«Жамбыл атындағы орта мектеп»КММ
|
Бөлім: |
3. Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтбай Жаннат |
|
Күні: |
20.11.2025ж |
|
Сыныбы: 3 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
8-сабақ. Көктем мезгілі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.2.1баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердегі сөйлемдердің мазмұнын түсіну 3.2.2.1 берілген тірек сөздер негізінде сөйлеу (3-4 сөйлем) |
|
Сабақтың мақсаты: |
баяу және анық айтылған, таныс сөздер мен сөз тіркестері бар шағын мәтіндегі сөйлемдердің мазмұнын түсінеді және берілген тірек сөздер негізінде 3–4 сөйлем құрап айтады |
|
Адал азамат біртұтас тәрбие |
Тілдесім әрекетіне жетелейтін сөйлеу үлгілері негізінде жылдың төрт мезгілі жайлы ақпарат бере білуге үйрету. |
Сабақтың барысы:
-
Сабақ кезеңі
Уақыты
Педагогтің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
9 минут
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушыларды «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы шаттық шеңберіне тұрғызамын, сәлемдесемін, жоқ оқушыларды түгендеймін.
Шаттық шеңберіне тұрады, жылы лебіздерін білдіреді
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.
Тренинг жазылған парақшалар
Жаңа сабаққа кіріспе
Қызығушылықты ояту. Оқушыларға ютубтан «Жыл мезгілдері» бейнебаянын (https://www. youtube.com/watch.) көрсетеді, әр жыл мезгілінің өзіндік ерекшелігін айтамын.
Сөздікпен жұмыс. Оқулықта «Оқылым. Айтылым» айдары бойынша берілген суретке қарауларын сұраймын, суретте не бейнеленгендігін сұраймын, интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырамын, аудармасын айтамын. «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын.
Экранға назар аударады
Жаңа сөздерді оқиды, қайталайды.
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.
Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады.
ҚБ
Мадақтау
«Жарайсың!»
«Жақсы»
«Талпын!»
Дескриптор:
-жаңа сөздерді қайталайды 1б
-аудармасын табады 1б
Тренинг жазылған парақша
лар,
оқулық, аудиотаспа, тақырыпқа қатысты суреттер
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
26 минут
1 -тапсырма.
Мәтінді тыңда. Сөз тіркестерін анықта. Сұрақтарға жауап бер.
«Бүгін ауа райы жылы. Күн ашық. Балалар далада ойнап жүр. Олар доп тебеді және сурет салады.»
ЕББҚ
Cұрақтарға жауап береді.Сөз тіркесін анықтайды.
Сұрақтар:
-
Бүгін ауа райы қандай?
-
Балалар қайда?
-
Балалар не істейді?
Ворлд ворд тапсырмасы
Дескриптор:
-Мәтінді тыңдап, негізгі ақпаратты түсінеді.1б
-Мәтіндегі таныс сөздер мен сөз тіркестерін таниды.1б
-Мәтін бойынша қарапайым сұрақтарға жауап береді.1б
Оқулық

2 -тапсырма.
Мәтін мазмұнын 1–2 сөйлеммен айт:
Мысалы: «Бүгін күн жылы. Балалар далада ойнап жүр.»Мәтіннің мазмұнын қысқаша 1-2 сөйлеммен жеткізеді.
Дескриптор:
-Мәтіннің мазмұнын қысқаша айта алады.1б
Оқулық
3-тапсырма
Тірек сөздер: күн, ауа райы, жылы/суық, ойнау
Тапсырма:
Берілген тірек сөздерге сүйеніп 3–4 сөйлемнен тұратын шағын әңгіме құра
Үлгі жауап:
Бүгін күн жылы.
Ауа райы тамаша.
Мен далада ойнаймын.
Достарыммен бірге жүгіремін.
Тірек сөздерін қолданып 3-4 сөйлеммен әңгіме құрап айтады
Дескриптор:
- күн сөзін қолданады 1б
-ауа райы сөзін қолданады 1б
-жылы/суық сөздерін қолданады 1б
-ойнау сөзін қолданады 1б
Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
10минут

Үйге тапсырма. Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 5-тапсырманы орындау беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалу қажеттігі түсіндіріледі.
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көктем мезгілі
Көктем мезгілі
«Жамбыл атындағы орта мектеп»КММ
|
Бөлім: |
3. Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтбай Жаннат |
|
Күні: |
20.11.2025ж |
|
Сыныбы: 3 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
8-сабақ. Көктем мезгілі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.2.1баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердегі сөйлемдердің мазмұнын түсіну 3.2.2.1 берілген тірек сөздер негізінде сөйлеу (3-4 сөйлем) |
|
Сабақтың мақсаты: |
баяу және анық айтылған, таныс сөздер мен сөз тіркестері бар шағын мәтіндегі сөйлемдердің мазмұнын түсінеді және берілген тірек сөздер негізінде 3–4 сөйлем құрап айтады |
|
Адал азамат біртұтас тәрбие |
Тілдесім әрекетіне жетелейтін сөйлеу үлгілері негізінде жылдың төрт мезгілі жайлы ақпарат бере білуге үйрету. |
Сабақтың барысы:
-
Сабақ кезеңі
Уақыты
Педагогтің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
9 минут
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушыларды «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы шаттық шеңберіне тұрғызамын, сәлемдесемін, жоқ оқушыларды түгендеймін.
Шаттық шеңберіне тұрады, жылы лебіздерін білдіреді
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.
Тренинг жазылған парақшалар
Жаңа сабаққа кіріспе
Қызығушылықты ояту. Оқушыларға ютубтан «Жыл мезгілдері» бейнебаянын (https://www. youtube.com/watch.) көрсетеді, әр жыл мезгілінің өзіндік ерекшелігін айтамын.
Сөздікпен жұмыс. Оқулықта «Оқылым. Айтылым» айдары бойынша берілген суретке қарауларын сұраймын, суретте не бейнеленгендігін сұраймын, интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырамын, аудармасын айтамын. «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын.
Экранға назар аударады
Жаңа сөздерді оқиды, қайталайды.
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.
Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады.
ҚБ
Мадақтау
«Жарайсың!»
«Жақсы»
«Талпын!»
Дескриптор:
-жаңа сөздерді қайталайды 1б
-аудармасын табады 1б
Тренинг жазылған парақша
лар,
оқулық, аудиотаспа, тақырыпқа қатысты суреттер
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
26 минут
1 -тапсырма.
Мәтінді тыңда. Сөз тіркестерін анықта. Сұрақтарға жауап бер.
«Бүгін ауа райы жылы. Күн ашық. Балалар далада ойнап жүр. Олар доп тебеді және сурет салады.»
ЕББҚ
Cұрақтарға жауап береді.Сөз тіркесін анықтайды.
Сұрақтар:
-
Бүгін ауа райы қандай?
-
Балалар қайда?
-
Балалар не істейді?
Ворлд ворд тапсырмасы
Дескриптор:
-Мәтінді тыңдап, негізгі ақпаратты түсінеді.1б
-Мәтіндегі таныс сөздер мен сөз тіркестерін таниды.1б
-Мәтін бойынша қарапайым сұрақтарға жауап береді.1б
Оқулық

2 -тапсырма.
Мәтін мазмұнын 1–2 сөйлеммен айт:
Мысалы: «Бүгін күн жылы. Балалар далада ойнап жүр.»Мәтіннің мазмұнын қысқаша 1-2 сөйлеммен жеткізеді.
Дескриптор:
-Мәтіннің мазмұнын қысқаша айта алады.1б
Оқулық
3-тапсырма
Тірек сөздер: күн, ауа райы, жылы/суық, ойнау
Тапсырма:
Берілген тірек сөздерге сүйеніп 3–4 сөйлемнен тұратын шағын әңгіме құра
Үлгі жауап:
Бүгін күн жылы.
Ауа райы тамаша.
Мен далада ойнаймын.
Достарыммен бірге жүгіремін.
Тірек сөздерін қолданып 3-4 сөйлеммен әңгіме құрап айтады
Дескриптор:
- күн сөзін қолданады 1б
-ауа райы сөзін қолданады 1б
-жылы/суық сөздерін қолданады 1б
-ойнау сөзін қолданады 1б
Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
10минут

Үйге тапсырма. Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 5-тапсырманы орындау беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалу қажеттігі түсіндіріледі.
-
шағым қалдыра аласыз













