Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Көбейткішті түбір белгісінің астына енгізу
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: Алгебра |
Сыныбы: 8 3 сабақ Пән мұғалімі: Токмамбетова Ж.А. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тақырыбы: |
Көбейткішті түбір белгісінің астына енгізу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығарып және түбір таңбасының ішіне енгізу ережелерін есептер шығарту кезінде қолдануды қалыптастыру, алған білімдерін практикада қолдана білу дағдыларын, шығармашылық жұмыспен жұмыстана алу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқып-үйренудің негізгі идеясы: |
1.Оқушының өмірдегі біліміне, білетініне, сүйену 2.Жаңа теориялық ақпаратты беру арқылы оқушыға жаңа ойлау дағдысын, мәнерін, амалдарын қалыптастыруға ықпал жасау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу нәтижесі: |
Оқушылардың топтасып жұмыс жасау дағдыларын жетілдіру.Өзіндік ой түйіндеу біліктерін қалыптастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже |
Ережелерді есептер шығарту барысында қолдана алады. Ойлау қабілетін дамытады, өзін-өзі реттей алады. Өз ойын айтуға қалыптасады,алған білімдерге ой жүгіртеді. Өз сөзімен баяндайды диалогқа қатысады: Өз-өзін бағалайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі: Сабақ типі: |
Практикалық сабақ Іздендіру сабағы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ берудегі әдіс-тәсілдер: |
іздендіру, жеке жұмыс, топтық жұмыс, шығармашылық жұмыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тапсырмалар: |
Оқулықпен жұмыс жасау. Деңгейлік тапсырмалар. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дерексөздер: |
Оқулық, интертақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы: |
Мұғалімнің іс-әрекеті: |
Оқушының іс-әрекеті: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кіріспе Ұйымдастыру |
Амандасу, оқушыларды түгелдеу. Үш топқа бөлу. Бағалау парақшаларын беру. |
Мұғаліммен амандасады, топқа бөлінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1-Топтасу 2-«Сіздің көңіл-күйіңіз қандай?» Интер белсенді тақтадан өз көңіл-күйлерін анықтайды: Қызыл -қуанышты көңіл-күй Сары-жағымды көңіл-күй Көк- суық көңіл-күй Қоңыр- қиналған көңіл-күй Күлгін-алаңдаушы көңіл-күй |
Шапалақ арқылы топтасады 1-2;1-3;1-4; кошбасшылырын сайлайды Әр оқушы өзіне ұнаған түрлі түсті фигураның біреуін таңдайды. Қағаздың артына сол түске байланысты жазылған интерпритацияны оқиды. Мысалы: Әлихан қызыл түсті таңдаса, онда Әлиханның көңіл-күйі өте қуанышты күйде екенін білуге болады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тұсаукесер Үй тапсырмасын тексеру (5 минут) |
Мұғалімнің іс-әрекеті Тест сұрақтары (слайдпен) I нұсқа ІІ нұсқа
|
Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар жазады, өздері және өзгені тексереді, бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі бөлім Практикалық сабақ (5 минут) |
Сұрақтар арқылы өткен тақырыпты қайталау
|
Сұрақтарға жауап береді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мағынаны тану - окулыкпен жұмыс |
Топтасып №150 (1;3;5;7;9;11) Көбейткішті түбір белгісінің астына енгізіңдер:
№152 Өрнектерді салыстырыңдар
|
Есеп шығарады, жұптасып бірін-бірі тексереді Оқиды, ойлайды, өз ойларын ортаға салып пікір аламасады, ойларын қорытады. Қорғау кезінде айтылған мәліметтерді орындарында отырған оқушылар дәптерлеріне түртіп алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды Деңгей тапсырмалары (Кері байланыс) (7 минут ) |
1-деңгейлік: көбейткішті түбір таңбасының алдына шығарыңдар 1) 2—деңгейлік: көбейткішті түбір таңбасының ішіне енгізіңдер
3-деңгейлік: қысқаша көбейту формулаларын қолданып, өрнекті ықшамдаңдар
|
Тапсырманы орындайды – өзін бағалайды,тексереді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау (2 мин ) |
Бақылайды, бағалайды. Өзін – өзі бағалау 1)Үй тапсырмасы Толық шештім 5 балл Жартылай шештім -2 балл 2)Оқулыкпен жұмыс: Толық шештім -5 балл Жартылай шештім -2 балл 3)Практикалық сабақ: Толық шештім -4 балл Жартылай шештім -2 балл 4) Деңгей тапсырмалар: 1- деңгей 1-толық шештім 4 балл жартылай – 2 балл 2-деңгей 1-толық шештім – 6 балл жартылай -3 балл 3-деңгей 1- толық шештім – 7 балл жартылай -3 балл |
Алдарына берілген бағалау парақшасы бойынша,өздерін және өзара бірін –бірі бағалайды.
