|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көбейту амалының компоненттері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1. Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы, бөлуді заттарды түрлеріне қарай және тең бөліктерге бөлу ретінде түсіну. 2.5.2.4. көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы ретінде түсіну көбейту амалының компоненттерінің атауларын өрнекті оқу мен жазуда қолдану |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 13 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 7, 17-бет 5 + 5 + 5 + 5 = 20 5 * 4 = 20 «Таза тақта» әдісі Өрнектерді бірдей қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сен көбейту амалының компоненттерімен танысасың
1-тапсырм Топтық жұмыс «Құрастыр» әдісі Молекула 6 нұсқауымен топқа бөліну 1-топ Бірінші көбейткіші 4-ке, екінші көбейткіші 5-ке тең көбейтінді жаз. Қосу амалының көмегімен мәнін тап. 4 * 5 = 20 4 + 4 + 4 + 4 + 4 = 20 2 – топ Суреттерді пайдаланып, қосындылар құр. Бірдей қосылғыштардың қосындысын көбейтумен алмастырып, мәнін тап 3 + 3 = 6 2 * 3 = 6 2 + 2 + 2 = 6 2 * 3 = 6 3- топ Екі қорапшаның әрқайсысында 3 қамшыдан бар.Қорапшаларда барлығы неше қамшы бар? 3 + 3 = 6 2 * 3 = 6
|
Өрнек құрып, мәнін есептеп табады
Өрнектерді бірдей қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады
1. берілген сандармен көбейтінді жазады 2.қосу амалының көмегімен мәнін есептейді 1. сурет бойынша қосындылар құрады 2.көбейту амалымен алмастырып, мәнін табады 1. бірдей өосылғыштардың қосындысы түрінде жазады 2.көбейту амалымен алмастырып, мәнін табады |
Дескриптор: -өрнек құрып,мәнін табады (1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: -берілген сандармен көбейтінді жазады(1б) -қосу амалының көмегімен мәнін есептейді(1б) Дескриптор: -сурет бойынша қосындылар құрады(1б) - көбейту амалымен алмастырып, мәнін табады(1б) Дескриптор: -бірдей өосылғыштардың қосындысы түрінде жазады(1б) - көбейту амалымен алмастырып, мәнін табады(1б) |
Өрнектер жазылған қима қағаздар Оқулық №4, 18 –бет А3 Маркер Таратпа дәптер қаламсап Таратпа дәптер қаламсап |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Оқыту түрі: Жеке жұмыс «Салыстыр» әдісі Есептемей ақ салыстыр 7 * 2 = 2 * 7 4 * 5 = 5 * 4 6 * 7 > 6 * 5 8 * 3 = 8 * 3 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1.бірінші өрнекті салыстырады 2.екінші өрнекті салыстырады 3.үшінші өрнекті салыстырады 4.төртінші өрнекті салыстырады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -бірінші өрнекті салыстырады(1б) -екінші өрнекті салыстырады(1б) -үшінші өрнекті салыстырады(1б) -төртінші өрнекті салыстырады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Оқулық №7, 19 бет |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Теңдеулер құр және оларды шеш 23 + а = 38 а = 38 – 23 а 23 + 15 = 38 38 = 38 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1. теңдеулерді құрады 2.бірінші теңдеуді шешеді 3.екінші теңдеуді шешеді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - теңдеулерді құрады(1б) -бірінші теңдеуді шешеді(1б) -екінші теңдеуді шешеді(1б) |
Оқулық № 8, 19 бет Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Бірдей қосылғыштардың қосындысын қандай амалмен алмастыруға болады? Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті деген не? Көбейту амалының компоненттерін атай аласың ба?
«Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №9, 19 бет |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
|
4 * 2 |
5 * 2 |
6 * 3 |
|
3 * 3 |
8 * 4 |
9 * 4 |
|
7 * 3 |
5 * 6 |
7 * 2 |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көбейту амалының компоненттері ҚМЖ +көрнекілік 2 сын
Көбейту амалының компоненттері ҚМЖ +көрнекілік 2 сын
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көбейту амалының компоненттері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1. Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы, бөлуді заттарды түрлеріне қарай және тең бөліктерге бөлу ретінде түсіну. 2.5.2.4. көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы ретінде түсіну көбейту амалының компоненттерінің атауларын өрнекті оқу мен жазуда қолдану |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 13 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 7, 17-бет 5 + 5 + 5 + 5 = 20 5 * 4 = 20 «Таза тақта» әдісі Өрнектерді бірдей қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сен көбейту амалының компоненттерімен танысасың
1-тапсырм Топтық жұмыс «Құрастыр» әдісі Молекула 6 нұсқауымен топқа бөліну 1-топ Бірінші көбейткіші 4-ке, екінші көбейткіші 5-ке тең көбейтінді жаз. Қосу амалының көмегімен мәнін тап. 4 * 5 = 20 4 + 4 + 4 + 4 + 4 = 20 2 – топ Суреттерді пайдаланып, қосындылар құр. Бірдей қосылғыштардың қосындысын көбейтумен алмастырып, мәнін тап 3 + 3 = 6 2 * 3 = 6 2 + 2 + 2 = 6 2 * 3 = 6 3- топ Екі қорапшаның әрқайсысында 3 қамшыдан бар.Қорапшаларда барлығы неше қамшы бар? 3 + 3 = 6 2 * 3 = 6
|
Өрнек құрып, мәнін есептеп табады
Өрнектерді бірдей қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады
1. берілген сандармен көбейтінді жазады 2.қосу амалының көмегімен мәнін есептейді 1. сурет бойынша қосындылар құрады 2.көбейту амалымен алмастырып, мәнін табады 1. бірдей өосылғыштардың қосындысы түрінде жазады 2.көбейту амалымен алмастырып, мәнін табады |
Дескриптор: -өрнек құрып,мәнін табады (1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: -берілген сандармен көбейтінді жазады(1б) -қосу амалының көмегімен мәнін есептейді(1б) Дескриптор: -сурет бойынша қосындылар құрады(1б) - көбейту амалымен алмастырып, мәнін табады(1б) Дескриптор: -бірдей өосылғыштардың қосындысы түрінде жазады(1б) - көбейту амалымен алмастырып, мәнін табады(1б) |
Өрнектер жазылған қима қағаздар Оқулық №4, 18 –бет А3 Маркер Таратпа дәптер қаламсап Таратпа дәптер қаламсап |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Оқыту түрі: Жеке жұмыс «Салыстыр» әдісі Есептемей ақ салыстыр 7 * 2 = 2 * 7 4 * 5 = 5 * 4 6 * 7 > 6 * 5 8 * 3 = 8 * 3 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1.бірінші өрнекті салыстырады 2.екінші өрнекті салыстырады 3.үшінші өрнекті салыстырады 4.төртінші өрнекті салыстырады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -бірінші өрнекті салыстырады(1б) -екінші өрнекті салыстырады(1б) -үшінші өрнекті салыстырады(1б) -төртінші өрнекті салыстырады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Оқулық №7, 19 бет |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Теңдеулер құр және оларды шеш 23 + а = 38 а = 38 – 23 а 23 + 15 = 38 38 = 38 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1. теңдеулерді құрады 2.бірінші теңдеуді шешеді 3.екінші теңдеуді шешеді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - теңдеулерді құрады(1б) -бірінші теңдеуді шешеді(1б) -екінші теңдеуді шешеді(1б) |
Оқулық № 8, 19 бет Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Бірдей қосылғыштардың қосындысын қандай амалмен алмастыруға болады? Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті деген не? Көбейту амалының компоненттерін атай аласың ба?
«Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №9, 19 бет |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
|
4 * 2 |
5 * 2 |
6 * 3 |
|
3 * 3 |
8 * 4 |
9 * 4 |
|
7 * 3 |
5 * 6 |
7 * 2 |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

=
15













