|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың –жаны сау |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№60 сабақ. Көкөністер айтысы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.8.1 -мұғалімнің көмегімен сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтау; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сюжеттің дамуындағы өзгерісті анықтау Мәтінді рөлге бөліп оқу,кейіпкерді табу |
|||||||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Рефлексия |
Сабаққа дайындық Үй тапсырмасын сұрау Ертегі мазмұнын сұрау Тышқан қыздың жолын сызбамен көрсетеді Құндылық мақсаты: Алдына қойған мақсатына жете білуге үйрету Жаңа тақырып 1-тапсырма Көкөністердің денсаулыққа пайдасы туралы не білесің? Күн сайын жылдың кез келген уақытында ағзамызға көкөністер қажет. Олар — денсаулық кепілі. Оларды дұрыс таңдау арқылы ағзамызды тек көмірсумен, маймен, дәрумендермен, минералды заттармен ғана емес, мұнымен қатар аминқышқылдарынан бөлініп шығатын ақуызбен қамтамасыз етеміз. Түрлі көкөніспен тамақтанатын адамдар мүлдем ауырмай, өмір жасы ұзақ болады. Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма Өлеңді рөлге бөліп оқу 6 оқушы шығып,өлеңді рөлге бөліп оқиды. Сәбіз: Адам бойын өсірем, Ауруын көздің кетірем. Бойшаң сұлу сәбізбін, Күн көзімен жетілем. Пияз: Жасауратып көзіңді, Ауруға қылам төзімді. Мың да бір шипа пиязбын, Серт қылам осы сөзімді.
Бағбан: Таласпаңдар, қойыңдар, Араздықты жойыңдар. Бәрің қымбат мен үшін, Бағбанмын ғой мойындар «Түртіп алу» әдісі
3-тапсырма ЕБҚ және ЕҚБ Жеке жұмыс
Кейіптеу тәсілімен суреттелген кейіпкерді анықта. -сәбіз -
4-тапсырма Жұмбақты шешіп,шешуі болған заттың суретін салу.
Бұл не деген көп киім, Жетпіс қабат көк киім. Жаңбыр одан өтпейді, Қабат-қабат тоны бар, Түймелеуге жетпейді.
Сергіту сәті.
5-тапсырма «Ойлан тап» Сурет бойынша ойыңды қорытып айт.
Үй тапсырмасы Сбір көгөністің пайдасы туралы ақпа рат ізде.
Кері байланыс
|
Ертегі мазмұнын айтады Тышқан қыздың жолын сызбамен көрсетеді
Сұраққа жауап береді
Өлеңді рөлге бөліп оқиды
Жаңа сөзбен танысады
Кейіптеу тәсілімен суреттелген кейіпкерді анықтайды.
Жұмбақты шешеді Шешуіндегі заттың суретін салады-1б
Есте сақтайды
Жаттығу жасайды
Сурет бойынша кез келген бір жеміс туралы әңгіме құрайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Жарайсың! Дескриптор Ертегі мазмұнын айтады-1б Тышқан қыздың жолын сызбамен көрсетеді-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б
Дескриптор
өлеңді рөлге бөліп оқиды-1б Түсініп,мәнер- леп оқиды-1б жаңа сөздіктің мағынасын ашады-1б сюжеттің дамуын анықтайды-1б
Дескриптор: Кейіптеу тәсілімен суреттелген кейіпкерді анықтайды-1б
Дескриптор: Жұмбақты шешеді-1б Шешуіндегі заттың суретін салады-1б
Дескриптор:
Сурет бойынша кез келген бір жеміс туралы әңгіме құрайды-1б
|
Ақ қағаз
Көкөністер суреті
Оқулық
А4 қағаз
|
||||||

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№61 сабақ. Тұз-тіршіліктің нәрі. Тұз. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі ақпаратты үлгі кестеге саласың. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді Қажет ақпаратты тауып оқисың. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық дайындық Ойсергек: Күндей күліп жүрейік, Күннің нұрын төгейік Мен саған,сен маған Сәттілік біздер тілейік Үй тапсырмасын сұрау Суреттегі көгөністің пайдасы туралы ақпаратты айт. Құндылық мақсаты: Тұздың адам өміріне пайдасы мен зиянын түсінуге үйрету Жаңа тақырып 1-тапсырма «Табан іздері» әдісі Сұрақтарға жауап ізде. Түрлі түсті тұз бола ма? Тұзды пісіріп жеуге бола ма? Тұзды суға салса, не болады? Бір килограмм тұз ауыр ма, бір килограмм мақта ауыр ма?
Тұз туралы бейнежазбаны көреді. Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. ТҰЗ Қазір көптеген тамақ өнімін басқасымен алмастыруға болады. Ал тұзды ештеңемен алмастыра алмайсың. Тұз болмаса, адам aғзасында зат алмасу бұзылады. Әрбір тіршілік иесіне тұз қажет. Тіпті малдарға да арнайы тұз беріледі. Жер қойнауында тұздың қоры жеткілікті. Елімізде тас тұзы ертеден бері өндіріледі. Жер астындағы тұзды алу үшін терең шахталар қазылады. Ондай тұз қабаттарының қалыңдығы кейде біржарым километрге жетеді. Жер астында жатқан тұз нығыздалып, қатты затқа айналады. Оны тас тұзы деп атайды. Тұзды кеуіп қалған көлдің түбінен де, тұзды көлдерден де өндіреді. Мәшине тұзды көлдің суын сорып, оны буға айналдырады. Сөйтіп, тап-таза, аппақ тұз алынады. 3-тапсырма «Интервью» әдісі
Сергіту сәті.
4-тапсырма
Тыйым салынған сөздерді есте сақта.Мұғалімнің көмегімен тыйым сөздердің түсінеді. Тұзды баспа. Тұзды төгіп-шашпа. 5-тапсырма «Ойлан тап» Тұздың адам ағзасына пайдасын түсіндір. Адам организміндегі судың тепе-теңдігін сақтап тұрады. Тұз құрамындағы натрий хлориді оттек тасымалдауға жауап береді және қоректік заттардың сіңуіне ат салысады. Ауру туғызатын микробтардың өмірін жояды немесе баяулатады. Көптеген ауруларды емдеуге көмектеседі, мысалы ангина, зуд, тұмау, гайморит, т.с.с. Үй тапсырмасы Үйдегі ас тұзының қаптамасындағы жазумен таныс. Кестені толтыр. ЕБҚ Үйде анаң тұз туралы не айтады? ЕҚБ Тұзды тағамнан бөлек қайда пайдаланасыңдар?
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын айтады Табан іздеріне жазылған сұрақтарға жауап береді. Бейнежазба көреді Мәтінді түсініп оқиды
Тізбектей оқиды Мәнерлеп оқиды
Сұрақтарға жауап береді Тұз туралы білімдерін кеңейтеді
Сергіту жаттығуын орындайды
Тыйым салынған сөздерді есте сақтайды
Өз ойларын түсіндіреді
Үй тапсырмасын алады
Жеке жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру Дескриптор: Суреттегі көгөністің пайдасы туралы ақпаратты айтады -1б ҚБ: «Попкорн» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұнын айтады-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Тұз туралы білімдерімен бөліседі-1б
Дескриптор: Тыйым салынған сөздерді біледі-1б Дескриптор: Өз ойларын түсіндіреді-1б Тұздың пайдасы туралы әңгімелейді-1б Дескриптор: Үйдегі ас тұзының қаптамасындағы жазумен танысып, қорытынды жасайды-1б
«Түрлі түсті шарлар» әдісі |
Оқулық
оқулық
Оқулық Микрофон Қимылдар Тыйым салынған сөздер жазылған плакат Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||

|
Тұз қалай аталады? |
|
|
Түсі қандай? |
|
|
Салмағы қанша? |
|
|
Тұз қайдан шыққан? |
|
|
Құрамындағы бір затты ата. |
|
|
Дайындалған уақыты. |
|
|
Пайдалану мерзімі қай күнге дейін? |
|
|
Қалай сақтау керек? |
|
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№62 сабақ. Спорт сенің серігің |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бересің. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Үй тапсырмасын сұрау Үйдегі ас тұзының қаптамасындағы жазумен таныс. Кестені толтыр. Құндылық мақсаты: Салауатты өмір салтын ұстауға үйрету Жаңа тақырып 1-тапсырма Тапсырманы оқып,қандай сөз шығатынын тап. Бұл қай сөз? Бұл сөз: 1) тасымалданбайды; 2) бір буынды; 3) көп тілде бірдей дыбысталады Ж: Спорт Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма Спорт деген немене? Спорт деген немене? Спорт –сенің серігің. Саулығың мен сенімің. Спортпенен шындалар. Жігерің мен ерігің. Шұғылдансаң сүйіп шын, Спорт – жеңіс, биік шың. Етене өссең онымен, Азаматсың, жігітсің! Сөздік жұмыс етене өссең – бұл жерде: «спортқа бейім болсаң» деген мағынада ЕБҚ Спорт туралы не айта аласың? ЕҚБ Спорттың пайдасы туралы айт.Өзің қай спорт түрін жақсы көресің? 3-тапсырма «Спорт – сенің серігің» дегенді қалай түсінесің? Өзің білетін спорт түрлерін қимылмен көрсет. Ескен Елубаев (1942-2017) – ақын. Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар стансысында дүниеге келген. Ақынның балаларға арналған өлең кітаптары бар. Сергіту сәті.
4-тапсырма Саған спорттың қай түрі ұнайды. Неліктен?
6-тапсырма «Ойлан тап» 5-тапсырма Өлеңді түсініп оқы. Өлеңді көшіріп жаз. Мектепте ашылып, Спорттық үйірме. Жатырмыз жазылып, Кім қайда барады? Қай спорт түріне Барса, топ жарады?.. ФС тапсырмасы 6-тапсырма Өзің қатысып жүрген спорт үйірмесі туралы әңгімеле. Үй тапсырмасы Спорт деген немене? өлеңін жаттау.
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын айтады Тапсырманы орындайды Қандай сөз шыққанын табады.
Өлеңді мәнерлеп оқиды.
Жаңа сөзбен танысады
Өз ойларын айтады
Тапсырманы орындайды
Сергіту сәтін жасайды
Сұраққа жауап береді Ұнайтын спорт түрін айтады
Өлеңді түсініп оқиды. Өлеңді көшіріп жазады
Өзі қатысып жүрген спорт түрлері туралы әңгіме айтады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Үйдегі ас тұзының қаптамасындағы жазумен танысып, қорытынды жасайды -1б Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1б Қандай сөз шыққанын табады.-1б
Дескриптор Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Тізбектей,түсініп оқиды-1б Сөздіктің мағынасын түсіндіреді-1б
Дескриптор: Өз ойларын айтады-1б Спорт түрін қимылмен көрсетеді-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Ұнайтын спорт түрлері туралы айтады-1б Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б. Өлеңді көшіріп жазады-1б Дескриптор: Өзі қатысып жүрген спорт түрлері туралы әңгіме айтады-1б Дескриптор: Өлеңді жатқа оиды-1б «Нысана» әдісі |
Суреттер
Оқулық Қимылдар Дәптер Оқулық Спорт түрлері суреттері
Суреттер
Оқулық
Кері байланыс парақтары |
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көкөністер айтысы
Көкөністер айтысы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың –жаны сау |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№60 сабақ. Көкөністер айтысы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.8.1 -мұғалімнің көмегімен сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтау; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сюжеттің дамуындағы өзгерісті анықтау Мәтінді рөлге бөліп оқу,кейіпкерді табу |
|||||||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Рефлексия |
Сабаққа дайындық Үй тапсырмасын сұрау Ертегі мазмұнын сұрау Тышқан қыздың жолын сызбамен көрсетеді Құндылық мақсаты: Алдына қойған мақсатына жете білуге үйрету Жаңа тақырып 1-тапсырма Көкөністердің денсаулыққа пайдасы туралы не білесің? Күн сайын жылдың кез келген уақытында ағзамызға көкөністер қажет. Олар — денсаулық кепілі. Оларды дұрыс таңдау арқылы ағзамызды тек көмірсумен, маймен, дәрумендермен, минералды заттармен ғана емес, мұнымен қатар аминқышқылдарынан бөлініп шығатын ақуызбен қамтамасыз етеміз. Түрлі көкөніспен тамақтанатын адамдар мүлдем ауырмай, өмір жасы ұзақ болады. Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма Өлеңді рөлге бөліп оқу 6 оқушы шығып,өлеңді рөлге бөліп оқиды. Сәбіз: Адам бойын өсірем, Ауруын көздің кетірем. Бойшаң сұлу сәбізбін, Күн көзімен жетілем. Пияз: Жасауратып көзіңді, Ауруға қылам төзімді. Мың да бір шипа пиязбын, Серт қылам осы сөзімді.
Бағбан: Таласпаңдар, қойыңдар, Араздықты жойыңдар. Бәрің қымбат мен үшін, Бағбанмын ғой мойындар «Түртіп алу» әдісі
3-тапсырма ЕБҚ және ЕҚБ Жеке жұмыс
Кейіптеу тәсілімен суреттелген кейіпкерді анықта. -сәбіз -
4-тапсырма Жұмбақты шешіп,шешуі болған заттың суретін салу.
Бұл не деген көп киім, Жетпіс қабат көк киім. Жаңбыр одан өтпейді, Қабат-қабат тоны бар, Түймелеуге жетпейді.
Сергіту сәті.
5-тапсырма «Ойлан тап» Сурет бойынша ойыңды қорытып айт.
