Материалдар / Көбейту және бөлу амалдарын орындау-дағы1санының қасиеті
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Көбейту және бөлу амалдарын орындау-дағы1санының қасиеті

Материал туралы қысқаша түсінік
3.1.2.2 көбейту және бөлуді орындауда 0 мен 1 сандарының қасиеттерін қолдану; санды 0 санына бөлуге болмайтынын білу 3.1.2.12 нөлдермен аяқталатын үштаңбалы санды біртаңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу тәсілін қолдану 4
Авторы:
04 Қараша 2024
107
1 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

129 ЖОББМ

Пәні:

Математика

Бөлім:

1А. 1000 көлеміндегі сандар,қосу және азайту.

Педагогтің аты-жөні:

Айдекова Маржан

Күні:


Сынып:

3 Е


Сабақтың тақырыбы:

16 сабақ.Көбейту және бөлу амалдарын орындау-дағы1санының қасиеті

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.2.2 көбейту және бөлуді орындауда 0 мен 1 сандарының қасиеттерін қолдану; санды 0 санына бөлуге болмайтынын білу

3.1.2.12 нөлдермен аяқталатын үштаңбалы санды біртаңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу тәсілін қолдану 4

Сабақтың мақсаты:

Көбейту және бөлуді орындауда 0 мен 1 сандарының қасиеттерін қолдану; санды 0 санына бөлуге болмайтынын біледі

Құндылықтар және оның мақсаты:

ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді

шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут





Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

25 минут






































Сергіту сәті

2 минут
















































Сабақты қорыту

5минут
















Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

Өтілген тақырыптарды пысықтап кел



Жаңа тақырып

1-тапсырма

1-тапсырма:

Өзара байланысты өрнектерді дұрыс тапсаң, шығарманың авторы мен оның қалай аталатынын білесің.

A*b=c b*a=c

Сәбит Мұқанов

C:a=b c:b=a

Туған дала

3*5 5*3

Геннадий

Снегирёв

15:3 15:5

Түйелер биі



2-тапсырма

а) Есепте. Қорытынды жаса.

1*5=1+1+1+1+1=5

1*3=1+1+1=3

1*а=а


ЕБҚ

Көбейтуге және бөлуге өзара байланысты екі теңдік құрастыр

1*5=5 5:1=5

5*1=5 5:5=1


3-тапсырма

«Кім жылдам?» әдісі

Ауызша түсіндіре отырып есепте.

1 · 6=6 35 · 1=35 15 · 1 =15 15 : 15= 1 9 : 9=1 28 : 28=1 1 · 78=78 40 · 1=40



Сергіту сәті



ЕҚБ

4-тапсырма

С. Бабенконың «Түйетас» әңгімесінде қандай ауылдар туралы айтылады?

1 санына көбейтуден тұратын өрнектерді тапсаң, жауабын білесің.

1*5

Амансай

1*3

Қызылсай

8*1

Бурабай

9*1

Түйетас



Топтық жұмыс

5-тапсырма

Есептерді шығар.

1-топ

Алан-15 мин

Сәкен-?,9мин артық

Санжар-?, 3 мин кем

15+9=24

24-3=21

Ж: Сәкен 24 минут,Санжар 21минутта жаттап алды.



2-топ:

Барлығы-1000

Үшінші с-209

Екінші сын-358

Төртінші сын-?

1000-209-358=433

Ж: 433 сұраныс түсті.




Жұптық жұмыс

6-тапсырма

37+12:6=39

5*2+4:2=12

450+6:1=45


8-тапсырма

Теңдік тура болатындай жақшалар қойып жаз.

(3+5)*4=32

3+(5*4)=23



Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Тиімді тәсілмен есепте

Үлгі:

11+22+33+44+66+77+88+99=(11+99)+(22+88)+(33+77)+(44+66)=110+110+110+110=440


Кері байланыс



Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Көңіл күйлерін жеткізеді




Үй тапсырмасын пысықтайды









Тапсырмалар

ды орындайды
















Жеке жұмыс жасайды






Ауызша есептейді










Жаттығу жасайды












Дәптермен жұмыс жасайды











Топтық жұмыс жасайды











Есептерді шығарады















Тапсырмалар

ды орындайды







Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс береді










Мақтап, мадақтап отыру



«Жапонша бағалау» әдісі

Дескриптор:

Өткен тақырыптарды біледі-1б





Дескриптор:

Есептеулерді орындайды-1б

Өзара байланысты өрнектерді дұрыс табады-1б




Тамаша!



Дескриптор:

Есептеп6 қорытынды жасайды-1б






Дескриптор:

Ауызша түсіндіреді-1б

Есептеп шығарады-1б



Кереметсіңдер!







Сендер мықты екенсіңдер!



Дескриптор:

1 санына көбейтуден тұратын өрнектерді табады-1б

Есептеп шығарады-1б



Керемет!






Дескриптор:

Есепті шығарады-1б

Шешуін табады-1б

Жауабын жазады-1б









Дескриптор:

Есепті шығарады-1б

Шешуін табады-1б

Жауабын жазады-1б





Дескриптор:

Амалдардың орындалу ретін біледі-1б



ДескриптоР:

Теңдік тура болатындай жақшалар қойып жазады-1б






Тамаша!







«Білім гүлі» әдісі





Суреттер






Суреттер













Оқу құралдары













Жұмыс дәптері











Қимылдар








Суреттер














Оқулық















Кесте












Оқулық










Әлеуметтік желі

















Кері байланыс тақтасы







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!