Материалдар / кмж әліппе
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

кмж әліппе

Материал туралы қысқаша түсінік
қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Қараша 2024
88
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«БЕКІТЕМІН» _________________ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әліппе

Бөлім:

Әліппе кезеңі

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

1


Сабақтың тақырыбы:

50 сабақ. Бб дыбысы және әрпі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

заттар мен құбылыстарды сипаттауға, салыстыруға қажет сөздерді қолдану;

сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу;

дыбыстың таңбасы – әріпті тану, дыбыс пен әріпті бір-бірінен ажырату;

сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою.

Сабақтың мақсаты

Б дыбысының ерекшеліктерін түсіндіру.

Б дыбысына негізделген сөздерді дұрыс айту және жазу дағдыларын дамыту.

Құндылықтар және оның мақсаты:

ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Өзіне-өзі қызмет көрсетуге дағдылану

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут







Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

20 минут

































Сергіту сәті

2 минут











Сабақты қорыту

6минут




Қосымша тапсырма

2минут

Кері байланыс

5 минут




Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту

Біз бесеуміз, бесеуміз.

Бес тармақты жұлдызбыз.

Біз бесеуміз, бесеуміз

Ақ қалпақты құндызбыз.

Аяғымыз қайда екен,

Тез қозғалсақ пайда екен.

Бiзден биiк секiрер

Мықты жандар бар ма екен?

Өткенді пысықтау

Оқылым

Тақырыпты ашу

1 – тапсырма

Оқылым

«Ой қозғау» әдісі

Сөздерді хормен, тізбектей, жеке оқы

Буындық-дыбыстық талдау жаса.

Прямая со стрелкой 3 қа та

бПрямая со стрелкой 1 Прямая со стрелкой 2 Прямая со стрелкой 4 а бо

лат

аПрямая со стрелкой 5 Прямая со стрелкой 6 с қа бақ бақша шабақ

бақбақ


Жаңа тақырып

2-тапсырма.

Тізбектегі әріптерден сөздер (бұрыш, қарбыз, асқабақ) құрап оқуды қадағалау. Құраған сөздерінен «б» дыбысының орнын анықтау, дыбыстық талдау жасау.

ЕБҚ

Жаңа сөздерді тұтас оқы

3-тапсырма.

Сызбаға сәйкес берілген сөздерді қойып, сөйлемдерді оқу

Шұбат бер. Болат, дұрыс оқы! Бұзау бесеу. Болат, батыл бол!

«Пойыз» ойынын ойнату

Бірінші бала бір сөз айтса, екіншісі соған ұқсас сөз табады. Сөзді айтып оның арқасынан ұстап жүре кетеді. Ойын осылай жалғаса береді

Жазылым

4-тапсырма.

Орны ауыстырылып берілген сөздерден мәтін құрап жазу.


Бақшада қарбыз бар. Онда бұрыш та, асқабақ та бар.

Саралау тапсырмасы

1-деңгей:

«Б» дыбысының «бақбақ», «бақа» сөздеріндегі орнын анықта.

2-деңгей:

Бақбақ сөзінен жаңа сөздер жаса.

3-деңгей:

Бақбақ сөзімен сөйлем құра.

ҚЖ:

Буындардан сөз құра.


ЕҚБ

Суреттен б дыбысы бар сөздерді ата. Оларды буынға бөл.


Бәрі жақсы ананың

Бәрі де оның керек – ау.

Бірақ әрбір баланың,

Өз анасы бөлек – ау.



  • Б дыбысы мен әрпі туралы сұрақ-жауап.

  • Оқушылардың жасаған сөздерін тексеру.

  • Б дыбысы бар 5 сөз жазу.

  • Б әрпін бірнеше рет жазып келу.

  • Оқушылардың белсенділігін, түсіну деңгейін бақылау.

  • Сөздерді дұрыс айту мен жазу үшін бағалау.



ҚИМЫЛ-ҚОЗҒАЛЫС ЖАСАЙДЫ.







Өтілген тақырыпты оқиды










Оқулықтың 53-бетінде оқуға берілген сөздерді оқушылардың тұтас оқуына қолдау жасау.




Тізбектегі әріптерден сөз құрап оқиды.








Сызбаға сәйкес сөйлемдерді сәйкестендіріп, дауыс ырғағын сақтай отырып оқиды.




Ойын ойнайды




Дәптермен жұмыс жасайды


Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала

рын орындайды.


Қосымша жұмыс жасайды


Жеке жұмыс істейді


Кері байланыс жасайды




Мақтап, мадақтап отыру




Дескриптор:

Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды.

Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды.


Дескриптор:

Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып оқыды «Бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқыды.



Дескриптор.

Тізбектегі әріптерден сөз құрап оқыды.

Оқыған сөздердегі «б» әрпінің орнын анықтап, дыбыстық талдау жасады.





«Б» дыбысының «бақбақ», «бақа» сөздеріндегі орнын анықтады.





суреттер


Суреттер













оқулық





оқулық















оқулық












Пойыз суреті















Суреттер















Суреттер





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!