Бекітілді_____________________
|
Бөлім: Сөз және оның мағынасы Ана тілі |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: Азиева А.Т. |
|||||
|
Күні: 20.05.2025ж |
|||||
|
Сынып 1 «Ә» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Көкек. Заттың санын білдіретін сөздер. |
|||||
|
Оқыту мақсаты |
1.2.6.1* мұғалімнің қолдауымен мәтіннің жанрын (жаңылтпаш, жұмбақ,мақал-мәтел,өлең,әңгіме,ертегі) ажырату; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің жанрын (жаңылтпаш, жұмбақ, мақал-мәтел, өлең, әңгіме, ертегі) ажыратады; Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазады. |
||||
|
Құндылықтар: |
Мамыр айы: Бірлік және ынтымақ Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Ыстық алақан» әдісі арқылы (оқушылар қол ұстасып тұрып, бір-біріне жақсы лебіз білдіреді) Өткенді пысықтау «Сәттілік дөңгелегі» әдісі Дөңгелекке жазылған сан есімдерді оқып, сұрақ қояды, сөйлем құрайды Бес, жүз, қырық, отызыншы, сексен бесінші, тоқсан бірде, он тоғызда. Осы сөздермен сөйлем құра |
Алақандарын қосып, жақсы тілектер айтады Сан есімдерді оқиды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Сан есімдерді біледі, қолданады |
Суреттер Медаль суреттері |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Тақырыпты ашу «Қызықты сұрақ» ойыны -Заттың санын білдіретін сөздерді екі топқа бөллуге бола ма? -Оларды сен қалай бөлер едің? - Неше? Сұрағына жауап айт -Нешінші? сұрағы қандай сөздерге қойылады? -Біз сұрақты не үшін қоямыз? Жаңа тақырып 1-жаттығу Автор туралы. Мұхаметжан Етекбаев 1936 ж. Алматы облысы Жамбыл ауданы Қарақыстақ ауылында дүниеге келген. 1961 жылы «Алтын мүйізді киік» атты тұңғыш кітабы жарық көрді. Мәтінмен жүргізілетін жұмыстар: 1.Мұғалім оқушылардың назарын өзіне аударады. 2.Мәтінді өзі оқиды. 3.Жеке оқушыларға оқытады. 4.Мазмұнына байланысты сұрақтар қояды. –Әңгіме не туралы? –Көкектің ісі дұрыс па, қалай ойлайсың? 5. Тізбектей оқытады Бірлескен жұмыс «Ойлан, тап» Атадан 10 баламыз, Бір-бір жастан арамыз. Қосылып кейде басымыз, Азайып кейде қаламыз. –Қандай балалар туралы айтылған? –Математикадағы он цифрды айтып беріңдерші. –Сандарды қай жерде қолданасыңдар? Сергіту сәті. Көзге арналған жаттығулар жасайды. Алысқа 2–3 секунд тесіліп қараймыз, мұрынның ұшына 2–3 секунд қараймыз және бұны 6–8 рет қайталаймыз; Басты қимылдатпай, көзді сағат тілімен, сағат тіліне қарама-қарсы 3–5 рет айналдырамыз. 2-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып жаз. Жазған сөзде ріңе сұрақ қой. Бір қолда бес саусақ бар. Біз бірінші сыныпта оқимыз. Мен төртінші партада отырамын. Бес-неше? Бірінші, төртінші-нешінші? 3-жаттығу Ойлан, тап. Өлеңді оқып, жауабын айт Аулада бес үйрек, Қорада үш үйрек. Бір үйрек тығылды, Бір үйрек жығылды, Қалғаны неше үйрек? Өзіндік жұмыс Тест тапсырмасын орындау: Заттың санын білдіретін сөз: а) күн ә) бес б) суық Не? деген сұраққа жауап беретін сөз: а) ән; ә) күн; б) он Нешінші? сұрағына жауап беретін сөз: а) бірінші ә) кітап; б) адам Жан-жануарға қойылатын сұрақ: а) кім? ә) не? б) кімдер? Адамға қойылатын сұрақ: а) не? ә) кім? б) нелер? |
Сұрақтарға жауап береді Жаңа тақырыппен танысады Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Жауабы: алты Тест тапсырмала рын орындайды |
Дескриптор: Мәтінмен жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Мәтіннің мазмұнын біледі Дескриптор: Жұмбақты шешеді Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазады. Жазған сөздеріне сұрақ қояды Дескриптор: Жұмбақ өлеңді оқиды Жұмбақтың шешуін табады |
Суреттер Оқулық Оқулық Көкек құсы туралы суреттер
Суреттер Қимылдар Жұмыс дәптері Оқулық
Тест парақша лары |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс
|
Кері байланыс жасайды |
«Бағдаршам» әдісі бойынша өзін өзі бағалау |
Кері байла ныс тақтасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көкек. Заттың санын білдіретін сөздер.
Көкек. Заттың санын білдіретін сөздер.
