|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
03.04.24 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Беканова А |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 «Ж» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көктем келді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.2шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу 2.1.5.1өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Ой қозғау» әдісі Әрбір сөйлемге Не істеді? Қайтті? деген сұраққа жауап беретін сөзді қосып оқы. Автор туралы мәлімет ұсыну Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тірек сөздерді пайдаланып, ойыңды жеткізесің. Өлеңнен қажетті ақпаратты тауып оқисың.
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өлеңді оқы. Түсініксіз сөздердің мағынасын біліп ал. «Дауыстап ойлау» әдісі -Өлең не туралы? -Өлеңде қандай жыл мезгілі суреттелген? -Ақын табиғаттағы өзгерістер туралы не дейді?
ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Өлеңде жануарлар қалай суреттелген? |
Әрбір сөйлемге Не істеді? Қайтті? деген сұраққа жауап беретін сөзді қосып оқиды
Ақпаратпен танысады
1. өлеңнің мазмұнын әңгімелейді 2.түсініксіз сөздердің мағынасын ашады 3.өлеңде суреттелген жыл мезгілін айтады 4.ақынның табиғаттағы өзгерістер туралы айтқанын әңгімелейді
Сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -өлеңнің мазмұнын әңгімелейді(1б) -түсініксіз сөздердің мағынасын ашады(1б) -өлеңде суреттелген жыл мезгілін айтады(1б) -ақынның табиғаттағы өзгерістер туралы айтқанын әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
А.Құнан Баевтың өмірі мен еңбегі А4 Оқулық 64,65 –бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Өлеңнен көбелек пен гүл сипатталған шумақты тауып оқы. Жыл мезгілдерінің атауын сәйкес келетін түспен боя. Ойыңды ортаға сал. ЕББҚ Жыл мезгілдерінің атауын сәйкес келетін түспен боя Талқылау сұрақтары: 1.Жазғытұры деген қай жыл мезгілі? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. өлеңнен көбелек пен гүл сипатталған шумақты тауып оқиды 2.жыл мезгілдерінің атауын сәйкес келетін түспен бояйды 3.қорытынды ойын айтады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -өлеңнен көбелек пен гүл сипатталған шумақты тауып оқиды(1б) -жыл мезгілдерінің атауын сәйкес келетін түспен бояйды(1б) -ойын айтады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -жыл мезгілдерінің атауын сәйкес келетін түспен бояйды Жарайсыңдар! Керемет!
|
Оқулық 64-бет Таратпа қаламсап Бейнежазба |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытындыла» әдісі Көктемнің келгеніне жан-жануар мен адамзат неліктен қуанады? ЕББҚ Сұрақтарға жауап берерде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Ақын Күннің жылуын кімге теңеген? |
1. көктемге жан-жануардың қуануын айтады 2.көктемге адамзаттың қуануын айтады 3.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -көктемге жан-жануардың қуануын айтады(1б) - көктемге адамзаттың қуануын айтады(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап айтады |
Таратп Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім Қоршаған орта Пәні: Әдебиеттік оқу Күні: 03.04.24 Педагогтің
аты-жөні: Беканова А Сынып:
2
«Ж» Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы Көктем келді Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 2.2.1.2шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті
ақпараттарды белгілеп оқу
2.1.5.1өз ойы мен сезімін тірек сөздерді
пайдалана отырып жеткізу
Сабақтың мақсаты шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап
беру
Құндылық
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау,
қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен
қарау Сабақ барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау
Ресурс
тар
Сабақтың
басы (3
мин) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал
орнату.
«Қалай
сөйлейді?»
ойыны
1.Басымыз қалай сөйлейді?
2.Иығымыз қалай сөйлейді?
3.Қолымыз қалай сөйлейді?
4.Аяғымыз қалай сөйлейді?
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
1.Иә, иә
Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды)
2.Білмеймін, білмеймін
(иықты көтереді)
3.сәлем, сәлем (бұлғайды)
Сау, бол!, сау бол!
Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ
(топылдатады)
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы! Талпын!
Сабақтың
ортасы
(5
мин) 10 мин
«Ой қозғау» әдісі Әрбір сөйлемге Не істеді?
Қайтті? деген сұраққа жауап беретін сөзді қосып
оқы. Автор туралы мәлімет ұсыну Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
Тірек сөздерді пайдаланып, ойыңды жеткізесің.
Өлеңнен қажетті ақпаратты тауып оқисың.
1-тапсырма ФС
Ұжымдық
жұмыс
«Біліміңді қолдан»
әдісі
Өлеңді оқы.
Түсініксіз сөздердің мағынасын біліп
ал.
«Дауыстап ойлау» әдісі
-Өлең не
туралы?
-Өлеңде қандай жыл мезгілі
суреттелген?
-Ақын табиғаттағы өзгерістер туралы не
дейді?
ЕББҚ
Өлең не туралы?
Талқылау сұрақтары: 1.Өлеңде жануарлар қалай
суреттелген?
Әрбір сөйлемге Не істеді? Қайтті? деген сұраққа
жауап беретін сөзді қосып оқиды
Ақпаратпен танысады
1. өлеңнің мазмұнын әңгімелейді
2.түсініксіз сөздердің мағынасын
ашады
3.өлеңде суреттелген жыл мезгілін
айтады
4.ақынның табиғаттағы өзгерістер туралы айтқанын
әңгімелейді
Сұраққа жауап береді
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
1000 тг купьюралар Дескриптор:
-өлеңнің мазмұнын
әңгімелейді(1б)
-түсініксіз сөздердің мағынасын
ашады(1б)
-өлеңде суреттелген жыл мезгілін
айтады(1б)
-ақынның табиғаттағы
өзгерістер туралы айтқанын әңгімелейді(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап
береді
А.Құнан
Баевтың өмірі мен еңбегі
А4
Оқулық
64,65 –бет
10 мин
Сергіту сәті 2 минут 2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған»
әдісі
Өлеңнен көбелек пен гүл сипатталған шумақты тауып
оқы.
Жыл мезгілдерінің атауын сәйкес келетін түспен
боя. Ойыңды ортаға сал.
ЕББҚ
Жыл мезгілдерінің атауын сәйкес келетін түспен
боя
Талқылау сұрақтары:
1.Жазғытұры деген қай жыл
мезгілі? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына
арналған қимылдар жаса
1.
өлеңнен көбелек пен гүл
сипатталған шумақты тауып оқиды
2.жыл мезгілдерінің атауын сәйкес келетін түспен
бояйды
3.қорытынды ойын айтады Сұраққа жауап береді
Әуенге сәйкес қол жаттығуларын
жасайды
«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар Дескриптор:
-өлеңнен көбелек пен гүл сипатталған шумақты
тауып оқиды(1б)
-жыл мезгілдерінің атауын сәйкес келетін түспен
бояйды(1б)
-ойын айтады(1б) ЕББҚ Дескриптор:
-жыл мезгілдерінің атауын сәйкес келетін түспен
бояйды Жарайсыңдар! Керемет!
Оқулық
64-бет
Таратпа
қаламсап
Бейнежазба
8 мин
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытындыла» әдісі Көктемнің келгеніне жан-жануар мен адамзат
неліктен қуанады? ЕББҚ Сұрақтарға жауап берерде қолдау
көрсету Талқылау сұрақтары:
1.
Ақын Күннің жылуын кімге
теңеген?
1.
көктемге жан-жануардың қуануын
айтады
2.көктемге адамзаттың қуануын
айтады
3.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді
«Отшашу» арқылы бір-ірін
бағалау Дескриптор:
-көктемге жан-жануардың қуануын
айтады(1б)
- көктемге адамзаттың қуануын
айтады(1б)
-қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор:
-сұраққа жауап айтады
Таратп | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













