|
Бөлім |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Габдуллина Д.С |
|
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№95 Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға берілген есептер |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.5.** Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға, кері есептерді құрастыру және шығару, тура және жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты) бір-бірінен ажырату. 2.5.2.4. Көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейтудің белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді өрнек, теңдеу түрінде шығарады. |
|
||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Отансүйгіштік - ата-анаңды құрметтей білуің... |
|
||||
|
Сабақ барысы |
теңдеулерді шешу. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы
Жаңа тақырып Сергіту сәті Сабақты қорыту
|
Психологиялық ахуал орнату
Үй тапсырмасын тексеру 8-тапсырма Есепті шығар Ожау-6 Табақ-18 ? есе артық 18:6=3 Ж: 3 есе артық табақ сатылды
Жаңа тақырып 1-тапсырма ФС тапсырмасы Есепті шығар 1 күнде-4 к. 6 күнде-? к. Ш.: 4×6=24 (к) Ж.: 24 көрпеше тікті. ЕҚБ 2-тапсырма Есепті шығар 1 күнде-4 к. 24 көрпеше-? күнде Ш.: 24:4=6 (к) Ж.: 6 күнде тігіп бітірді. ТОптық жұмыс 3-тапсырма Есепті шығар 6 күнде-24 к. 1 күнде-? к. Ш.: 24:6=4 (к) Ж.:күніне 4 көрпеше тікті. ТОптық жұмыс 4-тапсырма Есепті шығар Бір себетте-8 о.ж. Үш себетте-? о.ж. Ш.: 8×3=24 (о.ж) Ж.: себеттерде барлығы 24 орам жіп бар. ЕБҚ Математикалық диктант -7 ондық пен 2 бірліктен тұратын санды жаз. -2 бірліктен тұратын санды жаз. -2 мен 6-ның көбейтіндісі -5 пен 8-дің көбейтіндісі; -9 бен 3-тің бөліндісі.
Жұптық жұмыс 5-тапсырма Амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құр. Олардың мәнін тап. (28:4)+16=23 16: (11-7)=4 35-(8×3)=11 6-тапсырма Теңдеулерді шеш х×9=27 24:у=3 х=27:9 у=24:3 х=3 у=8 3×9=27 24:8=3 27=27 3=3 Саралау тапсырмасы №8 Өрнектердің мәнін тап 28:4+25=32 5×7-22=13 45:5+43=52 15+36:4=24 ЕБҚ тапсырмасы 28:4 5×7 36-21 45+13 Үй тапсырмасы 7-тапсырма Есепті шығар Сөмке-4 Әр сөмкеде-9 қоржыннан Барлығы-? Қоржын 4*9=36 Ж: Барлығы 36 қоржын тоқыды |
Жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын тексереді Өрнектердің мәнін жазады. Кері есептер ұғымын түсініп алады Есепті шығарады. Есепті шығарады Есепті шығарады. Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Өрнектердің мәнін табады. Теңдеулерді шешеді. Саралау тапсырмасын орындайды Жеке жұмыс жүргізеді. Үй тапсырмасын алады |
Мақтап,мадақтап отыру
ҚБ: « Медаль» әдісі
Дескриптор: Есептің шартын құрып, шешуін табады-1б
Дескриптор: Сызба бойынша есепке шарт құрып,шешуін табады-1б
Дескриптор: Сызба бойынша есепке шарт құрып,шешуін табады-1б
Дескриптор: Сызба бойынша есепке шарт құрып,шешуін табады-1б Дескриптор: Сызба бойынша есепке шарт құрып,шешуін табады-1б
Сен мықтысың! Тамаша жаттығулар! Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды-1б Өрнектердің мәнін табады-1б Дескриптор: Көбейткіші белгісіз теңдеулерді шешеді және бөлгіші белгісіз теңдеулерді шешеді-1б
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды-1б Өрнектердің мәнін табады.
Дескриптор: Есептің шартын құрып,шешуін табады-1б |
оқулық Жұмыс дәптері
Суреттер Суреттер
Оқулық Таратпа материал Қимылдар Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері |
|
|
|
Кері байланыс |
Кері байланыс
|
.
