КМЖ "«Кіші қазан»бағыты –Ф.И.Голощекин" 9 класс

Тақырып бойынша 11 материал табылды

КМЖ "«Кіші қазан»бағыты –Ф.И.Голощекин" 9 класс

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ құруда мұгалімдерге тәжірибе алмасуда ресурс ретінде көмектеседі деп ойлаймын
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Тақырыбы

Қазақстандағы «Кіші қазан»бағыты –Ф.И.Голощекин

Мектеп: КММ «Алтыншоқы орта- мектеп бақшасы»

Күні


Мұғалімнің есімі: Темирбаев Д.Т

Сынып

9

Қатысқандар саны

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Қазақстандағы тоталитарлық жүйенің күшеюі туралы біледі. Қазақ зиялыларының «Кіші Қазан» бағытына қарсылығы туралы ақпарат алады.

Сабақ мақсаттары

Барлығы: Қазақстандағы тоталитарлық жүйемен танысып, қазақ зиялыларының «Кіші Қазан»бағытына қарсылығы туралы ақпарат алу.терминдермен жұмыс жасау.


Басым бөлігі: Қазақ зиялыларының еңбектеріне сипаттама беру.

Оқушылардың кейбірі:Голощекин саясатына баға беру.

Бағалау критерийі

Қазақстандағы тоталитарлық жүйемен танысады, қазақ зиялыларының «Кіші Қазан»бағытына қарсылығы туралы ақпарат алады,терминдермен жұмыс жасайды. Қазақ зиялыларының еңбектеріне сипаттама береді.Голощекин саясатын талдап,баға береді.

Тілдік мақсат

Жаңа ұғымдарды,терминдерді дәптерге жазады. (жазылым)


Мұғалімнің және сыныптастарының айтқан мәліметтерін,сұрақ-жауаптарын тыңдайды.(тыңдалым)


Сұрақ-жауап, постер қорғау,пікіралмасу (айтылым)


Оқулықпен,мәтінмен жұмыс (оқылым)

Алдыңғы оқу

Индустрияның салдарын біледі.

Жоспар: 1. Ұйымдастыру

2. Үй тапсырмасын сұрау

3.Жаңа білімді меңгеру

4.Үй тапсырмасы

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы

3-минут



7-минут

Ұйымдастыру; Сәлемдесу ,оқушылар назарын сабаққа аудару.

Үй тапсырмасын сұрау.

Топқа бөлу. (оқу құралдар бойынша ) 4 топ «кітап», «дәптер», «қаламсап», «қарандаш»

«Ыстық орындық» әдісі.сұрақтар;

1.Қазақтың тұңғыш академигі кім?

2. Қ.Сатбаев оқыған оқу орнын ата?

3.Қазақстанның қай аймағынан кен орнын ашты?

4.Қ.Сатбаевтың туған жері;

5.Қай жылы ғылым академиясының президенті болып сайланды?

КБ: «шапалақ әдісі» бойынша білім алушыны бағалайды.

М: «Стоп экран» әдісі Білім алушылар бейне таспадағы көріністі көру арқылы жаңа тақырыпты ашып, өз пікірлерін ортаға салады.

Сұрақтар:

1. Бейне таспада қандай оқиға баяндалады?

2. Бейне таспада кім жайлы айтылады?

3. Қандай қорытынды жасауға болады?


Интерактивті тақта

Оқу құралдар,түрлі түсті карандаштар

Ортасы

20-минут

ЖБМ; 1- тапсырма «Постер»қорғау

I-топ Кіші казан идеясының салдары.

II- топ Статистикалық ақпаратпен жұмыс

III- топ Көшіқон проблемасы ,ұжымдастыру шаралары.

IV-топ Қазақ зиялыларының наразылықтары;

Мұғалімнің ауызша бағалауы. Кері байланыс

Дескриптор; 1.Кіші Қазан идеясын сипаттайды

2.Статистикалық ақпаратқа сүйене отырып, көтеріліс болған аймақтарды анықтайды

3.Көшіққон проблемасының себеп –салдарын түсіндіреді

4.Қазақ зиялыларының көзқарасын салыстыра отырып талдайды

2. –тапсырма

Картамен жұмыс,Ашаршылық орнаған аймақтарды картаға түсіру.

«Бас бармақ»әдісі бағалау

Мұғалімнің кері байланысы.


Оқу құралдар. Суреттер,портрет.

Аяқталуы

10-минут

Бекіту ; «иә-жоқ» әдісі арқылы сұрақтар қою

1.Голощекин қазақстанды қай жылы басқарды?

2.Кіші Қазан идеясының мақсаты

3.Қазақ зиялыларының алға қойған мақсаттары не?

4.Ашаршылық жайлаған аймақты ата?

5.Шетелге қанша миллион адам көшіп кетті

6.1931-1933 ж републикада аштықтан қырылгандар саны

7. Котерілістер саны қанша болды?

8.Голощекинге хат жазған зиялыларды атаңдар?

9.Ұжымдастыру жылдары қай елдерге көшуге мәжбүр болды?

10.Торғайлық асыра сілтеушілер ұраны;

Мұғалім кері байланысы,ауызша мадақтау.

Рефлексия; «Жарық жұлдыз». Оқушылар сабақ бойы не алғандарын жазады

Shape1

Shape2 Shape3


А-4 беттер.

Түрлі –түсті стикерлер.

Тақтада тұрған жұлдызшаға жапсырады.

Қосымша ақпарат

Семей таңы газеті, Аңыз адам журналы, тест жинақтары

Саралау

Бағалау

Пәнаралық байланыс.


Қолдауды аз қажет ететін оқушылар:

Постер қорғау.

Қолдауды орташа қажет ететін оқушылар: Венн диаграмасымен жұмыс.Қолдауды кө қажет ететін оқушылар;кесте толтыру.Картамен жұмыс.



Бағалау: топтық, мұғалім бағасы.


Оқушылар білімін бағалау мен ынталандыру үшін оқу мақсатына сай бағалау критерийлерін құрастырып,

дескрипторларын анықтаймын.

Дескрипторлар тапсырманы орындаудағы оқушы қадамын нақтылап, нәтижеге жету жолын анықтайды, сондықтан дескрипторлар оқушыларға түсінікті болуы қажет.

Әдістер:

"Ыстық орындық", "Бас бармақ"

«Шапалақ» «Стоп экран» Ауызша бағалу.

География,Тарих.

Рефлексия



Қорытынды бағалау

Қандай екі нәрсе табысты болды?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.12.2017
1083
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі