|
Білім беру ұйымының атауы |
Ямышев ЖОББМ |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтжанова Махаббат Дауреновна |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
09.04.2024ж |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 112-сабақ. Көбейту мен бөлуге берілген жанама түрде тұжырымдалған есептер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.5.Тура және жанама тұжырымдармен«артық/кем», «бірнеше есе артық/кем» қатынастарымен берілген есептерді талдау және шығару. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тура және жанама тұжырымдармен«артық/кем», «бірнеше есе артық/кем» қатынастарымен берілген есептерді талдау және шығару. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап:қоршаған ортаны таза ұстау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару Психологиялық ахуал орнату Үй тапсырмасын тексеру Аулада биіктігі 10м қарағай және одан 5м аласа қайың өсіп тұр. қайыңның биіктігі қарағайдан неше есе кем? Шешуі: 10/5=2 Жауабы: 2 есе кем |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «Лифт»әдісі Дескриптор. Есепті шығарады-1б
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Есепті шығар. Бір көшеде 18 үй бар бұл Екінші көшедегіге қрағанда -2 есе артық Екінші көшеде -? үй бар Шешуі: 18/2=9 Жауабы: 9 үй бар 2-тапсырма Сызба бойынша есеп құрастыр. Оны шығар.
І көшеде -18 үй ІІ көшеде -9 үй Шешуі: 18/9=2 Жауабы: 2 есе артық ЕБҚ 3-тапсырма Есепті шығар Бақта 8 алмаағашы бұл Алмұрт ағашына қарағанда 2 есе кем Алмұрт ағашы-? Шешуі: 8*2=16 Жауабы: 16 алмұрт ағашы бар 4-тапсырма 3-тапсырмадағы есепке бір кері есеп құрастыр. Қысқаша жазбасын жазып,есепті шығар. Бақта 8 алмаағашы бар. Алмұрт ағашы -16 Алма ағашы неше есе кем? Шешуі: 16/8 Жауабы: 2 есе кем ЕҚБ 5-тапсырма Есепті шығар. Ағам саяжайда 3 күн демалды. Бұл Шипажайға қарағанда 6 есе кем Шипажайда -? күн демалды Шешуі: 3*6=18 Жауабы: 18 күн демалды 6-тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір. 6м= 60 дм 9 дм 3 см=93 см 300см =3м 36 см =3 дм=6 см 8 дм = 80 см 2 м 4 дм =24 дм ЕБҚ және ЕҚБ 7-тапсырма Есепте (36+42)-(35/5)=78-7=69
9*3+27/9=27+3=30
8-тапсырма Х+(43-15)=29 Х+28=29 Х=29-28 Х=1 1+(43-15)=29 29=29
У+67=100-23 У+67=77 У=77-67 У=10 10+67=100-23 77=77 |
Есепті шығарады Есеп құрастырады Есеп шығарады Есеп құрастырады Есеп құрастырады Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді. Есепті шығарады Теңдеуді шешеді |
ҚБ: «Лифт»әдісі Дескриптор Есеп шығарады-1б Жауабын жазады-1б ҚБ: «Лифт»әдісі Дескриптор Сызба бойынша есеп құрастырады-1б Жауабы мен шартын жазады-1б ҚБ: «Лифт»әдісі Дескриптор Есеп құрастырады-1б Жауабы мен шартын жазады-1б ҚБ: «Лифт»әдісі Дескриптор Есеп құрастырады-1б Жауабы мен шартын жазады-1б ҚБ: «Лифт»әдісі Дескриптор Есеп құрастырады-1б Жауабы мен шартын жазады-1б ҚБ: «Лифт»әдісі Дескриптор Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді-1б. ҚБ: «Лифт»әдісі Дескриптор Есепті шығарады-1б ҚБ: «Лифт»әдісі Дескриптор Теңдеуді шешеді-1б Жауабын жазады-1б |
Сызба Оқулық
<
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Айтжанова Махаббат ДауреновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Көбейту мен бөлуге берілген жанама түрде тұжырымдалған есептер
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Көбейту мен бөлуге берілген жанама түрде тұжырымдалған есептерМатериал туралы қысқаша түсінік
Тақырып бойынша сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















