Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
Материалдар / Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға берілген есептер
2.5.1.5.**
Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға, кері есептерді
құрастыру және шығару, тура және жанама сұрақтары
болатын есептерді («бірнеше бірлік
артық/кем»,
«бірнеше есе
артық/ кем»
қатынастарымен
байланысты)
бір-бірінен
ажырату.
2.5.2.4. Көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын
өрнектерді оқу
мен жазуда қолдану.
Сабақтың
мақсаты
Көбейтудің белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді
өрнек, теңдеу түрінде шығарады.
Сабақ барысы
Сабақтың
кезеңі/уақыты
Педагогтіңәрекеті
Оқушыныңәрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
5
мин
Ұйымдастыру
кезеңі:
Психологиялық ахуал
орнату
Үлкенге де
сіз
Кішіге де
сіз
Әдеппенен
бәріне
Сәлем бердік
біз!!
Жарайсыңдар!!Бүгін көктемнің
алғашқы күні.Алғыс айту күнімен қатар келетіні бәріміз білеміз.Олай
болса,ата-анамызға ұстаздарға алғыс
білдірейік!
Үй тапсырмасын
бекіту
«Хан» асықтар ойынын
ойнату
Ширату
2 мен
6-ның көбейтіндісі
5 пен
8-дің көбейтіндісі;
9 бен
3-тің бөліндісі.
Көбейтудің компаненттерін
ата?
Бөлудің
компаненттерін ата?
Жаңа
тақырып
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
жариялау
Экраннан сурет көрсетіледі.
Сурет бойынша оқушылар өз ойын
айтады.
№1
Әжем немересіне арнап көрпешелер тікті. Олар
күніне 4 көрпешеден тігіп, 6 күнде бітірді. Әжем неше көрпеше
тікті?
№2
Әжем күніне 4 көрпешеден тігіп, бірнеше күнде 24
көрпеше дайындады. Әжем осы көрпешелерді неше күнде тігіп
бітірді?
№4
«Хабарлама» әдісі. Топтық жұмыс.Кері есептер
құрастырады
№5 «Ойлан- жұптас
бөліс»
Жұптық
жұмыс.
Амалдардың орындалу реті
бойынша өрнектер құр. Олардың мәнін
тап.
А. _____ Ә.________ Б __________
1) 28 : 4 1) 11 – 7 1) 8 * 3
2) 7 + 16 2) 16 : 4 2) 35 – 24
№6 « Лифт» әдісі
арқылы
тест тапсырмаларды
шешу.
Саралау
тапсырмасы
№8« Пазл» әдісі. Топтық
жұмыс
« Сиқырлы шеңбер» әдісі.
Жеке жұмыс
Үй тапсырмасын
тексереді
Өрнектердің мәнін
жазады.
Есепті
шығар
1 күнде-4
к.
6 күнде-?
к.
Ш.: 4×6=24
(к)
Ж.: 24
көрпеше тікті.
Есепті
шығар
1 күнде-4
к.
24
көрпеше-? күнде
Ш.: 24:4=6
(к)
Ж.: 6
күнде тігіп бітірді.
Есепті
шығарады.
6
күнде-24 к.
1
күнде-? к.
Ш.:
24:6=4 (к)
Ж.:күніне 4 көрпеше
тікті.
Есепті
шығар
Бір
себетте-8 о.ж.
Үш
себетте-? о.ж.
Ш.: 8×3=24
(о.ж)
Ж.:
себеттерде барлығы 24 орам жіп бар.
Өрнектердің мәнін
табады.
(28:4)+16=23
16:
(11-7)=4
35-(8×3)=11
Теңдеулерді
шешеді.
х×9=27
24:у=3
х=27:9
у=24:3
х=3у=8
3×9=27
24:8=3
27=27
3=3
Өрнектердің мәнін
тап
28:4+25=32
5×7-22=13
45:5+43=52
15+36:4=24
Жекелей жұмыс
жүргізеді.
Дескриптор:
Әр дұрыс
жауапқа 1 ұпай
Дескриптор:№1,2,3
есептің шартын жазады;
есептің сұрағын анықтайды;
шешуін санды өрнек түрінде жазады;
есептің қысқаша жауабын жазады.
Д
ескриптор:№4
есептің
шартын жазады;
есептің сұрағын
анықтайды;
шешуін санды өрнек
түрінде жазады;
есептің қысқаша
жауабын жазады.
ҚБ«Басбармақ»
Дескриптор:№5
-амалдардың орындалу ретін
анықтайды;
-өрнектердің мәнін табады.
ҚБ«Асық»
Дескриптор:№6
-көбейткіші белгісіз теңдеулерді
шешеді;
-бөлгіші белгісіз теңдеулерді
шешеді.
Дескриптор:
-амалдардың орындалу ретін
анықтайды;
-өрнектердің мәнін
табады.
оқулық
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Соңғы бір жылда:
45 000 000 ₸
Авторлар тапқан ақша
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз