|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көбейту мен бөлуге берілген есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.5.** Тура және жанама тұжырымдармен«артық/кем», «бірнеше есе артық/кем» қатынастарымен берілген есептерді талдау және шығару. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту мен бөлуге берілген тура және жанама түрде тұжырымдалған кері есептерді құру және шығару |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру № 9, 97 –бет
Е Бірінші сөреде – 18 кітап 6 есе арт. Екінші сөреде -? кітап Ш: 18 : 6 =3 «Ой қозғау» әдісі Торкөздерді 1,2,3,4 сандарымен толтыр. Осы сандар әрбір жолда және бағанда бір реттен болуы тиіс Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Көбейту мен бөлуге берілген тура және жанама түрде тұжырымдалған кері есептерді құру және шығару |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сандарды әрбір жолға және бағанға бір реттен ғана орналастырады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Таратпа қалам |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 минут |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі Қысқаша жазбаны пайдаланып, құрама есеп құрастыр.
А Ермек - ? ұ 2 есе арт. Ш: 10 * 2 = 20 10 : 2 = 5 ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Неше есе артық екенін табу үшін қандай амал қолданады? |
1. есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды 2.өрнек құрастырады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрастырады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады |
Таратпа дәптер қаламсап |
|
|
12 мин Сергі ту сәті 2 минут |
2- тапсырма Топтық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі 1- топ «Бақыт жалаулары» Есепті шығар Қ Ұл - ? ? арт Ш:8 * 2 = 16 16 – 8 = 8 2 –топ «Арман жалаулары» 4- тапсырмадағы есепке кері есеп құрастыр және шығар Барлығы – 16 гүл Әр қатарға – 4 гүл Қатар - ? Ш: 16 : 4 = 4 3-топ «Қуаныш жалаулары» Есепті шығар Сыйымдылығы – 3 л Сусепкіш - 4 Жұмсады - ?л Ш: 4 * 3 = 12 ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.кері есеп құрастыруда қандай қиындықтар туындады? |
1. есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды 2.өрнек құрастырады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрастырады(1б) -сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрастырады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есеп шығарады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №3,5,6 98,99-беттер А4 маркер |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепте (36 + 42) – ( 35 : 5)= 78 – 7 = 71 9 * 3 + 27 : 9 = 27 + 3 = 30 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Амалдарды орындауда бірінші қай амалдан бастайды? |
1. өрнектің мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өрнектің мәнін есептейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -амалдарды орындайды |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Теңдеулерді шеш |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Ой қозғау
|
|
|
|
|
|
Үй тапсырмасы
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көбейту мен бөлуге берілген есептер ҚМЖ 2-сынып
Көбейту мен бөлуге берілген есептер ҚМЖ 2-сынып
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көбейту мен бөлуге берілген есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.5.** Тура және жанама тұжырымдармен«артық/кем», «бірнеше есе артық/кем» қатынастарымен берілген есептерді талдау және шығару. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту мен бөлуге берілген тура және жанама түрде тұжырымдалған кері есептерді құру және шығару |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру № 9, 97 –бет
Е Бірінші сөреде – 18 кітап 6 есе арт. Екінші сөреде -? кітап Ш: 18 : 6 =3 «Ой қозғау» әдісі Торкөздерді 1,2,3,4 сандарымен толтыр. Осы сандар әрбір жолда және бағанда бір реттен болуы тиіс Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Көбейту мен бөлуге берілген тура және жанама түрде тұжырымдалған кері есептерді құру және шығару |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сандарды әрбір жолға және бағанға бір реттен ғана орналастырады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Таратпа қалам |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 минут |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі Қысқаша жазбаны пайдаланып, құрама есеп құрастыр.
А Ермек - ? ұ 2 есе арт. Ш: 10 * 2 = 20 10 : 2 = 5 ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Неше есе артық екенін табу үшін қандай амал қолданады? |
1. есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды 2.өрнек құрастырады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрастырады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады |
Таратпа дәптер қаламсап |
|
|
12 мин Сергі ту сәті 2 минут |
2- тапсырма Топтық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі 1- топ «Бақыт жалаулары» Есепті шығар Қ Ұл - ? ? арт Ш:8 * 2 = 16 16 – 8 = 8 2 –топ «Арман жалаулары» 4- тапсырмадағы есепке кері есеп құрастыр және шығар Барлығы – 16 гүл Әр қатарға – 4 гүл Қатар - ? Ш: 16 : 4 = 4 3-топ «Қуаныш жалаулары» Есепті шығар Сыйымдылығы – 3 л Сусепкіш - 4 Жұмсады - ?л Ш: 4 * 3 = 12 ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.кері есеп құрастыруда қандай қиындықтар туындады? |
1. есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды 2.өрнек құрастырады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрастырады(1б) -сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрастырады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есеп шығарады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №3,5,6 98,99-беттер А4 маркер |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепте (36 + 42) – ( 35 : 5)= 78 – 7 = 71 9 * 3 + 27 : 9 = 27 + 3 = 30 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Амалдарды орындауда бірінші қай амалдан бастайды? |
1. өрнектің мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өрнектің мәнін есептейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -амалдарды орындайды |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Теңдеулерді шеш |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Ой қозғау
|
|
|
|
|
|
Үй тапсырмасы
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















