|
Бөлім: |
Дені саудың, жаны сау Көбейту және бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Туркменбаева Г.Ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
09.02.2022 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 «Е» |
Қатысушылар саны: 22 |
Қатыспағандар саны:1 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
83 сабақ Монеталар мен қағаз ақшалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.6 50 тг, 100 тг монеталарды, 200 теңгелік, 500 теңгелік купюраларды ажырату және түрліше төлем жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Монеталар мен қағаз ақшаларды ажырата алу; Күнделікті өмірде қағаз ақшамен монеталарды жұмсай білу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Рефлексия |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру 1-тапсырма ЕБҚ және ЕҚБ Оқулықпен жұмыс «Математикалық карточка» әдісі 50*2=5онд*2=10 онд 200*3=2жүзд *3=6жүзд 400/5=40онд./5=8онд 100*5=1жүзд*5=5 жүзд 300/6=30онд/6=5онд 600/3=6 жүзд/3=2 жүзд
« Ой қозғау » әдісі Біздің ақшамыз қалай аталады ? -Ол не үшін қажет деп ойлайсың ? -Қанша теңгелік қағаз ақшаларды және монеталарды білесің? Атап көр Видео 2-тапсырма ФС тапсырма Қазақстанның қай сандар жазылған монеталары мен қағаз ақшаларын білесің? Осы ақшалардың құнын білдіретін сандарды алдымен өсу ретімен,содан соң кему ретімен жаз. Монеталар: 1,2,5,10,20,50,100,200 Қағаз ақша: 500,1 000,2 000,5 000, 10 000,20 000. 3-тапсырма 50 тг,100тг,200тг монеталарын пайдаланып,500тг ұсақтаудың түрлі нұсқаларын жаз. 500тг=200тг+200тг+100тг 500тг=100тг+200тг+50тг+50тг+100тг 500тг=100тг+100тг+100тг+100тг+100тг Сергіту сәті. 4-тапсырма Есепті шығар. Май-500тг Кәмпит -200тг Нан -100тг Барлығы қанша ақша жұмсады-? Шешуі: 500+200+100=800тг Жауабы: 800 тг жұмсады. «Баскетбол» ойыны 5-тапсырма Есепте. 20тг+50тг=70 тг 100 тг-50тг=50тг 50тг*2=100тг 20тг+(100тг-80тг)=40тг 50тг-(50тг-20тг)=30тг 10тг/2=5тг Жұптық жұмыс 6 тапсырма Салыстар 400 тг = 400тг 500тг > 300 тг 600 тг > 700 тг – 200 тг 100 тг + 900 тг > 900 тг Топтық жұмыс 7-тапсырма Суретке қара.100 тг –ні бірдей монеталармен; Әртүрлі монеталармен қалай шығаруға болады?
Жауабы: 50+50=100тг 20тг+20тг+20тг+20тг+20=100тг 10+10+10+10+10+10+10+10+10+10=100 50+20+20+10=100 20+20+20+20+10+10=100 10+20++20+50=100тг 9-тапсырма Ойлан, тап ! 3л минерал -200 тг Екі қағаз ақша -500 тг Сатып алады - 9 л су Қалды -? тг ақша Жауабы :500*2=1000 тг 200*3=600 тг 1000-600=400тг Кері байланыс «Қолшатыр» әдісі Үй тапсырмасы 8-тапсырма 39 бет
|
Хормен қайталайды Математикалық карточкаға жазылған есептерді шығарады. Көбейту мен бөлуді орындайды Монеталарды атайды Қағаз ақшаларды атайды Өсу ретімен жазады Кему ретімен жазады 500 теңгені ұсақтайды Есептің шартын жазады Шешуін жазады Жауабын жазады Есепті шығарады Есепті салыстырады Монеталармен жұмыс жасайды 100тг монетаны ұсақтайды Кері байланыс
Үй тапсырмасын алады |
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор Математикалық карточкаға жазылған есептерді шығарады-1б Көбейту мен бөлуді орындайды-1б Дескриптор: Монеталарды атайды-1б Қағаз ақшаларды атайды -1б Өсу ретімен жазады-1б Кему ретімен жазады-1б Дескриптор 500 тг ақшаны ұсақтайды-1б Әр дұрыс нұсқаға -1б Сергіту сәтін жасайды Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім: Дені саудың, жаны
сау
Көбейту және
бөлу
Педагогтің
аты-жөні:
Туркменбаева
Г.Ж
Күні:
09.02.2022
Сынып: 2
«Е»
Қатысушылар саны:
22
Қатыспағандар
саны:1
Сабақтың
тақырыбы:
83
сабақ Монеталар
мен
қағаз
ақшалар
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаты:
2.1.3.6 50 тг, 100 тг монеталарды, 200
теңгелік, 500
теңгелік купюраларды
ажырату және
түрліше төлем
жасау.