Бекітілді_____________________
|
Бөлім: Сөз және оның мағынасы Ана тілі |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: Азиева А.Т. |
|||||
|
Күні: 20.05.2025ж |
|||||
|
Сынып 1 «Ә» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Көкек. Заттың санын білдіретін сөздер. |
|||||
|
Оқыту мақсаты |
1.2.6.1* мұғалімнің қолдауымен мәтіннің жанрын (жаңылтпаш, жұмбақ,мақал-мәтел,өлең,әңгіме,ертегі) ажырату; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің жанрын (жаңылтпаш, жұмбақ, мақал-мәтел, өлең, әңгіме, ертегі) ажыратады; Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазады. |
||||
|
Құндылықтар: |
Мамыр айы: Бірлік және ынтымақ Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Ыстық алақан» әдісі арқылы (оқушылар қол ұстасып тұрып, бір-біріне жақсы лебіз білдіреді) Өткенді пысықтау «Сәттілік дөңгелегі» әдісі Дөңгелекке жазылған сан есімдерді оқып, сұрақ қояды, сөйлем құрайды Бес, жүз, қырық, отызыншы, сексен бесінші, тоқсан бірде, он тоғызда. Осы сөздермен сөйлем құра |
Алақандарын қосып, жақсы тілектер айтады Сан есімдерді оқиды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Сан есімдерді біледі, қолданады |
Суреттер Медаль суреттері |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Тақырыпты ашу «Қызықты сұрақ» ойыны -Заттың санын білдіретін сөздерді екі топқа бөллуге бола ма? -Оларды сен қалай бөлер едің? - Неше? Сұрағына жауап айт -Нешінші? сұрағы қандай сөздерге қойылады? -Біз сұрақты не үшін қоямыз? Жаңа тақырып 1-жаттығу Автор туралы. Мұхаметжан Етекбаев 1936 ж. Алматы облысы Жамбыл ауданы Қарақыстақ ауылында дүниеге келген. 1961 жылы «Алтын мүйізді киік» атты тұңғыш кітабы жарық көрді. Мәтінмен жүргізілетін жұмыстар: 1.Мұғалім оқушылардың назарын өзіне аударады. 2.Мәтінді өзі оқиды. 3.Жеке оқушыларға оқытады. 4.Мазмұнына байланысты сұрақтар қояды. –Әңгіме не туралы? –Көкектің ісі дұрыс па, қалай ойлайсың? 5. Тізбектей оқытады Бірлескен жұмыс «Ойлан, тап» Атадан 10 баламыз, Бір-бір жастан арамыз. Қосылып кейде басымыз, Азайып кейде қаламыз. –Қандай балалар туралы айтылған? –Математикадағы он цифрды айтып беріңдерші. –Сандарды қай жерде қолданасыңдар? Сергіту сәті. Көзге арналған жаттығулар жасайды. Алысқа 2–3 секунд тесіліп қараймыз, мұрынның ұшына 2–3 секунд қараймыз және бұны 6–8 рет қайталаймыз; Басты қимылдатпай, көзді сағат тілімен, сағат тіліне қарама-қарсы 3–5 рет айналдырамыз. 2-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып жаз. Жазған сөзде ріңе сұрақ қой. Бір қолда бес саусақ бар. Біз бірінші сыныпта оқимыз. Мен төртінші партада отырамын. Бес-неше? Бірінші, төртінші-нешінші? 3-жаттығу Ойлан, тап. Өлеңді оқып, жауабын айт Аулада бес үйрек, Қорада үш үйрек. Бір үйрек тығылды, Бір үйрек жығылды, Қалғаны неше үйрек? Өзіндік жұмыс Тест тапсырмасын орындау: Заттың санын білдіретін сөз: а) күн ә) бес б) суық Не? деген сұраққа жауап беретін сөз: а) ән; ә) күн; б) он Нешінші? сұрағына жауап беретін сөз: а) бірінші ә) кітап; б) адам Жан-жануарға қойылатын сұрақ: а) кім? ә) не? б) кімдер? Адамға қойылатын сұрақ: а) не? ә) кім? б) нелер? |
Сұрақтарға жауап береді Жаңа тақырыппен танысады Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Жауабы: алты Тест тапсырмала рын орындайды |
Дескриптор: Мәтінмен жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Мәтіннің мазмұнын біледі Дескриптор: Жұмбақты шешеді Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазады. Жазған сөздеріне сұрақ қояды Дескриптор: Жұмбақ өлеңді оқиды Жұмбақтың шешуін табады |
Суреттер Оқулық Оқулық Көкек құсы туралы суреттер
Суреттер Қимылдар Жұмыс дәптері Оқулық
Тест парақша лары |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс
|
Кері байланыс жасайды |
«Бағдаршам» әдісі бойынша өзін өзі бағалау |
Кері байла ныс тақтасы |
|
шағым қалдыра аласыз
















