|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көбейту мен бөлуге берілген жанама түрде тұжырымдалған есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.5.** Тура және жанама тұжырымдармен«артық/кем», «бірнеше есе артық/кем» қатынастарымен берілген есептерді талдау және шығару. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту мен бөлуге берілген жанама түрде тұжырымдалған есептерді құрастыру және шығару |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру № 8, 95 –бет
Е Шырша – 12 м Қайың - ? 4 м аласа ? есе кем Ш: 12 – 4 = 8 12 : 4 = 3 «Ой қозғау» әдісі Мен бір сан ойладым 25 пен 16 сандарының қосындысының мәні мен ойлаған саннан 10 –ға кем. Мен ойлаған санды тап Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Көбейту мен бөлуге берілген жанама түрде тұжырымдалған есептерді құрастыруды және шығаруды жалғастырасың |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Есептеп, ойлаған санды табады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы 11 минут |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі Есепті шығар
Б Екінші к. - ? үй Ш:18 : 2 = 9 ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Неше есе артық екенін табу үшін қандай амал қолданады? |
1. есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды 2.өрнек құрастырады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрастырады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады |
Оқулық №1, 96-бет дәптер қаламсап |
|
|
12 мин Сергі ту сәті 2 минут |
2- тапсырма Топтық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі Жалаушаларды таңдау арқылы топқа бөлу Жасыл жалауша «Бақыт жалаулары» Қызыл жалауша «Арман жалаулары» Көк жалауша «Қуаныш жалаулары» 1- топ «Бақыт жалаулары» Есепті шығар А Алмұрт ағашы - ? Ш:8 * 2 = 16 2 –топ «Арман жалаулары» 3- тапсырмадағы есепке кері есеп құрастыр және шығар Алмұрт ағашы – 16, бұл 2 есе арт. Алма ағашы - ? 3-топ «Қуаныш жалаулары» Е Саяжайда – 3 күн, бұл 6 есе кем Шипажайда - ? Ш:3 * 6 = 18 ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.кері есеп құрастыруда қандай қиындықтар туындады? |
1. есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды 2.өрнек құрастырады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрастырады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есеп шығарады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №3,4,5 96,97-беттер А4 маркер |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір. 6 м = 60 дм 300 см = 3 м 8 дм = 80 см 36 см = 3 дм 6 см 2 м 4 дм = 24 дм ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.1 м- дм, см? |
1. көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тиісті амал таңбасын қояды |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №9, 97 бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көбейту мен бөлуге берілген жанама түрде тұжырымдалған есептер ҚМЖ 2-сынып
Көбейту мен бөлуге берілген жанама түрде тұжырымдалған есептер ҚМЖ 2-сынып
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көбейту мен бөлуге берілген жанама түрде тұжырымдалған есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.5.** Тура және жанама тұжырымдармен«артық/кем», «бірнеше есе артық/кем» қатынастарымен берілген есептерді талдау және шығару. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту мен бөлуге берілген жанама түрде тұжырымдалған есептерді құрастыру және шығару |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру № 8, 95 –бет
Е Шырша – 12 м Қайың - ? 4 м аласа ? есе кем Ш: 12 – 4 = 8 12 : 4 = 3 «Ой қозғау» әдісі Мен бір сан ойладым 25 пен 16 сандарының қосындысының мәні мен ойлаған саннан 10 –ға кем. Мен ойлаған санды тап Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Көбейту мен бөлуге берілген жанама түрде тұжырымдалған есептерді құрастыруды және шығаруды жалғастырасың |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Есептеп, ойлаған санды табады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы 11 минут |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі Есепті шығар
Б Екінші к. - ? үй Ш:18 : 2 = 9 ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Неше есе артық екенін табу үшін қандай амал қолданады? |
1. есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды 2.өрнек құрастырады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрастырады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады |
Оқулық №1, 96-бет дәптер қаламсап |
|
|
12 мин Сергі ту сәті 2 минут |
2- тапсырма Топтық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі Жалаушаларды таңдау арқылы топқа бөлу Жасыл жалауша «Бақыт жалаулары» Қызыл жалауша «Арман жалаулары» Көк жалауша «Қуаныш жалаулары» 1- топ «Бақыт жалаулары» Есепті шығар А Алмұрт ағашы - ? Ш:8 * 2 = 16 2 –топ «Арман жалаулары» 3- тапсырмадағы есепке кері есеп құрастыр және шығар Алмұрт ағашы – 16, бұл 2 есе арт. Алма ағашы - ? 3-топ «Қуаныш жалаулары» Е Саяжайда – 3 күн, бұл 6 есе кем Шипажайда - ? Ш:3 * 6 = 18 ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.кері есеп құрастыруда қандай қиындықтар туындады? |
1. есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды 2.өрнек құрастырады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрастырады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есеп шығарады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №3,4,5 96,97-беттер А4 маркер |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір. 6 м = 60 дм 300 см = 3 м 8 дм = 80 см 36 см = 3 дм 6 см 2 м 4 дм = 24 дм ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.1 м- дм, см? |
1. көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тиісті амал таңбасын қояды |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №9, 97 бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