Сабақтың
мақсаты Монеталар мен қағаз ақшаларды
ажырата алу;
Күнделікті өмірде
қағаз ақшамен монеталарды жұмсай
білу;
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Ұйымдастыру Өткен білімді еске
түсіру Жаңа
білім Бекіту
Рефлексия Сабаққа
дайындық Психологиялық ахуал
қалыптастыру 1-тапсырма ЕБҚ және
ЕҚБ Оқулықпен
жұмыс «Математикалық карточка»
әдісі 50*2=5онд*2=10
онд 200*3=2жүзд
*3=6жүзд 400/5=40онд./5=8онд 100*5=1жүзд*5=5
жүзд 300/6=30онд/6=5онд 600/3=6 жүзд/3=2
жүзд
« Ой қозғау »
әдісі Біздің ақшамыз қалай аталады
? -Ол не үшін қажет деп ойлайсың
? -Қанша теңгелік қағаз
ақшаларды және монеталарды
білесің? Атап
көр Видео 2-тапсырма ФС
тапсырма Қазақстанның қай сандар
жазылған монеталары мен қағаз ақшаларын білесің? Осы ақшалардың
құнын білдіретін сандарды алдымен өсу ретімен,содан соң кему
ретімен жаз. Монеталар:
1,2,5,10,20,50,100,200 Қағаз
ақша: 500,1 000,2 000,5 000, 10
000,20 000. 3-тапсырма 50 тг,100тг,200тг монеталарын
пайдаланып,500тг ұсақтаудың түрлі нұсқаларын
жаз. 500тг=200тг+200тг+100тг 500тг=100тг+200тг+50тг+50тг+100тг 500тг=100тг+100тг+100тг+100тг+100тг Сергіту
сәті. 4-тапсырма Есепті
шығар. Май-500тг Кәмпит
-200тг Нан
-100тг Барлығы қанша ақша
жұмсады-? Шешуі:
500+200+100=800тг Жауабы: 800 тг
жұмсады. «Баскетбол»
ойыны 5-тапсырма
Есепте. 20тг+50тг=70
тг 100
тг-50тг=50тг 50тг*2=100тг 20тг+(100тг-80тг)=40тг 50тг-(50тг-20тг)=30тг 10тг/2=5тг Жұптық
жұмыс 6
тапсырма Салыстар 400 тг =
400тг 500тг > 300
тг 600 тг > 700 тг – 200
тг 100 тг + 900 тг > 900
тг Топтық
жұмыс 7-тапсырма Суретке қара.100 тг –ні бірдей
монеталармен; Әртүрлі монеталармен қалай
шығаруға болады?
Жауабы:
50+50=100тг 20тг+20тг+20тг+20тг+20=100тг 10+10+10+10+10+10+10+10+10+10=100 50+20+20+10=100 20+20+20+20+10+10=100 10+20++20+50=100тг 9-тапсырма Ойлан, тап
! 3л
минерал -200
тг Екі қағаз ақша -500
тг Сатып алады - 9 л
су Қалды -? тг
ақша Жауабы :500*2=1000
тг 200*3=600
тг 1000-600=400тг Кері
байланыс «Қолшатыр»
әдісі Үй
тапсырмасы 8-тапсырма 39
бет
Хормен
қайталайды Математикалық карточкаға
жазылған есептерді шығарады. Көбейту мен бөлуді
орындайды Монеталарды
атайды Қағаз ақшаларды
атайды Өсу ретімен
жазады Кему ретімен
жазады 500 теңгені
ұсақтайды Есептің шартын
жазады Шешуін
жазады Жауабын
жазады Есепті
шығарады Есепті
салыстырады Монеталармен жұмыс
жасайды 100тг монетаны
ұсақтайды Кері
байланыс Үй тапсырмасын
алады ҚБ: Жарайсың! Дескриптор Математикалық карточкаға
жазылған есептерді
шығарады-1б Көбейту мен бөлуді
орындайды-1б Дескриптор: Монеталарды
атайды-1б Қағаз ақшаларды атайды
-1б Өсу ретімен
жазады-1б Кему ретімен
жазады-1б Дескриптор 500 тг ақшаны
ұсақтайды-1б Әр дұрыс нұсқаға
-1б Сергіту сәтін
жасайды | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















