|
Берілген уақыт |
Пәні: Информатика |
Сыныбы: 6 «а» |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Кодтау сағаты |
|||
|
|
|
|
|
|
|
Жалпы сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды XXI ғасырдың негізгі дағдысы - бағдарламалауға қызығушылықты тудыру . Ойлау қабілетін дамытады. |
|||
|
Оқу нәтижелері: |
|
|||
|
Түйінді идеялар: |
Оқушылар « Angry Birds» туралы компьютер арқылы білімдерін шыңдайды. |
|||
|
Сабақтың типі: |
Жаңа білімді зерделеу мен алғашқы есте сақтау, ізденіс және іс-әрекеттер тәсілдері |
|||
|
Сабақты ұйымдастыру түрі: |
Бейне үзінді |
|||
|
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Қол жаттығулары,ой қозғау,сапта тұрғызу әдістері. |
|||
|
Жұмыс түрлері: |
Жеке жұмыс |
|||
|
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер: |
Интерактивті тақта, видео ролик,компьютер,интернет |
|||
|
І Қызығушылығын ояту кезеңі: |
||||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|||
|
2 мин |
1-әрекет . Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру.Оқушылар бір-біріне тілек айтады, сыныптың жағымды эмоциялық ахуалын қалыптастыру. |
Оқушылар бір-бірінің қолын алып, тілек айту арқылы сыныптың жағымды эмоциялық ахуалын қалыптастырады. |
||
|
2-мин |
2-әрекет. Сапта тұрғызып оқушыларды жеке-жеке компьютерге отырады.Мұғалім алғысөзі Бірінші тапсырманы көрсету |
Сапта тұрғызып оқушыларды жеке-жеке компьютерге отырады. Уәждемелік бейне-ролик |
||
|
1-мин |
3-әрекет. Әр оқушының көңіл күйін байқау |
Әр оқушының көңіл күйін байқау |
||
|
30-мин |
4-әрекет. 1.Оқушылардың өзіндік жұмысы «Ой тастау» арқылы ойынның жүру әдісін жалғастыру. 2.Егер оқушы шешімін таба алмай, қиналса, оған «Алдымен үш адамнан сұра, содан соң мұғалімнен сұра» қағидасынұсыныңыз , яғни, әуелі үш сыныптастан сұрауы керек, олар көмектесе алмаса, мұғалімнен сұрау керек. |
Оқушылардың өзіндік жұмысы. Кодтау жалғастыру
|
||
|
Үнемі
«Өте жақсы жасап келе жатырсың!» деп, оқушыға демеу
көрсетіңіз |
||||
|
5-мин |
5-әрекет. Сертификат әр қатысушыға шығарған тапсырма санына қарамастан беріледі. |
Барлық тапсырмалардың шешуін жеке файлда таба алу
|
||
|
5-мин |
6-әрекет Нағыз қызығушылық көрсеткен немесе бағдарламаушы болатынын қазірден бастап шешкен оқушыларға пайдалы ресурстар. Біздің ұсыныстарымыз: https://scratch.mit.edu/ - әлемге әйгілі балаларға арналған бағдарламалау тілі (7 жастан бастап) және проектердің әлеуметтік жүйесі |
Соңында балалардан сабақты ұнатып, я ұнатпағанын сұрау. Қиын болып болмағанын сұрау. Араларынан кімнің болашақта бағдарламалаушы болатынын білу. |
||
|
|
Мұғалімі |
Тұрымқұл Гүлсайра Тұрымқұлқызы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кодтау сағаты
Кодтау сағаты
|
Берілген уақыт |
Пәні: Информатика |
Сыныбы: 6 «а» |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Кодтау сағаты |
|||
|
|
|
|
|
|
|
Жалпы сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды XXI ғасырдың негізгі дағдысы - бағдарламалауға қызығушылықты тудыру . Ойлау қабілетін дамытады. |
|||
|
Оқу нәтижелері: |
|
|||
|
Түйінді идеялар: |
Оқушылар « Angry Birds» туралы компьютер арқылы білімдерін шыңдайды. |
|||
|
Сабақтың типі: |
Жаңа білімді зерделеу мен алғашқы есте сақтау, ізденіс және іс-әрекеттер тәсілдері |
|||
|
Сабақты ұйымдастыру түрі: |
Бейне үзінді |
|||
|
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Қол жаттығулары,ой қозғау,сапта тұрғызу әдістері. |
|||
|
Жұмыс түрлері: |
Жеке жұмыс |
|||
|
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер: |
Интерактивті тақта, видео ролик,компьютер,интернет |
|||
|
І Қызығушылығын ояту кезеңі: |
||||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|||
|
2 мин |
1-әрекет . Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру.Оқушылар бір-біріне тілек айтады, сыныптың жағымды эмоциялық ахуалын қалыптастыру. |
Оқушылар бір-бірінің қолын алып, тілек айту арқылы сыныптың жағымды эмоциялық ахуалын қалыптастырады. |
||
|
2-мин |
2-әрекет. Сапта тұрғызып оқушыларды жеке-жеке компьютерге отырады.Мұғалім алғысөзі Бірінші тапсырманы көрсету |
Сапта тұрғызып оқушыларды жеке-жеке компьютерге отырады. Уәждемелік бейне-ролик |
||
|
1-мин |
3-әрекет. Әр оқушының көңіл күйін байқау |
Әр оқушының көңіл күйін байқау |
||
|
30-мин |
4-әрекет. 1.Оқушылардың өзіндік жұмысы «Ой тастау» арқылы ойынның жүру әдісін жалғастыру. 2.Егер оқушы шешімін таба алмай, қиналса, оған «Алдымен үш адамнан сұра, содан соң мұғалімнен сұра» қағидасынұсыныңыз , яғни, әуелі үш сыныптастан сұрауы керек, олар көмектесе алмаса, мұғалімнен сұрау керек. |
Оқушылардың өзіндік жұмысы. Кодтау жалғастыру
|
||
|
Үнемі
«Өте жақсы жасап келе жатырсың!» деп, оқушыға демеу
көрсетіңіз |
||||
|
5-мин |
5-әрекет. Сертификат әр қатысушыға шығарған тапсырма санына қарамастан беріледі. |
Барлық тапсырмалардың шешуін жеке файлда таба алу
|
||
|
5-мин |
6-әрекет Нағыз қызығушылық көрсеткен немесе бағдарламаушы болатынын қазірден бастап шешкен оқушыларға пайдалы ресурстар. Біздің ұсыныстарымыз: https://scratch.mit.edu/ - әлемге әйгілі балаларға арналған бағдарламалау тілі (7 жастан бастап) және проектердің әлеуметтік жүйесі |
Соңында балалардан сабақты ұнатып, я ұнатпағанын сұрау. Қиын болып болмағанын сұрау. Араларынан кімнің болашақта бағдарламалаушы болатынын білу. |
||
|
|
Мұғалімі |
Тұрымқұл Гүлсайра Тұрымқұлқызы |
||
шағым қалдыра аласыз
















