Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Көктемдегі құстар бейнесі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: музыка |
Бөлім: Қоршаған орта |
|||||
Педагогтің аты-жөні |
Альханова Ж.Р. |
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Көктем жаңбыры |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.2 музыка жайлы ой- сезімін визуалды элементтер мен музыкалық қимылдар арқылы жеткізу: 2.2.1.1 музыкалық фразалар шығару және импровизациялау үшін идеялар ұсыну. |
|||||
Сабақ мақсаты |
Дыбыстар динамикасын жасауда шулы аспаптарды қолдана отырып табиғат құбылыстарына жазылған музыкалық шығармаларды музыканың көркемдеуіш құралдарымен байланыстырады. |
|||||
Сабақтың барысы. |
|
|||||
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Ғажайып жылулық шынжыры» жылулық шеңбері. Балалар бір-біріне жымиып күлу арқылы, жылы күлкілерін сыйлайды. Педагог күлкінің маңызына тоқтайды. Жұмыс ережесін келісу
|
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. |
От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. |
||
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Тыңдау және талдау. Суреттерге қарап, судың әртүрлі күйіндегі дыбыстарды тыңдаңыз. Тыңдалған дыбыстарды суреттермен салыстырыңыз және номерлеп сәйкестендіріңіз. Өзара бағалау. Жаңбырдың дыбысын тыңдаңыз. Сыныптағы талқылау. - Жаңбырдың басталуы, күшеюі және ақырындау кезінде қандай дыбыстар естисіз? - Жаңбыр жауған кезде қандай динамикалық белгілерді естуге болады? - Жаңбыр жауған кезде екпін қалай өзгереді? 2-тапсырма. Музыка шығару және импровизация Жаңбырдың үш кейпін қол қимылдары арқылы көрсетіңіз. Жасаған аспаптарыңызды пайдалана отырып, жаңбыр әуенін шығарыңыз және оны орындап көріңіз. 3-тапсырма. Талқылау және жасау «Рейнстик» аспабы жайлы бейнематериал қараңыз. - Рейнстик қандай музыкалық аспапқа ұқсайды? - Рейнстик аспабының дыбысын сипаттаңыз. - Неліктен рейнстик аспабын «жаңбыр таяқшасы» деп атайды? Рейнстик аспабын жасау туралы бейнематериалды тамашалау. Рейнстикті жасаңыз. 4-тапсырма. Презентация және бағалау Өз жұмысыңызды көрсетіңіз және бағалаңыз. Өз жұмысыңызды қалай жақсартар едіңіз? Дескриптор: Оқулықта берілген әндерді мұғалімнің көмегімен орындай алады. белгілі бір ойыншыққа немесе кейіпкерге ұрмалы, музыкалық-шулы аспаптарды, дауысты және музыканың мәнерлеу құралдарын қолдана отырып, тиісті қарапайып әуенді шығаруды үйренеді. 5-тапсырма. Орындау. «Жау-жау,жаңбыр!» әнін үйренеді. Өлеңін жазған: Ш.Сариев, әнін жазған: К.Дүйсекеев. |
Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырмалары(ұжымда) Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау. Әнді орындайды. |
Форма-тивті бағалау. Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. |
Оқылым, жазылым тапсырма-лары. Музыка оқулығы Фота хрестома-тиясы |
||
Сабақтың соңы |
«Көршіңе әңгімелеп бер» Бұл әдіс оқушылар өз ойларын дауыстап айтып беру үшін пайдаланылады. Сұрақ қойыңыз, ойластыруға уақыт беріңіз, одан кейін оқушылардан өз ойларын көршілерімен бөлісуді сұраңыз, оқушыларға жаңа тақырыпты айтыңыз және осы тақырып бойынша өздері білетін барлық жағдайды көршісіне айтуын ұсыныңыз. «Мектептегі бір күнім»-шығармашылық ойын-композиция. Үйге тапсырма: «Жау-жау, жаңбыр!» әнін үйренеді. |
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. |
Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. |
Топтық тапсырмалар. |
||
|
«Рефлексия» -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? |
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді. |
«Рефлек-сия» |
Рефлексия тақтайшасы. |
||
Пәні: музыка |
Бөлім: Қоршаған орта |
|
|
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Альханова Ж.Р. |
|
|
|
|
|
Күні: |
|
|
|
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
||
Сабақтың тақырыбы |
Көктем жаңбыры |
|
|
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.2 музыка жайлы ой- сезімін визуалды элементтер мен музыкалық қимылдар арқылы жеткізу: 2.2.1.1 музыкалық фразалар шығару және импровизациялау үшін идеялар ұсыну. |
|
|
|
|
|
Сабақ мақсаты |
Дыбыстар динамикасын жасауда шулы аспаптарды қолдана отырып табиғат құбылыстарына жазылған музыкалық шығармаларды музыканың көркемдеуіш құралдарымен байланыстырады. |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы. |
|
|
|
|
|
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Ғажайып жылулық шынжыры» жылулық шеңбері. Балалар бір-біріне жымиып күлу арқылы, жылы күлкілерін сыйлайды. Педагог күлкінің маңызына тоқтайды. Жұмыс ережесін келісу
|
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. |
От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |