|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
1А. 1000 көлеміндегі сандар,қосу және азайту. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№16сабақ.Көбейту және бөлу амалдарын орындау-дағы1санының қасиеті |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.2 көбейту және бөлуді орындаудағы 1 сандарының қасиеттерін қолдану; 3.5.2.4** қосу мен азайту, көбейту және бөлу амалдары компоненттерінің атауларын жақшалы өрнектерді оқу мен жазуда қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көбейту және бөлуді орындауда 0 мен 1 сандарының қасиеттерін біледі, санды 0 санына бөлуге болмайтынын түсінеді, амалдарды орындағанда компонент атауларын оқуда,жазуда қолданады. |
|||||
|
Құндылықтар: Қыркүйек айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: Жасына байланысты қол жетімді еңбек, еңбек қызметінің әртүрлі түрлеріне қатысуға дайын болу Апта дәйексөзі: «Еңбек - жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы/Абай/ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өтілген тақырыптарды пысықтап кел
Жаңа тақырып 1-тапсырма 1-тапсырма: Өзара байланысты өрнектерді дұрыс тапсаң, шығарманың авторы мен оның қалай аталатынын білесің. A*b=c b*a=c Сәбит Мұқанов C:a=b c:b=a Туған дала 3*5 5*3 Геннадий Снегирёв 15:3 15:5 Түйелер биі
2-тапсырма а) Есепте. Қорытынды жаса. 1*5=1+1+1+1+1=5 1*3=1+1+1=3 1*а=а
ЕБҚ Көбейтуге және бөлуге өзара байланысты екі теңдік құрастыр 1*5=5 5:1=5 5*1=5 5:5=1
3-тапсырма «Кім жылдам?» әдісі Ауызша түсіндіре отырып есепте. 1 · 6=6 35 · 1=35 15 · 1 =15 15 : 15= 1 9 : 9=1 28 : 28=1 1 · 78=78 40 · 1=40
Сергіту сәті
ЕҚБ 4-тапсырма С. Бабенконың «Түйетас» әңгімесінде қандай ауылдар туралы айтылады? 1 санына көбейтуден тұратын өрнектерді тапсаң, жауабын білесің. 1*5 Амансай 1*3 Қызылсай 8*1 Бурабай 9*1 Түйетас
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Жасына байланысты қол жетімді еңбек, еңбек қызметінің әртүрлі түрлеріне қатысуға дайын болу Топтық жұмыс 5-тапсырма Есептерді шығар. 1-топ Алан-15 мин Сәкен-?,9мин артық Санжар-?, 3 мин кем 15+9=24 24-3=21 Ж: Сәкен 24 минут,Санжар 21минутта жаттап алды.
2-топ: Барлығы-1000 Үшінші с-209 Екінші сын-358 Төртінші сын-? 1000-209-358=433 Ж: 433 сұраныс түсті.
Жұптық жұмыс 6-тапсырма 37+12:6=39 5*2+4:2=12 450+6:1=45
8-тапсырма Теңдік тура болатындай жақшалар қойып жаз. (3+5)*4=32 3+(5*4)=23
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте Үлгі: 11+22+33+44+66+77+88+99=(11+99)+(22+88)+(33+77)+(44+66)=110+110+110+110=440
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Көңіл күйлерін жеткізеді
Үй тапсырмасын пысықтайды
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Ауызша есептейді
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Топтық жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
1-10 балл
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Өткен тақырыптарды біледі-1б
Дескриптор: Есептеулерді орындайды-1б Өзара байланысты өрнектерді дұрыс табады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Есептеп6 қорытынды жасайды-1б
Дескриптор: Ауызша түсіндіреді-1б Есептеп шығарады-1б
Кереметсіңдер!
Сендер мықты екенсіңдер!
Дескриптор: 1 санына көбейтуден тұратын өрнектерді табады-1б Есептеп шығарады-1б
Керемет!
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуін табады-1б Жауабын жазады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуін табады-1б Жауабын жазады-1б
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін біледі-1б
ДескриптоР: Теңдік тура болатындай жақшалар қойып жазады-1б
Тамаша!
