|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көктем/Мәтін |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1. мұғалімнің қолдауымен мәтіннің сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақтар қою,сұраққа жауап беру; 1.4.1.1. айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.1.7.1. сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды;мәтін бойынша сұрақ қояды, сұраққа жауап береді Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрастырады;
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық құндылық: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды топқа бөліп аламын: 1 – топ «Бәйшешек» 2 – топ «Жауқазын» 3 – топ «Сарғалдақ» Балалар, біз өткен сабақта түнде ұшатын қандай құс туралы білдік? «Жапалақ» әңгімесі бойынша түсінгендерін сұрау: Құстар» әдісі арқылы әңгімені түсінгенін тексеру: «Құстар» әдісі (топтық жұмыс) 1) Түнде қандай құстар ұшады екен? 2) Олардың көздерінің басқа құстардан қандай ерекшелігі бар? 3) Олардың көздеріне Күн сәулесі қалай әсер етеді? 4) Үкі мен жапалақ күндіз не істейді? (тығылып жатады) 5) Жапалақтың құлағы оған қалай көмектеседі? 6) Қандай құстарды білесің? 7) «Сұлулықтың символы» деп қай құсты атайды? 8) Мәтін не туралы екен? Жарайсыңдар, балалар! Балалар, біз алдыңғы сабақта түнде ұшатын құстар туралы білген болсақ, бүгін көктем мезгілінде ұшып келетіін құстар туралы білеміз; Құстар туралы ақпараттар: https://youtu.be/lXDycKWXexk?si=4HTjQcAl3X7swlVF
Суретке назар аударыңдаршы, қандай құстар осы жақта қыстап қалады, ал қай құстар жылы жаққа ұшып кетеді? Бүгінгі біздің танысатын мәтініміз осы жылы жақтан қай құстың бірінші болып ұшып келетінін білетін боламыз; 1 – тапсырма (жеке жұмыс) «Көктем» мәтінін
«Гүлге су құю» әдісі
2 – тапсырма дәптермен жұмыс Берілген сөйлемдерді көшіріп жазыңдар
. 3 – тапсырма (жеке жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог Берілген тірек сөздерді қатыстыра отырып әңгіме құрап жазыңдар!
Сергіту сәті 4 – тапсырма (жұптық жұмыс) «Біз әңгімелей аламыз» Әр жұп берілген суреттерді алып,жағдайдарды бейнелейді; хабарлайды, сипаттап айтады; Бір – біріне сұрақтар қояды: «Құмырадағы гүлдер» әдісі арқылы кері байланыс береді |
амандасады бір – біріне жақсы лебіздерін білдіреді топтарға бөлінеді «Жапалақ» әңімесі сұрақтарға жауап береді құстар туралы видеоны тамашалайды қыстап қалатын құстар мен жылы жаққа ұшып кететін құстар туралы ақпарататр алады оқулықпен жұмыс істейді мәтінді қатесіз оқиды мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді Құс ұясын, балапандарды қорға. Ұядағы балапандарды қолмен ұстауға болмайды.
берілген сөздерді қатыстыра отырып әңгіме құрайды 8 наурыз – Халықаралық әйелдер күні Тірек сөзер: ана, сыйлық, мереке,құттықтау, 8 наурыз суреттер бойынша репортаж жасайды хабарлайды сұрақтар қояды Құмыраға гүлдер салу арқылы кері байланыс береді |
марапаттауға сыйлық қорапшалары Дескриптор: Берілген сұрақтарға дұрыс жауап береді; Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды; Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Қатысқандардың
саны
Қатыспағандардың
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Көктем/Мәтін
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 1.2.5.1. мұғалімнің қолдауымен
мәтіннің сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақтар қою,сұраққа
жауап беру; 1.4.1.1. айтылуы мен жазылуы
бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы
жазу;
1.1.7.1. сюжетті
сурет бойынша шағын әңгіме
жазу;
Сабақтың
мақсаты Мәтінді түсініп оқиды;мәтін
бойынша сұрақ қояды, сұраққа жауап
береді Сюжетті сурет бойынша шағын
әңгіме құрастырады;
Құндылықтар
Ұлттық құндылық:
Қазақ тілінің қолдану аясын
кеңейту
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткен сабақты
пысықтау 5
минут Сабақтың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8мин Кері
байланыс 5
минут Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды топқа бөліп
аламын: 1 – топ
«Бәйшешек» 2 – топ
«Жауқазын» 3 – топ
«Сарғалдақ» Балалар, біз өткен сабақта
түнде ұшатын қандай құс туралы
білдік? «Жапалақ» әңгімесі бойынша
түсінгендерін сұрау: Құстар» әдісі арқылы әңгімені
түсінгенін тексеру: «Құстар» әдісі (топтық
жұмыс) 1) Түнде қандай құстар ұшады
екен? 2) Олардың көздерінің басқа
құстардан қандай ерекшелігі
бар? 3) Олардың көздеріне Күн
сәулесі қалай әсер етеді? 4) Үкі мен жапалақ күндіз не
істейді? (тығылып жатады) 5) Жапалақтың құлағы оған
қалай көмектеседі? 6) Қандай құстарды
білесің? 7) «Сұлулықтың символы» деп
қай құсты атайды? 8) Мәтін не туралы
екен? Жарайсыңдар,
балалар! Балалар, біз алдыңғы сабақта
түнде ұшатын құстар туралы білген болсақ, бүгін көктем мезгілінде
ұшып келетіін құстар туралы
білеміз; Құстар туралы
ақпараттар: https://youtu.be/lXDycKWXexk?si=4HTjQcAl3X7swlVF
Суретке назар аударыңдаршы,
қандай құстар осы жақта қыстап қалады, ал қай құстар жылы жаққа
ұшып кетеді? Бүгінгі біздің танысатын
мәтініміз осы жылы жақтан қай құстың бірінші болып ұшып келетінін
білетін боламыз; 1 – тапсырма (жеке
жұмыс) «Көктем»
мәтінін түсініп
оқиды; қатесіз
оқиды;
«Гүлге су құю»
әдісі Мәтін неліктен «Көктем» деп
аталған? Құстар қай жақтан
келеді? Ең алдымен қандай құстар
келеді? Қар еріп болған кезде қандай
құс келеді? Күн жылыған кезде қандай
құстар келеді? Қарлығаш қандай
құс? Қыстап қалатын қандай құстарды
білесің? Қандай жыл мезгілдерін
білесің? 2 –
тапсырма дәптермен
жұмыс Берілген сөйлемдерді көшіріп
жазыңдар Көркем жазумен әдемі
жазыңдар: . 3 – тапсырма (жеке
жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа
берілген тапсырма Саралау –
диалог Берілген тірек сөздерді
қатыстыра отырып әңгіме құрап
жазыңдар!
Сергіту
сәті 4 – тапсырма (жұптық
жұмыс) «Біз әңгімелей
аламыз» Әр жұп берілген суреттерді
алып,жағдайдарды бейнелейді; хабарлайды, сипаттап
айтады; Бір – біріне сұрақтар
қояды: «Құмырадағы гүлдер» әдісі
арқылы кері байланыс береді амандасады бір – біріне жақсы лебіздерін
білдіреді топтарға
бөлінеді «Жапалақ» әңімесі сұрақтарға
жауап береді құстар туралы видеоны
тамашалайды қыстап қалатын құстар мен жылы
жаққа ұшып кететін құстар туралы ақпарататр
алады оқулықпен жұмыс
істейді мәтінді қатесіз
оқиды мәтін бойынша сұрақтарға жауап
береді Құс ұясын, балапандарды
қорға. Ұядағы балапандарды қолмен ұстауға
болмайды.
берілген сөздерді қатыстыра
отырып әңгіме құрайды 8 наурыз – Халықаралық
әйелдер күні Тірек сөзер: ана,
сыйлық,
мереке,құттықтау, 8
наурыз суреттер бойынша репортаж
жасайды хабарлайды сұрақтар
қояды Құмыраға гүлдер салу арқылы
кері байланыс береді
марапаттауға сыйлық
қорапшалары Дескриптор: Берілген сұрақтарға дұрыс
жауап береді; Дескриптор: Мәтінді түсініп
оқиды; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