Үй тапсырмасы Сбір көгөністің пайдасы туралы ақпа рат ізде.
Кері байланыс
|
Ертегі мазмұнын айтады Тышқан қыздың жолын сызбамен көрсетеді
Сұраққа жауап береді
Өлеңді рөлге бөліп оқиды
Жаңа сөзбен танысады
Кейіптеу тәсілімен суреттелген кейіпкерді анықтайды.
Жұмбақты шешеді Шешуіндегі заттың суретін салады-1б
Есте сақтайды
Жаттығу жасайды
Сурет бойынша кез келген бір жеміс туралы әңгіме құрайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Жарайсың! Дескриптор Ертегі мазмұнын айтады-1б Тышқан қыздың жолын сызбамен көрсетеді-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б
Дескриптор
өлеңді рөлге бөліп оқиды-1б Түсініп,мәнер- леп оқиды-1б жаңа сөздіктің мағынасын ашады-1б сюжеттің дамуын анықтайды-1б
Дескриптор: Кейіптеу тәсілімен суреттелген кейіпкерді анықтайды-1б
Дескриптор: Жұмбақты шешеді-1б Шешуіндегі заттың суретін салады-1б
Дескриптор:
Сурет бойынша кез келген бір жеміс туралы әңгіме құрайды-1б
|
Ақ қағаз
Көкөністер суреті
Оқулық
А4 қағаз
|
||||||

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№61 сабақ. Тұз-тіршіліктің нәрі. Тұз. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі ақпаратты үлгі кестеге саласың. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді Қажет ақпаратты тауып оқисың. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық дайындық Ойсергек: Күндей күліп жүрейік, Күннің нұрын төгейік Мен саған,сен маған Сәттілік біздер тілейік Үй тапсырмасын сұрау Суреттегі көгөністің пайдасы туралы ақпаратты айт. Құндылық мақсаты: Тұздың адам өміріне пайдасы мен зиянын түсінуге үйрету Жаңа тақырып 1-тапсырма «Табан іздері» әдісі Сұрақтарға жауап ізде. Түрлі түсті тұз бола ма? Тұзды пісіріп жеуге бола ма? Тұзды суға салса, не болады? Бір килограмм тұз ауыр ма, бір килограмм мақта ауыр ма?
Тұз туралы бейнежазбаны көреді. Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. ТҰЗ Қазір көптеген тамақ өнімін басқасымен алмастыруға болады. Ал тұзды ештеңемен алмастыра алмайсың. Тұз болмаса, адам aғзасында зат алмасу бұзылады. Әрбір тіршілік иесіне тұз қажет. Тіпті малдарға да арнайы тұз беріледі. Жер қойнауында тұздың қоры жеткілікті. Елімізде тас тұзы ертеден бері өндіріледі. Жер астындағы тұзды алу үшін терең шахталар қазылады. Ондай тұз қабаттарының қалыңдығы кейде біржарым километрге жетеді. Жер астында жатқан тұз нығыздалып, қатты затқа айналады. Оны тас тұзы деп атайды. Тұзды кеуіп қалған көлдің түбінен де, тұзды көлдерден де өндіреді. Мәшине тұзды көлдің суын сорып, оны буға айналдырады. Сөйтіп, тап-таза, аппақ тұз алынады. 3-тапсырма «Интервью» әдісі
Сергіту сәті.
4-тапсырма
Тыйым салынған сөздерді есте сақта.Мұғалімнің көмегімен тыйым сөздердің түсінеді. Тұзды баспа. Тұзды төгіп-шашпа. 5-тапсырма «Ойлан тап» Тұздың адам ағзасына пайдасын түсіндір. Адам организміндегі судың тепе-теңдігін сақтап тұрады. Тұз құрамындағы натрий хлориді оттек тасымалдауға жауап береді және қоректік заттардың сіңуіне ат салысады. Ауру туғызатын микробтардың өмірін жояды немесе баяулатады. Көптеген ауруларды емдеуге көмектеседі, мысалы ангина, зуд, тұмау, гайморит, т.с.с. Үй тапсырмасы Үйдегі ас тұзының қаптамасындағы жазумен таныс. Кестені толтыр. ЕБҚ Үйде анаң тұз туралы не айтады? ЕҚБ Тұзды тағамнан бөлек қайда пайдаланасыңдар?