«Білім гүлі» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Кесте
Оқулық
Әлеуметтік желі
Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көбейту және бөлу амалдарындағы 1 санының қасиеті
Көбейту және бөлу амалдарындағы 1 санының қасиеті
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
1А. 1000 көлеміндегі сандар,қосу және азайту. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№16сабақ.Көбейту және бөлу амалдарын орындау-дағы1санының қасиеті |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.2 көбейту және бөлуді орындаудағы 1 сандарының қасиеттерін қолдану; 3.5.2.4** қосу мен азайту, көбейту және бөлу амалдары компоненттерінің атауларын жақшалы өрнектерді оқу мен жазуда қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көбейту және бөлуді орындауда 0 мен 1 сандарының қасиеттерін біледі, санды 0 санына бөлуге болмайтынын түсінеді, амалдарды орындағанда компонент атауларын оқуда,жазуда қолданады. |
|||||
|
Құндылықтар: Қыркүйек айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: Жасына байланысты қол жетімді еңбек, еңбек қызметінің әртүрлі түрлеріне қатысуға дайын болу Апта дәйексөзі: «Еңбек - жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы/Абай/ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өтілген тақырыптарды пысықтап кел
Жаңа тақырып 1-тапсырма 1-тапсырма: Өзара байланысты өрнектерді дұрыс тапсаң, шығарманың авторы мен оның қалай аталатынын білесің. A*b=c b*a=c Сәбит Мұқанов C:a=b c:b=a Туған дала 3*5 5*3 Геннадий Снегирёв 15:3 15:5 Түйелер биі
2-тапсырма а) Есепте. Қорытынды жаса. 1*5=1+1+1+1+1=5 1*3=1+1+1=3 1*а=а
ЕБҚ Көбейтуге және бөлуге өзара байланысты екі теңдік құрастыр 1*5=5 5:1=5 5*1=5 5:5=1
3-тапсырма «Кім жылдам?» әдісі Ауызша түсіндіре отырып есепте. 1 · 6=6 35 · 1=35 15 · 1 =15 15 : 15= 1 9 : 9=1 28 : 28=1 1 · 78=78 40 · 1=40
Сергіту сәті
ЕҚБ 4-тапсырма С. Бабенконың «Түйетас» әңгімесінде қандай ауылдар туралы айтылады? 1 санына көбейтуден тұратын өрнектерді тапсаң, жауабын білесің. 1*5 Амансай 1*3 Қызылсай 8*1 Бурабай 9*1 Түйетас
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Жасына байланысты қол жетімді еңбек, еңбек қызметінің әртүрлі түрлеріне қатысуға дайын болу Топтық жұмыс 5-тапсырма Есептерді шығар. 1-топ Алан-15 мин Сәкен-?,9мин артық Санжар-?, 3 мин кем 15+9=24 24-3=21 Ж: Сәкен 24 минут,Санжар 21минутта жаттап алды.
2-топ: Барлығы-1000 Үшінші с-209 Екінші сын-358 Төртінші сын-? 1000-209-358=433 Ж: 433 сұраныс түсті.
Жұптық жұмыс 6-тапсырма 37+12:6=39 5*2+4:2=12 450+6:1=45
8-тапсырма Теңдік тура болатындай жақшалар қойып жаз. (3+5)*4=32 3+(5*4)=23
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте Үлгі: 11+22+33+44+66+77+88+99=(11+99)+(22+88)+(33+77)+(44+66)=110+110+110+110=440
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Көңіл күйлерін жеткізеді
Үй тапсырмасын пысықтайды
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Ауызша есептейді
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Топтық жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
1-10 балл
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Өткен тақырыптарды біледі-1б
Дескриптор: Есептеулерді орындайды-1б Өзара байланысты өрнектерді дұрыс табады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Есептеп6 қорытынды жасайды-1б
Дескриптор: Ауызша түсіндіреді-1б Есептеп шығарады-1б
Кереметсіңдер!
Сендер мықты екенсіңдер!
Дескриптор: 1 санына көбейтуден тұратын өрнектерді табады-1б Есептеп шығарады-1б
Керемет!
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуін табады-1б Жауабын жазады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуін табады-1б Жауабын жазады-1б
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін біледі-1б
ДескриптоР: Теңдік тура болатындай жақшалар қойып жазады-1б
Тамаша!
«Білім гүлі» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Кесте
Оқулық
Әлеуметтік желі
Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз














