|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№79 сабақ. Септік жалғауының емлесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 4.4.2.3*зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша шешім қабылдауды, септік жалғауының қалай жазылатынын меңгеру. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялы ахуалды қалыптастыру Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау 73-жаттығу Балалардың әрекеті дұрыс емес. Мен олардың орнында болсам, қарбыздың қабықтарын суға лақтырмай малға берер ем( қоқыс жәшігіне тастар ем) ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып ФС-тапсырмасы Саралау: «сұрақ-жауап» әдісі 74-жаттығу
ЕҚБ-тапсырма Мақсаты: жұмбақтардың шешуін таптыру, септіктерді пысықтату 75-жаттығу Жұмбақты оқып, жатқа айт, шешуін тап. Ж.с. Екі ішек бар далада, Т.с. б.с. Ауылды жалғар қалаға, Т.с. б.с. Қаланы жалғар ауылға. К.с. Екі ішекпен зулайды ел Ж.с. ж.с. Жауында да, дауылда. Рельс 76-жаттығу Жіпті байлау, жіппен байлау; Гүлнұрға бару, Гүлнұрмен бару. Қолды жуу, қолмен жуу. Әнді айту, әнмен айту. 77- жаттығу Ел жасымен көрікті Тау тасымен көрікті Өз ойларынан Гүл- жердің көркі Батыр-елдің көркі ЕБҚ-тапсырма Мақсаты: өлеңді қатесіз жазуға дағдыландыру 78-жаттығу Өз Отаным-маған Күн! Мен басқаны ұқпаймын. Әкем менен анамның Айтқанынан шықпаймын! Саралау: тапсырма 79-жаттығу Табиғатты адамнан бөліп қарауға болмайды. Суға қоқыс тастама. Құстардың ұясын бұзба. Бұл оқиғаны журналдан оқыдым. Үй тапсырмасы 80-жаттығу Ағашты кеспе Гүлді жұлма Суды былғама Қоқыс тастама Көгалды баспа Құстардың ұясын бұзба
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын оқып береді Сұрақтар құрастырады Сұрақтарға жауап береді Жұмбақты шешіп, сөздердің қай септікте тұрғанын жазады Зат есімдерді септікке қойып жазады Мәтел тақтада көркем етіп жазулы тұрады, оқушылар оқып, жатқа жазады. Әркім ойынан бір мақал қосып жазады. Өлеңді толықтырып жазады Септік жалғауларын жалғап жазады Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтау,мадақтау ҚБ: «Үш шапалақ»
ҚБ: «Фишка»әдісі Дескриптор: Сұрақтар құрастыра алады-1Б Мәтіннің мазмұнын түсінеді-1Б ҚБ: «Фишка»әдісі Дескриптор: Зат есімдердің қай септікте тұрғанын айтады-1Б Септік жалғауларын біледі-1Б Дескриптор: Берілген зат есімдерді екі түрлі септікке қояды-1Б Көркем жазуға машықтанады. -1Б Дескриптор: Мәтелді жатқа жазады-1Б Өз ойынан мәтел қоса алады-1Б Дескриптор: Өлеңді қалпына келтіреді-1Б Отан туралы өз көзқарасын айтады-1Б ҚБ: «Фишка»әдісі Дескриптор: Көп нүктенің орнына септік жалғауын қояды-1Б Сөйлемдерді көркем жазады-1Б ҚБ: «Фишка»әдісі Дескриптор: Нұсқаулықты толықтыра алады-1Б Табиғатты қорғау туралы өзіндік пікірі бар-1Б «Көңіл-күй құмырасы» әдісі |
Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/84803076
Суреттер Табиғат туралы буклет
Септік жалғаулары жазылған плакат Суреттер Септік жалғаулары жазылған плакат Отан туралы бейнебаян
Септік жалғаулары жазылған плакат
Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№80-сабақ. Бақылау мазмұндамасы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1*мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу 4.3.1.1 берілген тақырып бойынша әңгімелеу, сипаттау және пайымдау элементтері бар мәтін құрастырып жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мазмұндама жазуды меңгеру. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық дайындық Сабаққа дайындық жасату Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау 80-жаттығу Ағашты кеспе Гүлді жұлма Суды былғама Қоқыс тастама Көгалды баспа Құстардың ұясын бұзба ФС-тапсырмасы Жаңа тақырып Оқулықтың 35-бетіндегі табиғат туралы мәтіннің мазмұнын жаздыру «Табиғатты қорғаймын» Жоспары:
Табиғат туралы
Адам мен табиғат
Табиғатты қорғау
Үлгі:
ЕБҚ мен ЕҚБ тапсырма Қорытындылау Табиғат туралы өздері білетін өлең-әңгімелерін айтқызу
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы түсініп алады Мәтінді оқиды Мұғалім құрған жоспармен танысады Мазмұндаманы өз ойынан, жоспар бойынша жазып шығады Жазба жұмысы барысында мұғалімнен көмек алуға болады Ой қорытады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау ҚБ:Керемет! Дескриптор: Нұсқаулықты толықтыра алады-1Б Табиғатты қорғау туралы өзіндік пікірі бар-1Б ҚБ:«Попкорн»әдісі Жазба жұмысына қойылатын дескриптор: 1.Мазмұндаманың сөздері мен сөйлемдер түсінікті, анық жазылуы шарт-2Б 2.Мазмұндама бөлімдерге бөлініп, әр бөлімде нақты ой айтылуы тиіс-1Б 3.Мазмұндама жазу барысында нақыл сөздер мен мақал-мәтелдер қосуға болады-2Б «Телефон» әдісі |
Суреттер Оқулық Табиғат туралы суреттер
Табиғат туралы бейнебаян Суреттер Тақтадағы жоспар Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№81 сабақ. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? №1Бөлім бойынша жиынтық бағалау. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1 – мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялы ахуалды қалыптастыру
Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткен тақырыпты қайталау «Табиғатты қорғаймын» тақырыбына жазылған мазмұндаманы қорыту. Жаңа тақырып 1-жаттығу Бүгін күн ұясына қызарып батса, ертең күн ашық болады. 2-жаттығу Мәтіннің аты: Күн райын болжау. А.с. шөп,күн,Әли,Сәрсен І.С.шөптің,күннің, Әлидің, Сәрсеннің Б.С. шөпке, күнге, Әлиге, Сәрсенге Т.С. шөпті, күнді, Әлиді,Сәрсенді Ж.С. шөпте, күнде, Әлиде,Сәрсенде Ш.С. шөптен, күннен, Әлиден, Сәрсеннен К.С. шөппен,күнмен,Әлимен,Сәрсенмен ЕБҚ Мақсатаы: септіктерді меңгерту Мына сөздерді септе Кітап, аспан. 3-жаттығу Құрметті қала тұрғындары! Ақпан айының 10-шы жұлдызында ауаның температурасы -250-290 және одан да төмен болуына, желдің жылдамдығының 2-4км\с болуына байланысты 0-4 сыныптарда сабақ болмайды. 4-жаттығу
№1Бөлім бойынша жиынтық бағалау. Үй тапсырмасы Мына сөздерді септеп келу. Жарас, оқушы, ұшақ, өсімдік
|
Жылы лебіздер айтады Мазмұндама ның қателіктерін түсініп алады Тақырыпты ашу Зат есімдерді септейді Жеке жұмыс жасайды Хабарлама жазады Тапсырманы орындайды Жиынтық тапсырмасын орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Медаль» әдісі
Дескриптор: Сурет пен сөздерге қарап, мәтін не туралы екенін болжайды-1Б Мәтінге ат қояды-1Б Зат есімдерді септейді-1Б ҚБ:
Жарайсың! Дескриптор: Хабарлама жаза алады-1Б Ауа райының қолайсыздығы туралы мәліметтер бере алады-1Б Дескриптор: Марат сөзін септей алады-1Б Көркем жазу емлесін сақтайды-1Б ҚБ:
Дескриптор: Берілген сөздерді септейді-1б «Жұлдыздар шеруі» әдісі |
Мазмұндама жазылған дәптерлер Суреттер Сөздерді септеу үлгісі Оқулық Суреттер Хабарлама жазуға арналған парақшалар Суреттер Септіктер жазылған плакат Жиынтық парақтары Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№82 сабақ. Біздің жобамыз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.1.1 – берілген тақырып бойынша әңгімелеу, сипаттау және пайымдау элементтері бар мәтін құрап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өткен тақырыптарға шолу жасайды |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық дайындық
Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді қайталау Үй тапсырмасы Мына сөздерді септеп келу. Жарас, оқушы, ұшақ, өсімдік ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Саралау: тапсырма 1)Тіршілікке,суды,судың,дүниені,табиғатты,адамның,қоршаған ортаны 2)Қоршаған ортаны қорғауға арналған үндеу: Табиғатты қорғау үшін бәріміз Күресейік.бір-бір ағаш егейік Текке отырып жасымыз бен кәріміз Таза ауа үшін терімізді төгейік 3) «Керісінше сөзжұмбақ»
Саралау: тапсырма Қорыту Зат есімдерді септеу Қарлығаш, дәптер, өзен Үйге тапсырма Септік жалғауларын жаттап келу
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын көрсетеді Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады Септік жалғауларын қойып оқиды Сөзжұмбақты шешеді Жауаптарын жазып алады Сөзжұмбақты сызады Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады Сөздерді септейді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау арқылы бағалау
Дескриптор: Берілген сөздерді септейді-1б Дескриптор: Қоршаған орта туралы білімі бар-1Б Қоршаған ортаны қорғауға үндеу дайындайды-1Б ҚБ: «Ми» әдісі
Дескриптор: Сөзжұмбақты шешеді-1Б Керісінше жасалған сөзжұмбақтың жауабын табады-1Б ҚБ:
Дескриптор. Зат есімдерді септейді-1Б Септік жалғауларын біледі-1Б «Көңіл-күй құмырасы» әдісі |
Суреттер Септіктер жазылған парақтар https://wordwall.net/ru/resource/90516624 Плакат Суреттер Сызбалар Сөз жұмбақ Сызба Суреттер Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көлеңкені өзгертуге бола ма?
Көлеңкені өзгертуге бола ма?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№79 сабақ. Септік жалғауының емлесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 4.4.2.3*зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша шешім қабылдауды, септік жалғауының қалай жазылатынын меңгеру. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялы ахуалды қалыптастыру Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау 73-жаттығу Балалардың әрекеті дұрыс емес. Мен олардың орнында болсам, қарбыздың қабықтарын суға лақтырмай малға берер ем( қоқыс жәшігіне тастар ем) ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып ФС-тапсырмасы Саралау: «сұрақ-жауап» әдісі 74-жаттығу
ЕҚБ-тапсырма Мақсаты: жұмбақтардың шешуін таптыру, септіктерді пысықтату 75-жаттығу Жұмбақты оқып, жатқа айт, шешуін тап. Ж.с. Екі ішек бар далада, Т.с. б.с. Ауылды жалғар қалаға, Т.с. б.с. Қаланы жалғар ауылға. К.с. Екі ішекпен зулайды ел Ж.с. ж.с. Жауында да, дауылда. Рельс 76-жаттығу Жіпті байлау, жіппен байлау; Гүлнұрға бару, Гүлнұрмен бару. Қолды жуу, қолмен жуу. Әнді айту, әнмен айту. 77- жаттығу Ел жасымен көрікті Тау тасымен көрікті Өз ойларынан Гүл- жердің көркі Батыр-елдің көркі ЕБҚ-тапсырма Мақсаты: өлеңді қатесіз жазуға дағдыландыру 78-жаттығу Өз Отаным-маған Күн! Мен басқаны ұқпаймын. Әкем менен анамның Айтқанынан шықпаймын! Саралау: тапсырма 79-жаттығу Табиғатты адамнан бөліп қарауға болмайды. Суға қоқыс тастама. Құстардың ұясын бұзба. Бұл оқиғаны журналдан оқыдым. Үй тапсырмасы 80-жаттығу Ағашты кеспе Гүлді жұлма Суды былғама Қоқыс тастама Көгалды баспа Құстардың ұясын бұзба
