|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлімі: |
2 С. Ауызша көбейту және бөлу |
||||
|
Күні: |
13.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көбейтудің үлестірімділік қасиеті |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейтудің үлестірімділік қасиетін білу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 14 минут |
Үй тапсырмасын тексеру №6, 70-бет Салыстыр 7 * 100 > 600 +90 1000 : 10 < 10 * 20 30 * 20 = 360: 60 444 + 9 < 450 +30 300:100= 210: 70 980 – 900 > 700:100 «Ой қозғау» әдісі Бағбанға гүлбақта қанша гүлзар бар екенін сана. Сызбаға қара. Әр жағдайда есептеудің қалай орындалғанын түсіндір.
1-тапсырма Жеке жұмыс «Білімңді қолдан» әдісі Есепте (20 + 30) * 5 =50 * 5 = 250 (20 +30) * 5 = 20 * 5 + 30 * 5 = 100 + 150 = 250 (5 + 4)*70 = 630 (3 + 4) * 30 = 210 (20 + 10) *6=180 (40 +30) *2 = 140 (20 +10) *8 = 240 (5 + 3) *10 = 80 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не үйрендің? |
Өрнектердің мәнін салыстырады
Гүлбақта қанша гүлзар бар екенін санайды Сызбаға қарап, есептеудің қалай орындалғанын түсіндіреді
1. қосындының бір таңбалы санға көбейтіндісінің мәнін есептейді 2.қосындының дөңгелек санға көбейтіндісінің мәнін есептейді 3.көбейтудің үлестірімділік қасиетін қолданады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәнін салыстырады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -қосындының бір таңбалы санға көбейтіндісінің мәнін есептейді(1б) - қосындының дөңгелек санға көбейтіндісінің мәнін есептейді(1б) -көбейтудің үлестірімділік қасиетін қолданады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық №1, 71-бет Оқулық №3,72-бет Дәптер қаламсап |
|
|
16 минут Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Гүлзарлардың периметрін әртүрлі тәсілмен тап. Р= 4м +6 м +4м +6 м = 20м Р =(4м + 6м) *2=4м *2+6м*2 = 8м+12м=20м Р =20м+10м+20м+10м=60м Р =(20м+10м)*2=20м*2+10м*2=40м+20м=60м ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не білдің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. бірінші гүлзардың периметрін бірінші тәсілмен есептейді 2.бірінші гүлзардың периметрін екінші тәсілмен есептейді 3.екінші гүлзардың периметрін бірінші тәсілмен есептейді 4.екінші гүлзардың периметрін екінші тәсілмен есептейді 5. ұқсас есеп құрастырады 6.периметрін әртүрлі тәсілмен есептейді Сұрақтарға жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -бірінші гүлзардың периметрін бірінші тәсілмен есептейді(1б) - бірінші гүлзардың периметрін екінші тәсілмен есептейді(1б) -екінші гүлзардың периметрін бірінші тәсілмен есептейді(1б) -екінші гүлзардың периметрін екінші тәсілмен есептейді(1б) -ұқсас есеп құрастырады(1б) -периметрін әртүрлі тәсілмен есептейді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №4(а), 72-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма №5, 72-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көбейтудің үлестірімділік қасиеті ҚМЖ 3 сын
Көбейтудің үлестірімділік қасиеті ҚМЖ 3 сын
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлімі: |
2 С. Ауызша көбейту және бөлу |
||||
|
Күні: |
13.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көбейтудің үлестірімділік қасиеті |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейтудің үлестірімділік қасиетін білу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 14 минут |
Үй тапсырмасын тексеру №6, 70-бет Салыстыр 7 * 100 > 600 +90 1000 : 10 < 10 * 20 30 * 20 = 360: 60 444 + 9 < 450 +30 300:100= 210: 70 980 – 900 > 700:100 «Ой қозғау» әдісі Бағбанға гүлбақта қанша гүлзар бар екенін сана. Сызбаға қара. Әр жағдайда есептеудің қалай орындалғанын түсіндір.
1-тапсырма Жеке жұмыс «Білімңді қолдан» әдісі Есепте (20 + 30) * 5 =50 * 5 = 250 (20 +30) * 5 = 20 * 5 + 30 * 5 = 100 + 150 = 250 (5 + 4)*70 = 630 (3 + 4) * 30 = 210 (20 + 10) *6=180 (40 +30) *2 = 140 (20 +10) *8 = 240 (5 + 3) *10 = 80 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не үйрендің? |
Өрнектердің мәнін салыстырады
Гүлбақта қанша гүлзар бар екенін санайды Сызбаға қарап, есептеудің қалай орындалғанын түсіндіреді
1. қосындының бір таңбалы санға көбейтіндісінің мәнін есептейді 2.қосындының дөңгелек санға көбейтіндісінің мәнін есептейді 3.көбейтудің үлестірімділік қасиетін қолданады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәнін салыстырады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -қосындының бір таңбалы санға көбейтіндісінің мәнін есептейді(1б) - қосындының дөңгелек санға көбейтіндісінің мәнін есептейді(1б) -көбейтудің үлестірімділік қасиетін қолданады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық №1, 71-бет Оқулық №3,72-бет Дәптер қаламсап |
|
|
16 минут Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Гүлзарлардың периметрін әртүрлі тәсілмен тап. Р= 4м +6 м +4м +6 м = 20м Р =(4м + 6м) *2=4м *2+6м*2 = 8м+12м=20м Р =20м+10м+20м+10м=60м Р =(20м+10м)*2=20м*2+10м*2=40м+20м=60м ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не білдің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. бірінші гүлзардың периметрін бірінші тәсілмен есептейді 2.бірінші гүлзардың периметрін екінші тәсілмен есептейді 3.екінші гүлзардың периметрін бірінші тәсілмен есептейді 4.екінші гүлзардың периметрін екінші тәсілмен есептейді 5. ұқсас есеп құрастырады 6.периметрін әртүрлі тәсілмен есептейді Сұрақтарға жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -бірінші гүлзардың периметрін бірінші тәсілмен есептейді(1б) - бірінші гүлзардың периметрін екінші тәсілмен есептейді(1б) -екінші гүлзардың периметрін бірінші тәсілмен есептейді(1б) -екінші гүлзардың периметрін екінші тәсілмен есептейді(1б) -ұқсас есеп құрастырады(1б) -периметрін әртүрлі тәсілмен есептейді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №4(а), 72-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма №5, 72-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
шағым қалдыра аласыз













