Материалдар / Көлеңкені өзгертуге бола ма
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Көлеңкені өзгертуге бола ма

Материал туралы қысқаша түсінік
Көлеңке туралы түсінік беру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Ақпан 2023
329
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан Республикасының Оқу-ағартуминистрлігі

« Жас негізгі орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Жаратылыстану 36-сабақ


Бөлім:

Табиғат физикасы

Мұғалімнің аты-жөні

Хайруллина Р.Б

Күні:

17.01.2023

Сынып:4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Көлеңкені өзгертуге бола ма?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.5.2.1 көлеңкенің кедергі өлшеміне және жарық көзінен кедергіге дейінгі

қашықтыққа тәуелділігін зерттеу және түсіндіру;

4.1.2.1 зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның

артықшылығы мен кемшілігіне негізінде таңдау себебін түсіндіру;

Сабақтың мақсаты

  • көлеңкенің кедергі өлшеміне және жарық көзінен кедергіге дейінгі

қашықтыққа тәуелділігін зерттейді және түсіндіреді;

  • зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін түсіндіреді;

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру




5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

Өткен тақырыпқа шолу:

-Өткен тақырыпты мазмұндаңдар.

-Өткен тақырыптарға байланысты бір-біріңе сұрақ қойып, жауап алыңдар.

Оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі арқылы жүреді:

-Көлеңке деген не?

-Көлеңке қалай пайда болады?

-Көлеңкенің пайдасы бар ма? Зияны ше?

-Көлеңкені өзгертуге бола ма?

-Ендеше бүгінгі сабағымыз көлеңкені өзгерту туралы болмақ.

Сабақ мақсаты жария етіледі.

Топқа бөлу «Санау» әдісі арқылы жүреді.

Жаттығу жасайды.


Сұрақтар қояды, жауап береді.


Тақырып ашады.



Топқа бірігеді.




Сұраққа жауап берген оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.












Жаңа білім

15 мин
























2 мин



Бекіту

18 мин








(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.

А) Сөздік жұмысы.

Жарық көзі, кедергі.

Ә) Болжау.

Негеш пен Эврика көлеңке театрында қойылым көріп отыр. Көлеңкесі бойынша кейіпкерлерді тани аласыңдар ма?

-Ертегінің атын табыңдар.

-Қоянның көлеңкесі неліктен қасқырдың көлеңкесінен үлкен?

-Театр әртістері көлеңкенің өлшемдерін қалай өзгертеді? Болжамдарыңды айтыңдар.

Б) Зерттеу.

-Көлеңкенің өлшемі неге тәуелді? Түсіндіріңдер.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

-Айна қандай салаларда қажет?


Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету.


(Т) 2-тапсырма -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі:

А) Ойлан.

- От жалыны неліктен көлеңке түсірмейді?

Ә) Сұрақ-жауап.

Б) Мәтінмен жұмыс.

-Мәтінді түсініп оқып танысыңдар.

В) Есте сақта!

  • Сөздікті жазып алады.



  • Сұрақтарға жауап береді.



















Билеп сергиді.


Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды.

Дескриптор:

  • Сөздікті жазып, жаттап алады-1балл.

  • - Көлеңкесі бойынша кейіпкерлерді анықтайды -1 балл.

-Ертегінің атын табады-1балл.

Қоянның көлеңкесі неліктен қасқырдың көлеңкесінен үлкен екендігін анықтайды-2балл.

Театр әртістері көлеңкенің өлшемдерін қалай өзгертетінін болжайды-1балл.








Дескриптор:

-От жалынының көлеңке түсірмеу себебін анықтайды-2балл.

Көлеңке туралы сұрақтарға жауап береді-2балл.

Жараты-лыстануоқулығы 4-сынып 2019ж,

дәптер



































Кері байланыс

5 мин

Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы талдайды.

  • Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.

Оқу тапсырмасы:мәтінді мазмұндау.

Кері байланыс жасайды.

Оқу тапсырмасын жазып алады.

ҚБ қойылады.
























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!