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын оқып береді Сұрақтар құрастырады Сұрақтарға жауап береді Жұмбақты шешіп, сөздердің қай септікте тұрғанын жазады Зат есімдерді септікке қойып жазады Мәтел тақтада көркем етіп жазулы тұрады, оқушылар оқып, жатқа жазады. Әркім ойынан бір мақал қосып жазады. Өлеңді толықтырып жазады Септік жалғауларын жалғап жазады Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтау,мадақтау ҚБ: «Үш шапалақ»
ҚБ: «Фишка»әдісі Дескриптор: Сұрақтар құрастыра алады-1Б Мәтіннің мазмұнын түсінеді-1Б ҚБ: «Фишка»әдісі Дескриптор: Зат есімдердің қай септікте тұрғанын айтады-1Б Септік жалғауларын біледі-1Б Дескриптор: Берілген зат есімдерді екі түрлі септікке қояды-1Б Көркем жазуға машықтанады. -1Б Дескриптор: Мәтелді жатқа жазады-1Б Өз ойынан мәтел қоса алады-1Б Дескриптор: Өлеңді қалпына келтіреді-1Б Отан туралы өз көзқарасын айтады-1Б ҚБ: «Фишка»әдісі Дескриптор: Көп нүктенің орнына септік жалғауын қояды-1Б Сөйлемдерді көркем жазады-1Б ҚБ: «Фишка»әдісі Дескриптор: Нұсқаулықты толықтыра алады-1Б Табиғатты қорғау туралы өзіндік пікірі бар-1Б «Көңіл-күй құмырасы» әдісі |
Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/84803076
Суреттер Табиғат туралы буклет
Септік жалғаулары жазылған плакат Суреттер Септік жалғаулары жазылған плакат Отан туралы бейнебаян
Септік жалғаулары жазылған плакат
Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№80-сабақ. Бақылау мазмұндамасы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1*мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу 4.3.1.1 берілген тақырып бойынша әңгімелеу, сипаттау және пайымдау элементтері бар мәтін құрастырып жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мазмұндама жазуды меңгеру. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық дайындық Сабаққа дайындық жасату Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау 80-жаттығу Ағашты кеспе Гүлді жұлма Суды былғама Қоқыс тастама Көгалды баспа Құстардың ұясын бұзба ФС-тапсырмасы Жаңа тақырып Оқулықтың 35-бетіндегі табиғат туралы мәтіннің мазмұнын жаздыру «Табиғатты қорғаймын» Жоспары:
Табиғат туралы
Адам мен табиғат
Табиғатты қорғау
Үлгі:
ЕБҚ мен ЕҚБ тапсырма Қорытындылау Табиғат туралы өздері білетін өлең-әңгімелерін айтқызу
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы түсініп алады Мәтінді оқиды Мұғалім құрған жоспармен танысады Мазмұндаманы өз ойынан, жоспар бойынша жазып шығады Жазба жұмысы барысында мұғалімнен көмек алуға болады Ой қорытады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау ҚБ:Керемет! Дескриптор: Нұсқаулықты толықтыра алады-1Б Табиғатты қорғау туралы өзіндік пікірі бар-1Б ҚБ:«Попкорн»әдісі Жазба жұмысына қойылатын дескриптор: 1.Мазмұндаманың сөздері мен сөйлемдер түсінікті, анық жазылуы шарт-2Б 2.Мазмұндама бөлімдерге бөлініп, әр бөлімде нақты ой айтылуы тиіс-1Б 3.Мазмұндама жазу барысында нақыл сөздер мен мақал-мәтелдер қосуға болады-2Б «Телефон» әдісі |
Суреттер Оқулық Табиғат туралы суреттер
Табиғат туралы бейнебаян Суреттер Тақтадағы жоспар Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№81 сабақ. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? №1Бөлім бойынша жиынтық бағалау. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1 – мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялы ахуалды қалыптастыру
Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткен тақырыпты қайталау «Табиғатты қорғаймын» тақырыбына жазылған мазмұндаманы қорыту. Жаңа тақырып 1-жаттығу Бүгін күн ұясына қызарып батса, ертең күн ашық болады. 2-жаттығу Мәтіннің аты: Күн райын болжау. А.с. шөп,күн,Әли,Сәрсен І.С.шөптің,күннің, Әлидің, Сәрсеннің Б.С. шөпке, күнге, Әлиге, Сәрсенге Т.С. шөпті, күнді, Әлиді,Сәрсенді Ж.С. шөпте, күнде, Әлиде,Сәрсенде Ш.С. шөптен, күннен, Әлиден, Сәрсеннен К.С. шөппен,күнмен,Әлимен,Сәрсенмен ЕБҚ Мақсатаы: септіктерді меңгерту Мына сөздерді септе Кітап, аспан. 3-жаттығу Құрметті қала тұрғындары! Ақпан айының 10-шы жұлдызында ауаның температурасы -250-290 және одан да төмен болуына, желдің жылдамдығының 2-4км\с болуына байланысты 0-4 сыныптарда сабақ болмайды. 4-жаттығу
№1Бөлім бойынша жиынтық бағалау. Үй тапсырмасы Мына сөздерді септеп келу. Жарас, оқушы, ұшақ, өсімдік
|
Жылы лебіздер айтады Мазмұндама ның қателіктерін түсініп алады Тақырыпты ашу Зат есімдерді септейді Жеке жұмыс жасайды Хабарлама жазады Тапсырманы орындайды Жиынтық тапсырмасын орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Медаль» әдісі
Дескриптор: Сурет пен сөздерге қарап, мәтін не туралы екенін болжайды-1Б Мәтінге ат қояды-1Б Зат есімдерді септейді-1Б ҚБ:
Жарайсың! Дескриптор: Хабарлама жаза алады-1Б Ауа райының қолайсыздығы туралы мәліметтер бере алады-1Б Дескриптор: Марат сөзін септей алады-1Б Көркем жазу емлесін сақтайды-1Б ҚБ:
Дескриптор: Берілген сөздерді септейді-1б «Жұлдыздар шеруі» әдісі |
Мазмұндама жазылған дәптерлер Суреттер Сөздерді септеу үлгісі Оқулық Суреттер Хабарлама жазуға арналған парақшалар Суреттер Септіктер жазылған плакат Жиынтық парақтары Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№82 сабақ. Біздің жобамыз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.1.1 – берілген тақырып бойынша әңгімелеу, сипаттау және пайымдау элементтері бар мәтін құрап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өткен тақырыптарға шолу жасайды |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық дайындық
Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді қайталау Үй тапсырмасы Мына сөздерді септеп келу. Жарас, оқушы, ұшақ, өсімдік ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Саралау: тапсырма 1)Тіршілікке,суды,судың,дүниені,табиғатты,адамның,қоршаған ортаны 2)Қоршаған ортаны қорғауға арналған үндеу: Табиғатты қорғау үшін бәріміз Күресейік.бір-бір ағаш егейік Текке отырып жасымыз бен кәріміз Таза ауа үшін терімізді төгейік 3) «Керісінше сөзжұмбақ»
Саралау: тапсырма Қорыту Зат есімдерді септеу Қарлығаш, дәптер, өзен Үйге тапсырма Септік жалғауларын жаттап келу
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын көрсетеді Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады Септік жалғауларын қойып оқиды Сөзжұмбақты шешеді Жауаптарын жазып алады Сөзжұмбақты сызады Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады Сөздерді септейді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау арқылы бағалау
Дескриптор: Берілген сөздерді септейді-1б Дескриптор: Қоршаған орта туралы білімі бар-1Б Қоршаған ортаны қорғауға үндеу дайындайды-1Б ҚБ: «Ми» әдісі
Дескриптор: Сөзжұмбақты шешеді-1Б Керісінше жасалған сөзжұмбақтың жауабын табады-1Б ҚБ:
Дескриптор. Зат есімдерді септейді-1Б Септік жалғауларын біледі-1Б «Көңіл-күй құмырасы» әдісі |
Суреттер Септіктер жазылған парақтар https://wordwall.net/ru/resource/90516624 Плакат Суреттер Сызбалар Сөз жұмбақ Сызба Суреттер Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз



























