспары |
||
|
Ортасы
37 мин. |
Қазір қандай киім киіп жүрсің? Жазда қандай киім кигенді ұнатасыз? Неліктен? Слайд 9 Сіз спортқа қандай киім киесіз? Мұғалім оқушыларға әртүрлі киім ассортиментін нұсқайды. Топтарды фотосуреттерді таңдауға шақырыңыз киімдер, олардың қандай матадан тігілгенін анықтау, әр маусымда әр түрлі материалдар қолданылатынын қорытындылау.2-слайд. Студенттерге белдік және иық киім үлгілерін қарастыру және сұраққа жауап беру ұсынылады: киім қандай бөліктерден және бөлшектерден тұрады? Иық бұйымдары: сөре, арқа, жең, жаға Белге арналған бұйымдар: алдыңғы панель, артқы панель (слайд5) Студенттер өндіріс процесін құрайды киім: сызба құру, материалдарды таңдау, үлгілерді жобалау, пішу және тігу. Сабақтың қорытынды бөлімі. EskiCostumeCloseScaleByZigzaEyeSputterPatternsТамаша 1. Өнімнің суреті 2.Кәсіби тігін өндірісі 3.Халық киімі, дәуірі 4. Сызбаны үлкейту немесе азайту 5. Мақта мата түрі 6.Тігін машинасындағы тігіс түрі 7.Тігіншінің негізгі сапасы 8.Қолөнер бұйымдарына арналған құрылғы 9.Тігін фабрикасындағы тігу. Эстетикалық сезімнің қалыптасуы: Эстетикалық тәрбиелеу арқылы жастардың көркемдік талғамы мен сезімі дамиды. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі.
Презентация: Оқушылар өздерінің зерттеу жұмысын таныстырады. Оқушылар әрбір таныстырылымнан кейін сұрақтар қоя алады Жұмыс дәптерінде тапсырма орындау |
Дескриптор Киімдерді мақсатына қарай жіктей біледі, әр маусымға әртүрлі материалдарды қолданады. - Бел және иық киімдерін біледі, жеке бөлшектері мен бөлшектерін біледі (арқа, сөре, жең, шалбар жартысы, юбка панелі, жаға және т.б.). - Киім жасау процесін құрастыра біледі: нобай жасау, материалдарды таңдайды, үлгілерді жобалайды, пішеді және тігеді. |
http://www.technologystudent.com/health1/safetyr1.htm Құрал- жабдықтар және материалдар: мата үзімдері, қайшылар, жіптер, инелер және т.б. Тігін бұйымдарының ассортиментінің жіктелуі және сипаттамасы |
||
|
Аяқталуы
|
7. Сабақ шарттары бойынша өзіңдік бақылау және нәтижеге өзіңдік баға беру. Сабақтың соңында оқушылар жасаған жұмыстарына талдау жүргізеді және қандай жұмыс жақсы атқарылды ал, қай жұмысты жақсарту керек екендігіне белгілер (рефлексия) жүргізеді. - не үйрендің, не білдің? - не түсініксіз қалды? - немен айналысу керек? |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
кмж
кмж
|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 сабақ№ 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тігін бұйымдарының классификациясы. Идеядан өнімге (тігін бұйымдары) |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.1.6.3-Тоқыма материалдары мен бұйымдарының классификациясын, құрамы мен қарапайым тоқылу әдісін сипаттау және білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Киімдерді мақсатына қарай жіктей білу, әр маусымға әртүрлі материалдарды қолдану. - Бел және иық киімдерін білу, жеке бөлшектері мен бөлшектерін білу (арқа, сөре, жең, шалбар жартысы, юбка панелі, жаға және т.б.). - Киім жасау процесін құрастыра білу: нобай жасау, материалдарды таңдау, үлгілерді жобалау, пішу және тігу |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 3-5 мин
|
Дайын болуды тексеру ұйымдастырушылық іс- шарасы Оқушылармен бірге сабақтың мақсатын/ міндеттерін және жетістік критерийлерін аңықтау. |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Таныстырылым,оқу жоспары |
||
|
Ортасы
37 мин. |
Қазір қандай киім киіп жүрсің? Жазда қандай киім кигенді ұнатасыз? Неліктен? Слайд 9 Сіз спортқа қандай киім киесіз? Мұғалім оқушыларға әртүрлі киім ассортиментін нұсқайды. Топтарды фотосуреттерді таңдауға шақырыңыз киімдер, олардың қандай матадан тігілгенін анықтау, әр маусымда әр түрлі материалдар қолданылатынын қорытындылау.2-слайд. Студенттерге белдік және иық киім үлгілерін қарастыру және сұраққа жауап беру ұсынылады: киім қандай бөліктерден және бөлшектерден тұрады? Иық бұйымдары: сөре, арқа, жең, жаға Белге арналған бұйымдар: алдыңғы панель, артқы панель (слайд5) Студенттер өндіріс процесін құрайды киім: сызба құру, материалдарды таңдау, үлгілерді жобалау, пішу және тігу. Сабақтың қорытынды бөлімі. EskiCostumeCloseScaleByZigzaEyeSputterPatternsТамаша 1. Өнімнің суреті 2.Кәсіби тігін өндірісі 3.Халық киімі, дәуірі 4. Сызбаны үлкейту немесе азайту 5. Мақта мата түрі 6.Тігін машинасындағы тігіс түрі 7.Тігіншінің негізгі сапасы 8.Қолөнер бұйымдарына арналған құрылғы 9.Тігін фабрикасындағы тігу. Эстетикалық сезімнің қалыптасуы: Эстетикалық тәрбиелеу арқылы жастардың көркемдік талғамы мен сезімі дамиды. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі.
Презентация: Оқушылар өздерінің зерттеу жұмысын таныстырады. Оқушылар әрбір таныстырылымнан кейін сұрақтар қоя алады Жұмыс дәптерінде тапсырма орындау |
Дескриптор Киімдерді мақсатына қарай жіктей біледі, әр маусымға әртүрлі материалдарды қолданады. - Бел және иық киімдерін біледі, жеке бөлшектері мен бөлшектерін біледі (арқа, сөре, жең, шалбар жартысы, юбка панелі, жаға және т.б.). - Киім жасау процесін құрастыра біледі: нобай жасау, материалдарды таңдайды, үлгілерді жобалайды, пішеді және тігеді. |
http://www.technologystudent.com/health1/safetyr1.htm Құрал- жабдықтар және материалдар: мата үзімдері, қайшылар, жіптер, инелер және т.б. Тігін бұйымдарының ассортиментінің жіктелуі және сипаттамасы |
||
|
Аяқталуы
|
7. Сабақ шарттары бойынша өзіңдік бақылау және нәтижеге өзіңдік баға беру. Сабақтың соңында оқушылар жасаған жұмыстарына талдау жүргізеді және қандай жұмыс жақсы атқарылды ал, қай жұмысты жақсарту керек екендігіне белгілер (рефлексия) жүргізеді. - не үйрендің, не білдің? - не түсініксіз қалды? - немен айналысу керек? |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
шағым қалдыра аласыз