Кері байланыс береді |
«Тик Ток» кері байланысы |
Кері байланыс парағы |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға берілген есептер
Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға берілген есептер
|
Бөлім |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Габдуллина Д.С |
|
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№95 Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға берілген есептер |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.5.** Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға, кері есептерді құрастыру және шығару, тура және жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты) бір-бірінен ажырату. 2.5.2.4. Көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейтудің белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді өрнек, теңдеу түрінде шығарады. |
|
||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Отансүйгіштік - ата-анаңды құрметтей білуің... |
|
||||
|
Сабақ барысы |
теңдеулерді шешу. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы
Жаңа тақырып Сергіту сәті Сабақты қорыту
|
Психологиялық ахуал орнату
Үй тапсырмасын тексеру 8-тапсырма Есепті шығар Ожау-6 Табақ-18 ? есе артық 18:6=3 Ж: 3 есе артық табақ сатылды
Жаңа тақырып 1-тапсырма ФС тапсырмасы Есепті шығар 1 күнде-4 к. 6 күнде-? к. Ш.: 4×6=24 (к) Ж.: 24 көрпеше тікті. ЕҚБ 2-тапсырма Есепті шығар 1 күнде-4 к. 24 көрпеше-? күнде Ш.: 24:4=6 (к) Ж.: 6 күнде тігіп бітірді. ТОптық жұмыс 3-тапсырма Есепті шығар 6 күнде-24 к. 1 күнде-? к. Ш.: 24:6=4 (к) Ж.:күніне 4 көрпеше тікті. ТОптық жұмыс 4-тапсырма Есепті шығар Бір себетте-8 о.ж. Үш себетте-? о.ж. Ш.: 8×3=24 (о.ж) Ж.: себеттерде барлығы 24 орам жіп бар. ЕБҚ Математикалық диктант -7 ондық пен 2 бірліктен тұратын санды жаз. -2 бірліктен тұратын санды жаз. -2 мен 6-ның көбейтіндісі -5 пен 8-дің көбейтіндісі; -9 бен 3-тің бөліндісі.
Жұптық жұмыс 5-тапсырма Амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құр. Олардың мәнін тап. (28:4)+16=23 16: (11-7)=4 35-(8×3)=11 6-тапсырма Теңдеулерді шеш х×9=27 24:у=3 х=27:9 у=24:3 х=3 у=8 3×9=27 24:8=3 27=27 3=3 Саралау тапсырмасы №8 Өрнектердің мәнін тап 28:4+25=32 5×7-22=13 45:5+43=52 15+36:4=24 ЕБҚ тапсырмасы 28:4 5×7 36-21 45+13 Үй тапсырмасы 7-тапсырма Есепті шығар Сөмке-4 Әр сөмкеде-9 қоржыннан Барлығы-? Қоржын 4*9=36 Ж: Барлығы 36 қоржын тоқыды |
Жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын тексереді Өрнектердің мәнін жазады. Кері есептер ұғымын түсініп алады Есепті шығарады. Есепті шығарады Есепті шығарады. Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Өрнектердің мәнін табады. Теңдеулерді шешеді. Саралау тапсырмасын орындайды Жеке жұмыс жүргізеді. Үй тапсырмасын алады |
Мақтап,мадақтап отыру
ҚБ: « Медаль» әдісі
Дескриптор: Есептің шартын құрып, шешуін табады-1б
Дескриптор: Сызба бойынша есепке шарт құрып,шешуін табады-1б
Дескриптор: Сызба бойынша есепке шарт құрып,шешуін табады-1б
Дескриптор: Сызба бойынша есепке шарт құрып,шешуін табады-1б Дескриптор: Сызба бойынша есепке шарт құрып,шешуін табады-1б
Сен мықтысың! Тамаша жаттығулар! Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды-1б Өрнектердің мәнін табады-1б Дескриптор: Көбейткіші белгісіз теңдеулерді шешеді және бөлгіші белгісіз теңдеулерді шешеді-1б
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды-1б Өрнектердің мәнін табады.
Дескриптор: Есептің шартын құрып,шешуін табады-1б |
оқулық Жұмыс дәптері
Суреттер Суреттер
Оқулық Таратпа материал Қимылдар Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері |
|
|
|
Кері байланыс |
Кері байланыс
|
.
Кері байланыс береді |
«Тик Ток» кері байланысы |
Кері байланыс парағы |
|
|
шағым қалдыра аласыз



















