Астана қаласы әкімдігінің «№1 Арнайы мектеп-интернаты» КММ
Ашық сабақ жоспары үйірме жұмысы
7 «А» сынып
Сабақтың тақырыбы: «Көлік» элементері бойынша командалық жұмыс
(2-сағат, 1-сабақ)
Үйірме жетекшісі:Абдрахманова.Г.К
Астана 2024ж
«№1 Арнайы мектеп-интернаты» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
LEGO EV3 Mindstorms |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Абдрахманова.Г.К |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.01.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «А» бөлімшесі: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Көлік» элементері бойынша командалық жұмыс (2-сағат, 1-сабақ) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
«Көлік» элементері бойынша командалық жұмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1.Көлік түрлерімен таныстыру. 2.Көлік жайлы білімдерін қалыптастыру, аттарын, түрлерін, дауыстарын ажыратуға. 3. Көлікті өз қолдарымен жасайды, қолдана біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы: «Көлік» элементері бойынша командалық жұмыс жасайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин
Сабақтың ортасы: 7 минут 5 минут 8минут Сабақтың аяқталуы: 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдеседі, сабаққа келгендерді тексереді. Психологиялық атмосфера Армысың, асыл күн! Армысың, көк аспан! Армысың, жан досым! Жылуыма жылу қос, Міне, менің қолым.
Қыс
желтоқсан, қаңтар,
ақпан Қыста күн суық болады. Қар жауады, аяз болады. Боран соғады
Оқушыларды топқа бөлу. 2 топқа мозайка робот арқылы бөлу Сабақтын тақырыбы: «Көлік» элементері бойынша командалық жұмыс. Сабақтың мақсаты: LEGOконструкторларының негізі көліктер, ұшақтар, кемелер, ғимараттар, роботтар жасауға болады. LEGO конструкторлары балалар ойындағы заттарды іске асыруға, техникалық проблемаларды шешуге көмектеседі. Көлік элементтері атау: микрокомпьютер, серво мотор, лего бөлшектер, дачиктар. Негізгі бөлшектер: балкалар, штифтар, остер, дөңгелектер. Жұмбақ шешу: Жапанда бір жолаушы аузын ашып, Аяғын келе жатыр жылдам басып, Жарқырап маңдайында екі көзі, Ілезде жеткізеді жерге қашық. (көлік) - Дұрыс айтасыңдар - Ал балалар осы сендер мектепке таңертең немен келесіңдер? - Иа барлықтарың автобус немесе көлікпен келеді екенсіңдер олай болса.
Сергіту сәті: Робот іс – қимыл жасайды. Дидактикалық ойын: «Ұшады, жүреді, жүзеді» Шарты: Көліктің түрлері туралы айтылады. Жүретін көлік болса, қолдарымен дөңгелетіп айналдырады, - Әуе көлігі болса, қолдарын жоғары көтереді, - Су көлігі болса, қолдарын үшбұрыштап, көрсетеді. Суретпен жұмыс:
« Фигуралармен бояу. Шарты: Қапшықтағы лего құралдарын тауып қолмен сезу арқылы аттарын айту. егер де оқушы айта алмаса онда мұғалімнің көмегіне жүгінеді, қайталап ауызша айтып шығады. №1. Робот көлігін жасау. Мұғалім фото рөлікті көрсетіп, оқушыларға көлік жасауға көмектеседі.
№1. Робот алға 10қадам
жүреді. №2. Робот алға қарай сызықтан қарсыласты ығыстырып шығару. А/Б пункінен қойып көлік жүргізу. Бастапқы кезде робот А пунктінде орналасқан. Робот тұрағынан шығып Б пунктіне қарай жөнеледі.
Жаңа материал бойынша білімдерін тексеру. Балалар бізге көлік не үшін қажет? - Жер көлігі қалай жүреді? - Әуе көліктері қалай ұшады? - Су көлігі қалай жүреді? Балалар бүгін оқу іс-әрекетіне өте тамаша қатыстыңдар! «Смайлик» әдісімен мұғалім оқушыларды смайликтер мен бағалайды. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын дайындау, назарын аударады. Оқушылар мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Оқушылар интерактивті тақтайға қарайды. Сұрақ жауап береді. Сабаққа белсене қатысады. Жумбаққты жауабын табады. Көліктерді қай жерлерде көргендері туралы айтады . Слайдта қарап дауыстарын ажырату.
Лего бөлшектерін атау. Оқушылар іс – қимылмен қайталайды. Слайдка немесе таратпа материалдарда көріп және де қолдарымен ұстай отырып «Ұшады, жүреді, жүзеді» белгісі арқылы табады.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Абдрахманова Гульдана КакимовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз «Көлік» элементері бойынша командалық жұмыс
Тақырып бойынша 11 материал табылды
«Көлік» элементері бойынша командалық жұмысМатериал туралы қысқаша түсінік
1.Көлік түрлерімен таныстыру. 2.Көлік жайлы білімдерін қалыптастыру, аттарын, түрлерін, дауыстарын ажыратуға. 3. Көлікті өз қолдарымен жасайды, қолдана біледі.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Астана қаласы әкімдігінің «№1 Арнайы мектеп-интернаты» КММ Ашық сабақ жоспары үйірме жұмысы 7 «А» сынып
Сабақтың тақырыбы: «Көлік» элементері бойынша командалық жұмыс (2-сағат, 1-сабақ)
Үйірме жетекшісі:Абдрахманова.Г.К
Астана 2024ж
«№1 Арнайы мектеп-интернаты» КММ Қысқа мерзімді сабақ жоспары
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
