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын айтады Табан іздеріне жазылған сұрақтарға жауап береді. Бейнежазба көреді Мәтінді түсініп оқиды
Тізбектей оқиды Мәнерлеп оқиды
Сұрақтарға жауап береді Тұз туралы білімдерін кеңейтеді
Сергіту жаттығуын орындайды
Тыйым салынған сөздерді есте сақтайды
Өз ойларын түсіндіреді
Үй тапсырмасын алады
Жеке жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру Дескриптор: Суреттегі көгөністің пайдасы туралы ақпаратты айтады -1б ҚБ: «Попкорн» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұнын айтады-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Тұз туралы білімдерімен бөліседі-1б
Дескриптор: Тыйым салынған сөздерді біледі-1б Дескриптор: Өз ойларын түсіндіреді-1б Тұздың пайдасы туралы әңгімелейді-1б Дескриптор: Үйдегі ас тұзының қаптамасындағы жазумен танысып, қорытынды жасайды-1б
«Түрлі түсті шарлар» әдісі |
Оқулық
оқулық
Оқулық Микрофон Қимылдар Тыйым салынған сөздер жазылған плакат Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||

|
Тұз қалай аталады? |
|
|
Түсі қандай? |
|
|
Салмағы қанша? |
|
|
Тұз қайдан шыққан? |
|
|
Құрамындағы бір затты ата. |
|
|
Дайындалған уақыты. |
|
|
Пайдалану мерзімі қай күнге дейін? |
|
|
Қалай сақтау керек? |
|
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№62 сабақ. Спорт сенің серігің |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бересің. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Үй тапсырмасын сұрау Үйдегі ас тұзының қаптамасындағы жазумен таныс. Кестені толтыр. Құндылық мақсаты: Салауатты өмір салтын ұстауға үйрету Жаңа тақырып 1-тапсырма Тапсырманы оқып,қандай сөз шығатынын тап. Бұл қай сөз? Бұл сөз: 1) тасымалданбайды; 2) бір буынды; 3) көп тілде бірдей дыбысталады Ж: Спорт Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма Спорт деген немене? Спорт деген немене? Спорт –сенің серігің. Саулығың мен сенімің. Спортпенен шындалар. Жігерің мен ерігің. Шұғылдансаң сүйіп шын, Спорт – жеңіс, биік шың. Етене өссең онымен, Азаматсың, жігітсің! Сөздік жұмыс етене өссең – бұл жерде: «спортқа бейім болсаң» деген мағынада ЕБҚ Спорт туралы не айта аласың? ЕҚБ Спорттың пайдасы туралы айт.Өзің қай спорт түрін жақсы көресің? 3-тапсырма «Спорт – сенің серігің» дегенді қалай түсінесің? Өзің білетін спорт түрлерін қимылмен көрсет. Ескен Елубаев (1942-2017) – ақын. Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар стансысында дүниеге келген. Ақынның балаларға арналған өлең кітаптары бар. Сергіту сәті.
4-тапсырма Саған спорттың қай түрі ұнайды. Неліктен?
6-тапсырма «Ойлан тап» 5-тапсырма Өлеңді түсініп оқы. Өлеңді көшіріп жаз. Мектепте ашылып, Спорттық үйірме. Жатырмыз жазылып, Кім қайда барады? Қай спорт түріне Барса, топ жарады?.. ФС тапсырмасы 6-тапсырма Өзің қатысып жүрген спорт үйірмесі туралы әңгімеле. Үй тапсырмасы Спорт деген немене? өлеңін жаттау.
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын айтады Тапсырманы орындайды Қандай сөз шыққанын табады.
Өлеңді мәнерлеп оқиды.
Жаңа сөзбен танысады
Өз ойларын айтады
Тапсырманы орындайды
Сергіту сәтін жасайды
Сұраққа жауап береді Ұнайтын спорт түрін айтады
Өлеңді түсініп оқиды. Өлеңді көшіріп жазады
Өзі қатысып жүрген спорт түрлері туралы әңгіме айтады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Үйдегі ас тұзының қаптамасындағы жазумен танысып, қорытынды жасайды -1б Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1б Қандай сөз шыққанын табады.-1б
Дескриптор Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Тізбектей,түсініп оқиды-1б Сөздіктің мағынасын түсіндіреді-1б
Дескриптор: Өз ойларын айтады-1б Спорт түрін қимылмен көрсетеді-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Ұнайтын спорт түрлері туралы айтады-1б Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б. Өлеңді көшіріп жазады-1б Дескриптор: Өзі қатысып жүрген спорт түрлері туралы әңгіме айтады-1б Дескриптор: Өлеңді жатқа оиды-1б «Нысана» әдісі |
Суреттер
Оқулық Қимылдар Дәптер Оқулық Спорт түрлері суреттері
Суреттер
Оқулық
Кері байланыс парақтары |
||


шағым қалдыра аласыз


