Балл бойынша бағалау кестесі.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үйге тапсырма |
№151,№154. Тест құрастыру |
Күнделікке жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия |
Оқушылардың алған әсерлері |
Берілген стикерлерге өтілген сабақтағы көңіл күйлерін жазып смайликтерге жапсырады |
Бағалау парағы
Оқушының аты-жөні |
Үй тапсырмасы
|
Практикалық сабақ |
Оқулықпен жұмыс |
Деңгейлік тапсырма |
Қорытынды |
|
|
|
|
|
|
Өзін – өзі бағалау
1)Үй тапсырмасы Толық шештім 5 балл Жартылай шештім -2 балл
2)Оқулыкпен жұмыс: Толық шештім -5 балл Жартылай шештім -2 балл
3)Практикалық сабақ: Толық шештім -4 балл Жартылай шештім -2 балл
4) Деңгей тапсырмалар:
1- деңгей 1-толық шештім 4 балл жартылай – 2 балл
2-деңгей 1-толық шештім – 6 балл жартылай -3 балл
3-деңгей 1- толық шештім – 7 балл жартылай -3 балл
Балл саны |
Баға |
18-29 балл |
5 |
10—17балл |
4 |
4-16 балл |
3 |
0 балл |
2 |
№ |
Жауаптары |
|
|
|
І нұсқа |
ІІ нұсқа |
ІІІ топ |
1 |
А |
В |
А |
2 |
Д |
С |
Д |
3 |
С |
Д |
С |
4 |
Д |
А |
Д |
5 |
В |
С |
В |
6 |
С |
Д |
С |
7 |
С |
А |
С |
8 |
Д |
Д |
Д |
9 |
А |
С |
А |
10 |
В |
В |
В |
Тест сұрақтары Тест сұрақтары
I топ ІI топ
Сұрақтар |
А) |
В) |
С) |
Д) |
1.Түбірдің мәнін тап |
5 |
6 |
7 |
8 |
2.Есепте |
8 |
2 |
1,4 |
|
3.Есепте |
20 |
26 |
24 |
18 |
4.Теңдеуді шеш |
|
5 |
7 |
|
5. 3 саны қандай санның квадрат түбірі |
16 |
9 |
4 |
25 |
6.Өрнектің мәнін тап |
12 |
36 |
16 |
|
7 Теңдеуді шеш: |
25 |
20 |
9 |
10 |
8.Өрнекті ықшамда |
4 |
3 |
1 |
2 |
9.Түбірдің мәнін тап: |
88 |
64 |
60 |
44 |
10. Түбірдің мәнін тап |
21 |
180 |
18 |
210 |
Сұрақтар |
А) |
В) |
С) |
Д) |
1.Түбірдің мәнін тап |
5 |
6 |
7 |
8 |
2.Есепте |
8 |
2 |
1,5 |
|
3.Есепте |
20 |
26 |
24 |
18 |
4.Теңдеуді шеш: |
|
5 |
7 |
|
5. 2 саны қандай санның квадрат түбірі |
16 |
9 |
4 |
25 |
6.Өрнектің мәнін тап |
12 |
36 |
48 |
|
7.Теңдеуді шеш |
25 |
20 |
9 |
10 |
8.Өрнекті ықшамда |
4 |
3 |
1 |
2 |
9. Түбірдің мәнін тап |
88 |
80 |
60 |
44 |
10. Түбірдің мәнін тап |
21 |
180 |
18 |
210 |
1-деңгейлік: көбейткішті түбір таңбасының алдына шығарыңдар
1)
2—деңгейлік: көбейткішті түбір таңбасының ішіне енгізіңдер
1)
3-деңгейлік: қысқаша көбейту формулаларын қолданып, өрнекті ықшамдаңдар
1)
1-деңгейлік: көбейткішті түбір таңбасының алдына шығарыңдар
1)
2—деңгейлік: көбейткішті түбір таңбасының ішіне енгізіңдер
1)
3-деңгейлік: қысқаша көбейту формулаларын қолданып, өрнекті ықшамдаңдар
1)