Пәні:
|
Математика
|
Бөлімі:
|
2 С. Ауызша көбейту
және бөлу
|
Күні:
|
24.12.2024ж
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Дусбаева
Н.Н
|
Сынып:
3
«Ә»
|
Қатысқандар саны: 15
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Көбейту және бөлу
тәсілдері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.1.2.9 100 көлеміндегі
сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындаудақосындыны және
көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту
ережесін қолдану
3.1.2.8 үш таңбалы
сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін
қолдану
|
Сабақтың
мақсаты
|
Көбейту мен бөлуді ауызша
орындау
|
Құндылықтар
|
денсаулық, достық және
айналадағыларға қамқорлық
көрсету
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
(2
мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Сәлем,
сәлем»
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Оқушылар әуенмен
сәлемдеседі
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw
|
(4
мин)
10 минут
|
Үй тапсырмасын
тексеру
№6,
86-бет
Р=( 4см +4см)*2 =
8см*2=16см
S = 4см * 4см=
16см²
«Ой қозғау»
әдісі
Есептеп, жауабын
гүлзардан тап.
1-тапсырма
Жеке
жұмыс
«Білімңді қолдан»
әдісі
7 * 90 = 630
5 *60 = 300
20 *30 = 600
3 * 70 = 210
70 *9 = 630
50 *9 = 450
300 : 5= 60
810 : 9= 90
560 : 70 = 8
800 : 4 = 200
800 : 40 = 20
800 : 400 = 2
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда қолдау
көрсету
Талқылау сұрақтары:
Тапсырма орындау
барысында не үйрендің?
|
Шаршының периметрі мен ауданын
табады
Есептеп, жауабын
гүлзардан тауып,
сәйкестендіреді
1.
көбейтудің
мәнін есептейді
2.бөлудің мәнін
есептейді
Сұраққа жауап береді
|
Дескриптор:
-өрнектердің мәнін
есептейді
Мадақтау
Баскетбол
доптарымен
бағалау (жауабына қарай)
Дескриптор:
-көбейтудің мәнін
есептейді(1б)
-бөлудің мәнін
есептейді(1б)
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
ҚБ:
Жарайсың!
Тамаша!
Керемет!
|
Таратпа
қаламсап
Оқулық
№2,87-бет
дәптер
қаламсап
|
10
минут
Сергіту
сәті
2 минут
|
2 –
тапсырма
Жұптық жұмыс
«Із кесуші» әдісі
Есепті шығар
Ені – 2м
Әр кв/м – 6кг қызанақ
Бүкіл жүй.-48 кг
Ұзындығы-?м
Ш:48 : 6 = 8
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда қолдау
көрсету
Талқылау сұрақтары:
Тапсырма орындау барысында не
білдің?
«Бас,иық,тізе,аяқ»
Бейнефильм
ұсыну
|
1. қысқаша шартын
жазып,сұрақын анықтайды
2.өрнек
құрады
3.мәнін
есептейді
4.жауабын
жазады
Сұрақтарға жауап
береді
Балалар жаттығуды қайталап
жасайды
|
«Комментарий»
арқылы
Дескриптор:
- қысқаша шартын
жазып,сұрақын анықтайды(1б)
-өрнек
құрады(1б)
-мәнін
есептейді(1б)
-жауабын
жазады(1б)
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
|
Оқулық
№6(а),
88-бет
Дәптер
қаламсап
https://youtu.be/by8NcRAsRAE
|
10 минут
|
3 –
тапсырма
Жеке
жұмыс
Есепті
шығар
Берді
-500тг
Сүт – 100тг 2
қапш.
Бір балмұздақ
-50тг
Алды - ?
балм.
Ш:500-100*2=300
300:50=6
|
1. қысқаша шартын
жазып,сұрақын анықтайды
2.өрнек
құрады
3.мәнін
есептейді
4.жауабын
жазады
|
Дескриптор:
- қысқаша шартын
жазып,сұрақын анықтайды(1б)
-өрнек
құрады(1б)
-мәнін
есептейді(1б)
-жауабын
жазады(1б)
|
Оқулық
№6(ә)
88-бет
Дәптер
Қаламсап
|
Рефлексия
7 мин
|
«Баскетбол» әдісі
(Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10
доп)
Бүгінгі сабақты
түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6
доп)
Үйге
тапсырма
№8, 88-бет
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім
зарядтарының саны арқылы анықтайды.
|
«Комментарий»
арқылы
|
«Баскетбол»
тақтасы
Балалар
дың аттары жазылған
ұяшықтар
доптар
таратпасы
|