|
Сабақтың тақырыбы: Көліктер |
|
|||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: Таурбаев А.Р. |
|||||
|
СЫНЫП: 1 сынып |
|
|
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Материалдар және шығармашылық жұмысты орындау техникалары |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
1.2.2.1 Қарапайым әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (табиғи және жасанды) және құралдарды қолдану, тәжірибе жүргізу |
|||||
|
Жетістік критерийлері |
Оқушы саяхат түрлерін және көлік түрлерін ажырата алады; - оқушы өз идеясын, ойын іске асыруда әр-түрлі материалдарды қолданады; - әр түрлі материалдармен жұмыс жасай алады |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Өз қолымен жасаған жұмыстарын қайсысы жақсы жасалғанын, қайсысын жақсартуға болатынын сипаттай отырып, ауызша баға беру |
|||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар • Сіз ... бейнесін қалай жасай аласыз? • Сіз қандай құрал-саймандарды қолданатын боласыз? Тірек сөздер • форма (пішін), бүктеу; • қию, сурет салу, тесу, желімдеу, жабыстыру, ерекшелік; • көлік, құрылым, ұқсас, карта, қарындаш; |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Оқушы түрлі түсті қағазбен, ермексазбен, қайшы, желіммен жұмыс жасай алады. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт Басталуы 5-7 минут Ортасы 17-22 минут Аяқталуы 3-6 минут
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) Таңғажайып көліктер Ұйымдастыру бөлімі 1. Сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгендеу С) Әр түрлі көлік түрлерінің, мысалы, зымыран ұшыру, ұшып келе жатқан ұшақ, қозғалып келе жатқан пойыз, жолдағы көліктер туралы бейнефильм көрсетіңіз. Сұрақтар қойыңыз: Көліктер туралы не білесіңдер? Көліктің қандай түрлері болады? Олар бір-бірінен қалай ерекшеленеді? Саған қандай көлік түрімен жүрген ұнайды? /Оқушылардан ұшақ, автобус, теплоход, метродағы электр пойызы көліктің қай түріне жататынын сұраңыз/. Содан кейін шығармашылық жұмыс кезінде жаңа идеяларды көрсету үшін таңғажайып көліктердің суреттерін көрсетіңіз. (Ж,Қ). Ал енді балалар біз сендермен өзіміздің қазақ еліміздің жерінде саяхат жасап көрелік. Сендер өзіміздің Астанамызға барғыларың келеме? Ондай болса кеттік жолға шығайық (Қазақстан картасы көрсетіледі). / Енді сендерден сұрайтыным бар, біздің Талдықорғанмен Астананың ортасында үлкен көл бар екен, оның атын кім біледі? Ол көлге дейін қараңдаршы суы жоқ, қиыршық құмды кең дала жатыр екен бұл даланы өту үшін бізге қандай көлік түрі жарайды? /Түйе-верблюд-camel/ Сергіту сәті. Оқушылар жұптаса отырып көлік түрлерін жасайды: 1-қатар оригами әдісімен ұшақ,2-қатар қайықтың суретін салады,3-қатар түйе мүсінін немесе аппликациясын жасайды. Оқушыларға қайықтың суреті,түйенің нобай шаблонынымен көмектесуге болады. Оқушылар жұмыс жасап жатқан кезде олардың іс-әрекеттерін қадағалап жүру керек. Тапсырманы барлығы орындай алады ма, соны қарастыру және қауіпсіздік ережелерін сақтауға баса назар аудару қажет. Оқушыларға материал таңдауда мүмкіндік беріңіз. Мысалы: түрлі-түсті қарындаштар, акварель бояулар, фломастерлер,ермексаз .Жұмыс істегенде абай бол!Іске сәт! Жұмыс уақытын белгілеу Сабақ сонында әр топ өздері жасаған жұмыстарымен таныстырады. Жұмыстар басқа оқушылармен талқыланады,бағаланады Талқылауға арналған сұрақтар: • Сіз бұл жұмыстарды қалай орындадыныз? • Сіз қандай материал қолдандыныз? Рефлексия: Бүгін не үйрендің? Қандай қиыншылықтармен кездестің? Не қызықты болды? |
Ресурстар Көліктер туралы кітаптар Дөңгелекпен қозғалатын ойыншықтардың фотосуреттері Альбомдар Жұмыс істеуге арналған құралдар мен материалдар: түсті қатырма қағаз, газет, түрлі түсті қағаз, борлар, фломастерлер, желім, гуашь, қайшы, су құятын ыдыс. |
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау – Көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері |
||||
|
Үлгімен көмектесу |
Смайликтер, Рефлексия: Сұрақ-жауап |
Дүниетану Интернет-ресурстар |
||||
|
Рефлексия Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары сəтті болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
|
Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынға жазыңыз. Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардың арасынан Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
Қарапайым материалдармен жұмыс істеу, кейбір материалдардың қасиеттерін зерттеуді білді Оқушылар өте белсенді, қызығушылығы жоғары болды Уақыт жағынан жетіспеушілік білінеді |
||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1. |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көлік
Көлік
|
Сабақтың тақырыбы: Көліктер |
|
|||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: Таурбаев А.Р. |
|||||
|
СЫНЫП: 1 сынып |
|
|
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Материалдар және шығармашылық жұмысты орындау техникалары |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
1.2.2.1 Қарапайым әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (табиғи және жасанды) және құралдарды қолдану, тәжірибе жүргізу |
|||||
|
Жетістік критерийлері |
Оқушы саяхат түрлерін және көлік түрлерін ажырата алады; - оқушы өз идеясын, ойын іске асыруда әр-түрлі материалдарды қолданады; - әр түрлі материалдармен жұмыс жасай алады |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Өз қолымен жасаған жұмыстарын қайсысы жақсы жасалғанын, қайсысын жақсартуға болатынын сипаттай отырып, ауызша баға беру |
|||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар • Сіз ... бейнесін қалай жасай аласыз? • Сіз қандай құрал-саймандарды қолданатын боласыз? Тірек сөздер • форма (пішін), бүктеу; • қию, сурет салу, тесу, желімдеу, жабыстыру, ерекшелік; • көлік, құрылым, ұқсас, карта, қарындаш; |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Оқушы түрлі түсті қағазбен, ермексазбен, қайшы, желіммен жұмыс жасай алады. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт Басталуы 5-7 минут Ортасы 17-22 минут Аяқталуы 3-6 минут
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) Таңғажайып көліктер Ұйымдастыру бөлімі 1. Сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгендеу С) Әр түрлі көлік түрлерінің, мысалы, зымыран ұшыру, ұшып келе жатқан ұшақ, қозғалып келе жатқан пойыз, жолдағы көліктер туралы бейнефильм көрсетіңіз. Сұрақтар қойыңыз: Көліктер туралы не білесіңдер? Көліктің қандай түрлері болады? Олар бір-бірінен қалай ерекшеленеді? Саған қандай көлік түрімен жүрген ұнайды? /Оқушылардан ұшақ, автобус, теплоход, метродағы электр пойызы көліктің қай түріне жататынын сұраңыз/. Содан кейін шығармашылық жұмыс кезінде жаңа идеяларды көрсету үшін таңғажайып көліктердің суреттерін көрсетіңіз. (Ж,Қ). Ал енді балалар біз сендермен өзіміздің қазақ еліміздің жерінде саяхат жасап көрелік. Сендер өзіміздің Астанамызға барғыларың келеме? Ондай болса кеттік жолға шығайық (Қазақстан картасы көрсетіледі). / Енді сендерден сұрайтыным бар, біздің Талдықорғанмен Астананың ортасында үлкен көл бар екен, оның атын кім біледі? Ол көлге дейін қараңдаршы суы жоқ, қиыршық құмды кең дала жатыр екен бұл даланы өту үшін бізге қандай көлік түрі жарайды? /Түйе-верблюд-camel/ Сергіту сәті. Оқушылар жұптаса отырып көлік түрлерін жасайды: 1-қатар оригами әдісімен ұшақ,2-қатар қайықтың суретін салады,3-қатар түйе мүсінін немесе аппликациясын жасайды. Оқушыларға қайықтың суреті,түйенің нобай шаблонынымен көмектесуге болады. Оқушылар жұмыс жасап жатқан кезде олардың іс-әрекеттерін қадағалап жүру керек. Тапсырманы барлығы орындай алады ма, соны қарастыру және қауіпсіздік ережелерін сақтауға баса назар аудару қажет. Оқушыларға материал таңдауда мүмкіндік беріңіз. Мысалы: түрлі-түсті қарындаштар, акварель бояулар, фломастерлер,ермексаз .Жұмыс істегенде абай бол!Іске сәт! Жұмыс уақытын белгілеу Сабақ сонында әр топ өздері жасаған жұмыстарымен таныстырады. Жұмыстар басқа оқушылармен талқыланады,бағаланады Талқылауға арналған сұрақтар: • Сіз бұл жұмыстарды қалай орындадыныз? • Сіз қандай материал қолдандыныз? Рефлексия: Бүгін не үйрендің? Қандай қиыншылықтармен кездестің? Не қызықты болды? |
Ресурстар Көліктер туралы кітаптар Дөңгелекпен қозғалатын ойыншықтардың фотосуреттері Альбомдар Жұмыс істеуге арналған құралдар мен материалдар: түсті қатырма қағаз, газет, түрлі түсті қағаз, борлар, фломастерлер, желім, гуашь, қайшы, су құятын ыдыс. |
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау – Көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері |
||||
|
Үлгімен көмектесу |
Смайликтер, Рефлексия: Сұрақ-жауап |
Дүниетану Интернет-ресурстар |
||||
|
Рефлексия Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары сəтті болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
|
Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынға жазыңыз. Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардың арасынан Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
Қарапайым материалдармен жұмыс істеу, кейбір материалдардың қасиеттерін зерттеуді білді Оқушылар өте белсенді, қызығушылығы жоғары болды Уақыт жағынан жетіспеушілік білінеді |
||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1. |
||||||
шағым қалдыра аласыз













